Connect with Us

Jessie J përlotet në skenë teksa flet për abortin e saj

Showbizz

Jessie J përlotet në skenë teksa flet për abortin e saj

Publikuar

-

/
cna lajm show

Jessie J shpërtheu në lot në skenë teksa performoi në një koncert në Los Angeles mërkurën, disa orë pasi njoftoi se kishte pësuar një abort.

Këngëtares zemërthyer, i ishte thënë nga mjekët pas skanimit të saj të tretë të martën se nuk mund të ndjenin më rrahje të zemrës të fëmijës së saj.

Gjatë koncertit të saj në The Hotel Cafe, Jessie tha se “nuk isha ndjerë kurrë më e vetmuar” pasi humbi atë që do të kishte qenë foshnja e saj e parë.

“Ky vit ka qenë viti më i vështirë që më është dashur të kaloj ndonjëherë”.

“Në dhjetor të vitit të kaluar humba dëgjimin, u diagnostikova me Menieres. Pastaj humba zërin tim që ishte e tmerrshme. Pastaj humba fëmijën tim. E di që do të jem mirë sepse nuk ka asgjë tjetër për të zgjedhur në mënyrën se si jetoj”.

Në vitin 2014, Jessie zbuloi se “nuk mund të ketë kurrë” fëmijë në mënyrë natyrale. Ajo tha në skenë në atë kohë: “Më thanë katër vjet më parë se nuk mund të kem kurrë fëmijë”.

LEXO EDHE:  “Mendoja se në këtë moshë do isha martuar”/ Bebe Rexha tregon çfarë kishte parashikuar

“Unë nuk ju them djema për simpati sepse unë jam një nga miliona gra dhe burra që e kanë kaluar këtë dhe do ta kalojnë këtë”.

“Vendosa të kem një fëmijë vetë. Sepse është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër. Të mbetesha shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do ta kem përsëri”.

“Jam ende në shok, trishtimi është i jashtëzakonshëm. Por e di që jam e fortë dhe e di që do të jem mirë”.

“E di gjithashtu se miliona gra në mbarë botën e kanë ndier këtë dhimbje dhe shumë më keq. Ndihem e lidhur me ata prej jush që njoh dhe ata prej jush që nuk i njoh”./Prive

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

VIDEO-Beniada pëson incidentin e frikshëm në Big Brother

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Banorët duket se janë larguar nga debatet dhe sherret për pak orë, duke u argëtuar me lojëra me njëri-tjetrin.

Beniada teksa luante me Donaldin, ka pësuar një incident të frikshëm. Duke e ndjekur nga pas, ajo ka rrëshqitur dhe është përplasur në tokë.

Edhe pse është vrarë, Beniada e ka marrë me sportivitet, duke qeshur e duke treguar se ka pësuar një tronditje në kokë.

LEXO EDHE:  “Mendoja se në këtë moshë do isha martuar”/ Bebe Rexha tregon çfarë kishte parashikuar

LEXO EDHE:  “Mendoja se në këtë moshë do isha martuar”/ Bebe Rexha tregon çfarë kishte parashikuar

“U tërbova”, thotë Beniada duke nënkuptuar se është vrarë.

Ndëkrohë Donaldi me humor i thotë: “Ikim bëjmë një ezhe koke 10 minuta te spitali”./ A.E-CNA.al 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Monika nuk përmbahet më/ I kërkon Donaldit puthje në buzë

Publikuar

-

Nga

cna show

Big Brother ka vendosur disa dënime për banorët, dhe Donadli duhet të përgjigjet me “Po” për çdo lloj dënimi që do të marrë nga banorët.

Duke qenë në këto kushte, Monika i ka kërkuar një puthje Donaldit në buzë.  Kjo situatë ka shkaktuar shumë të qeshura në shtëpi, duke u çliruar pak nga debatet dhe përplasje me njëri-tjetrin.

Pjesë nga biseda

Monika: Unë dua të të puth

LEXO EDHE:  30 milionë ndjekës në Instagram/ Dua Lipa bën dedikimin e veçantë për fansat

LEXO EDHE:  30 milionë ndjekës në Instagram/ Dua Lipa bën dedikimin e veçantë për fansat

 

Donald: Si të më puthësh?

 

Monika: Të të puth more

 

Donald: Po, okej mirë

 Monika: E pra tani përgatitu për puthjen time

 

Monika: Po do të puth në buzë

 

Donald: Në buzë ë? Uau Monika…/A.E- CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Beniada “pajton” Ilirin dhe Donaldin/ I “dënon”  të qëndrojnë të përqafuar

Publikuar

-

Nga

cna show

Beniada Nishani është një nga banoret më të komentuara dhe më të pëlqyera të këtij edicioni të Big Brother Vip.

Së fundi “Vëllai i Madh” i ka dhënë mundësinë të zgjedhë dy banorë të cilët duhet të qëndrojnë të përqafuar për 5 minuta.

Pa u menduar gjatë, Beniada ka zgjedhur Donaldin dhe Ilirin.

Kujtojmë se Iliri dhe Donaldi gjatë gjithë rrugëtimit në Big Brother kanë patur përplasje mes njëri-tjetrit dhe debate shumë të forta./ A.E-CNA.al

 

LEXO EDHE:  FOTOT- Këngëtarja shqiptare feston ditëlindjen e zhveshur/ Ekspozon gjoksin para kamerës

LEXO EDHE:  “Më mungon frymëmarrja ime”/ Aurela Gaçe bëhet nostalgjike për koncertet dhe muzikën 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE