Connect with Us

Korçë/ Dëbora zbardh fshatin Dardhë

Aktualitet

Korçë/ Dëbora zbardh fshatin Dardhë

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Juglindja e vendit është zbardhur nga reshjet e dëborës. Fshati Dardhë dhe pjesa malore e qarkut të Korçës është mbuluar nga bora.

Reshjet kanë filluar mëngjesin e sotëm me intensitet të ulët, ndërsa në disa vende është shoqëuar më erë të fortë.

Trashësia e borës ka arritur 3-5 centimetër. Për këtë është dashur ndërhyrja e borëpastrueseve të cilat kanë bërë te mundur pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës për të eliminuar ngricat./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas Çuçit, edhe ministri i Drejtësisë përgëzon Policinë e Shtetit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një tjetër politikan që ka përgëzuar Policinë e Shtetit për aktet e dhunës në protestën e demokratëve, është ministri i Drejtësisë Ulsi Manja.

Po ashtu si ministri i Brendshëm, Çuçi, edhe Manja shkruan se, Policia e Shtetit e kaloi me dinjitet të lartë profesionalë këtë sprovë.Sot ka qenë ndoshta sfida më e komplikuar për një Polici Shteti në demokraci, sepse kjo e sotmja është një ngjarje e padëgjuar në historinë politike të planetit. S’ka bërë vaki në botë që një parti politike të kthehet në një arenë lufte me mjete mesjetare, mes dy palësh të ekstremizuara në skaje të papara ndonjëherë. Policia e Shtetit e ka kaluar me dinjitet të lartë profesional këtë sprovë përballë papërgjegjshmërisë më absurde të të dyja palëve të përfshira në konflikt. Tani që më e keqja ka kaluar më së miri, prokuroria dhe policia duhen mbështetur pa rezervë në kryerjen e detyrës së nxjerrjes para ligjit të përgjegjësve të asaj skene krimi jashtë dhe brenda godinës së këtij ballafaqimi mesjetar. I bëjmë thirrje palëve të vetëpërmbahen dhe të mos pengojnë me veprime ose mosveprime të qëllimshme, organet ligjzbatuese të bëjnë detyrën”, shkruan Ulsi Manja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Me bodigardë dhe kapuç në kokë/ Grida Duma largohet nga dera e pasme e selisë

Publikuar

-

Nga

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka dalë nga izolimi ku po qëndronte prej disa orësh.

Pak më parë, Duma doli live dhe foli për dhunën, mes demokratëve, ndërkohë që në anën e dhunuesve është shfaqur i dashuri i saj Ervin Salianji.Ndërsa pas largimit të protestuesve, deputetja e Bashës ka dalë me shpejtësi nga selia.

LEXO EDHE:  Qeveria mashtron fermerët/ Po sjell shkatërrimin e bujqësisë

LEXO EDHE:  Video- Reshjet e shiut e bëjnë Korçën qytet me det

Me kapuç në kokë dhe e rrethuar me bodigardë, Duma ka dalë nga dera e pasme e selisë dhe ka nxituar drejt eskortës së saj./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Shmangni zonën rreth PD”/ DASH reagon pas protestës

Publikuar

-

Nga

Byroja konsullore e DASH i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të shmangin zonën rreth selisë së Partisë Demokratike pas protestës së sotme.

zhvillimeve të dhunshme të ndodhura atje ditën e sotme.

“Protesta në selinë e Partinë Demokratike u përshkallëzua në dhunë me incidente të përdorimit të forcës fizike dhe gazit lotsjellës. Shmangni zonën dhe qëndroni në dijeni për çfarë mund të ndodhë teksa incidente të tjera mund të përhapen në pjesë të tjera të qytetit”, thuhet në reagim.

LEXO EDHE:  TEC-i vrasës në Korçë/ Qytetarët kundër projektit

LEXO EDHE:  TEC-i vrasës në Korçë/ Qytetarët kundër projektitLEXO TE PLOTE