Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 26 nëntor 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 26 nëntor 2021

Publikuar

-

/
cna lajme horoskopi

Dashi

Edhe pse një fazë e jetës suaj mund të ketë përfunduar, është më mirë të filloni të ecni përpara. Pra, shfrytëzojeni këtë mundësi për të filluar nga e para. Keni shumë për të ofruar, ndaj filloni sot. Kjo mund të ketë lidhje edhe me dashurinë.

Demi

Sot do të keni një shans për të ndryshuar disa fusha të jetës tuaj, veçanërisht jetën tuaj të dashurisë. Ju do të kërkoni aventurë – jo në kuptimin fizik të një udhëtimi por në kuptimin metafizik të një udhëtimi brenda vetes.

Binjakët

Energjia planetare e ditës mund të ndihmojë në transformimin e një situate brenda marrëdhënies suaj aktuale që ka zgjatur shumë. Do të bënit mirë të filloni një lloj diskutimi, ose ndoshta të kërkoni këshilla nga një person që mund t’ju ndihmojë me vështirësitë specifike nëpër të cilat keni kaluar.

Gaforrja

Nuk ka kohë më të mirë se e tashmja për të bërë ndryshime, dhe për të qenë i sinqertë, ndryshimi është e vetmja gjë për të cilën mund të jemi të sigurt. Energjia e ditës tani ju shtyn përpara. Ju keni qenë të shqetësuar për disa kohë në prag të një marrëdhënieje të re, por tani mund të merrni një vendim.

Luani

Ju mund të jeni të informuar për disa zhvillime të rëndësishme. Ju mund të merrni një avantazh të mirë sa i përket investimeve ose një bakshish të majmë në tregun e aksioneve. Edhe pse duket se financat tuaja do të kenë një përmirësim të dukshëm, mos u nxitoni për asgjë.

Virgjëresha

Miqtë janë një pjesë e rëndësishme e jetës suaj. Ndërsa rriteni, do të zbuloni se ato bëhen edhe më të mëdha. Sot mund të zgjeroni rrethin tuaj të miqve. Ndoshta do t’i bashkoheni një grupi me interesa të ngjashme me tuajat. Ndoshta do të njiheni me dikë me të cilin ndjeni një lidhje të menjëhershme.

LEXO EDHE:  Horoskopi e premte 31 mars

Peshorja

Sot po ndjeni emocione kontradiktore. Është e mundur që të kënaqeni me aktivitetet tuaja. Ajo që keni është një problem besimi, jo një problem kompetence. Sot mund të keni një përvojë që ju tregon se sa kompetentë dhe inteligjentë jeni. Shfrytëzo çdo mundësi që të jepet!

Akrepi

Ndiqni temat që ju interesojnë. Pavarësisht se sa ezoterike apo e çuditshme, jepini vetes luksin për të ndjekur një interes që mund të kthehet në një pasion. Është e mundur që studimet tuaja t’ju bëjnë t’i bashkoheni një grupi njerëzish me të njëjtin mendim.

Shigjetari

Kjo do të jetë një ditë emocionuese. Sigurisht që do të jetë e ngarkuar. Jeni në humor për të bërë diçka ndryshe, pasi ndjenja juaj e aventurës është rritur. Pse të mos ftoni disa miq që të dalin me ju këtë pasdite? Me siguri do të shijoni ndryshimin e ritmit.

Bricjapi

Udhëtimi në vende të largëta është një mundësi. Ndërsa jeni gati për një ndryshim, mos u hidhni në rastin e parë që ju vjen. Ajo që po ju ofrohet është një angazhim afatgjatë, nëse jo një angazhim i përjetshëm. Mendoni dy herë përpara se të thoni po.

Ujori

Prisni të merrni disa lajme përrallore sot. Mund të jetë një promovim, ngritje në detyrë, projekt i ri sfidues ose një kombinim i tyre. Ju gjithashtu mund të merrni lajme të mira në departamentin e romancës. Sigurisht që keni bërë përpjekje, disa prej tyre mbinjerëzore. Tani do të shpërbleheni.

Peshqit

Është koha për të përmirësuar aftësitë tuaja kompjuterike. Teknologjia është këtu për të qëndruar, kështu që ju mund ta përqafoni atë në vend që t’i rezistoni. Mendja juaj është e etur për të përvetësuar informacione të reja. Kjo do të thotë që ju mund të mësoni aspektet më të ndërlikuara të teknologjisë kompjuterike.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 Janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Lëreni gjeniun brenda jush të dalë dhe të luajë. Ju mund të ndiheni si një lloj shpikësi që ka ide të egra që mund të ndihmojnë për të revolucionarizuar të ardhmen. Konceptet e fundit ka të ngjarë t’ju tërheqin më shumë në aspektin profesional.

Demi

Mos u mërzitni me veten për shkak të gjërave që nuk mund t’i ndryshoni. Sigurohuni që të lini kohë shtesë për të bërë gjërat që dëshironi, sepse pengesat do të vazhdojnë gjatë gjithë ditës.

Binjaket

Sot është një ditë për të qenë individual në të gjitha aspektet e fjalës. Provoni se jeni duke bërë diçka të papritur që trondit turmën. Bëjeni veten të dalloni mbi të tjerët në çfarëdo mënyre që ju duket më e rehatshme.

Gaforrja

Mos u habitni nëse ju qortojnë njerëz që janë të mërzitur për mënyrën se si po i trajtoni disa gjëra në jetën tuaj, Me shumë mundësi, njerëzit që ju kritikojnë më shumë janë ata që ju kuptojnë më pak.

Luani

Mund ta gjeni veten duke fluturuar lart pa ndonjë arsye të veçantë. Nëse nuk jeni, ndaloni dhe shqyrtoni situatën. Me shumë mundësi, çdo shqetësim emocional që ndjeni është për shkak të mungesës së lirisë personale në një mënyrë ose në një tjetër.

Virgjeresha

Kjo është një kohë e mirë për ju që të abonoheni në një lloj reviste ose buletini që do t’ju mbajë të informuar për ngjarjet dhe zhvillimet aktuale në një fushë ose hobi që ju intereson. Mbajeni mendjen tuaj të freskët me lajmet që ngjallin interesin tuaj.Peshorja

Diskutimet mund të hyjnë në disa fusha shumë metafizike në lidhje me marrëdhëniet tuaja të ngushta personale. Aspekti i rëndësishëm planetar i ditës zbulon se mund të ketë shumë më tepër në anijen e partnerit tuaj (aktual ose të ardhshëm) sesa duket. .

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 21 shtator 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 4 gusht 2021

Akrepi

Aspekti i rëndësishëm planetar i ditës ju bën shumë të vetëdijshëm për atë që kërkoni në të vërtetë nga një partner. Papritmas ju vlerësoni me qartësi të vërtetë, atë kombinim të tipareve të personalitetit dhe aftësisë për të shprehur një sërë ndjenjash që vërtet ju ndezin.

Shigjetari

Mendoni për mënyrat në të cilat mund të jeni më efikas. Mos ngurroni të investoni në ato gjëra që do t’ju ndihmojnë ta bëni jetën tuaj më të lehtë dhe më të rehatshme. Me shumë mundësi, rrjedha natyrale e ditës do t’ju çojë pikërisht atje ku duhet të shkoni.

Bricjapi

Pini shumë ujë në mënyrë që të mbani sistemin tuaj të hidratuar siç duhet. Uji është pjesa më e rëndësishme e dietës suaj dhe ka të ngjarë që ju të mos pini mjaftueshëm. Distancohuni nga njerëzit që përpiqen të injektojnë negativitet në jetën tuaj.

Ujori

Ka të ngjarë të arrini një pikë magjike me dikë sot në të cilin pothuajse mund të lexoni mendimet e njëri-tjetrit. Ju mund të dini saktësisht se çfarë do të thotë ai person përpara se ta thotë atë. Ju gjithashtu mund të zbuloni se mendja juaj po funksionon shumë shpejt.

Peshqit

Është koha për të lënë mënjanë ndjenjat sentimentale për ditën dhe për të kaluar në diçka të re, Kjo është një ditë për të parë nga e ardhmja dhe për të planifikuar përvoja të reja që mund të shijoni me njerëzit që doni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 25 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Eksploroni mundësi të reja investimi që ju vijnë sot, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar realizueshmërinë e këtyre projekteve. Një lajm i mirë i papritur gjatë pjesës së fundit të ditës do të sjellë lumturi. Do të ndjeni dashurinë e partnerit/partneres suaj rreth jush sot. Do të jetë një ditë e bukur në përgjithësi.

Demi

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një hua ose favor mesatarisht të madh sot. Probleme të vogla mund të tensionojnë marrëdhënien tuaj me të dashurin/dashurën tuaj.

Binjakët

Përfshijeni veten në aktivitete që janë argëtuese dhe relaksuese. Bëni kujdes nga ajo që thoni, pasi mund të përfundoni duke lënduar ndjenjat e një të afërmi të moshuar. Ju mund të mos e falni veten sot, nëse nuk i shfrytëzoni mundësitë në jetën profesionale.

Gaforrja

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mirë dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj. Sot do të dëshironi ta kaloni kohën tuaj në një vend të qetë, larg shpërqendrimeve.

Luani

Fokusoni mendimet dhe energjinë tuaj në atë që dëshironi të arrini. Hiqni nga mendja të gjitha problemet tuaja dhe përqendrohuni në përmirësimin e pozicionit tuaj si në shtëpi ashtu edhe mes miqsh. Sot mund t’ju mungojë të keni dashuri të vërtetë në jetën tuaj.

Virgjëresha

Natyra ju ka dhuruar një besim të madh dhe një intelekt të mprehtë. Do të gjeni miq që t’ju mbështesin, por bëni kujdes nga ato që thoni. Të qenit i sjellshëm dhe i dashur do ta bëjë këtë një ditë të qetë dhe të kënaqshme.

PeshorjaLEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 21 shtator 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi e premte 31 mars

Kjo nuk është një ditë e mirë për të ngritur çështje që mund të shqetësojnë ata që janë pranë jush. Mund të ndërmerrni një udhëtim romantik të shkurtër, por të ëmbël. Aftësia juaj për të reaguar me shpejtësi ndaj problemeve do t’ju sjellë rezultat.

Akrepi

Një mbledhje familjare do t’ju vërë në qendër të vëmendjes. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë plot me pasion të thellë. Mund të dëshironi të relaksoheni, të lexoni një libër në kohën tuaj të lirë. Megjithatë, mund të shqetësoheni vazhdimisht nga anëtarët e tjerë të familjes.

Shigjetari

Sot do të jeni plot energji dhe duhet ta përdorni këtë për të përfunduar detyrat në pritje. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë sot.

Bricjapi

Duket se e dini saktësisht se çfarë kanë nevojë dhe çfarë duan njerëzit nga ju. Mundohuni të siguroheni që planet tuaja për ditën të jenë realiste, në mënyrë që të arrini t’i zbatoni ato. Një mesazh i komunikuar gabimisht mund të rezultojë që kjo të bëhet një ditë e mërzitshme për ju.

Ujori

Shëndeti i prindërve tuaj do të kërkojë më shumë vëmendje. Do të ketë një ndjenjë dashurie kundrejt një mikut/mikes suaj. Në vend që të shqetësoheni për të ardhmen, do të ishte më mirë për ju të bëni një plan konkret veprimi.

Peshqit

Sot mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje shtëpiake me defekt. Bashkëshorti/bashkëshortja dhe fëmijët tuaj do t’ju kushtojnë më shumë kujdes dhe vëmendje sot. Dashuria juaj e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike, kuruese për të dashurin/dashurën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Nuk do të jetë një javë e mirë për të dashuruarit/ Çfarë thonë yjet për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Çiftet do të duhet të përballen me shumë nga ato probleme,  të cilat në fund nuk do të gjejnë as guximin për të marrë vendime të vështira , të cilat megjithatë duhet të merren sa më shpejt.

Demi

Çiftet nuk duhet të shpresojnë shumë për atë që nuk do të jenë në gjendje të kenë, por është gjithashtu e mundur që të merren me diskutime të vjetra dhe t’i kthejnë ato në diçka pozitive, duke u treguar më shumë të hapur se në të kaluarën.

Binjakët

Partneri apo partnerja juaj do të tregohen të paduruar në lidhje me një problem që ka ndikuar gjithnjë tek ju. Duhet pranuar dhe kuptuar, mundësisht të kapërcehet së bashku. Do të varet nga ju që të angazhoheni dhe të bëni gjithçka për ta zgjidhur atë.

Gaforrja

Nuk do të tregoheni impulsiv ndaj partenrit tuaj edhe pse ndonjëherë do të ishte mirë ta bënit . Është e nevojshme të kapërceni momente të caktuara, si përshembull kur bëhet fjalë për disponibilitetin e partenrit apo partenres tuaj.

Luani

Çiftet do kenë pak vështirësi në përballimin e pjesës së parë të javës,  por më pas do të zgjohen nga gjumi dhe do të fillojnë ta bëjnë  jetën e tyre dashurore më interesante dhe stimuluese.

Virgjëresha

Çiftet do të përjetojnë momente të ndryshme, jo tamam emocionuese për historinë e tyre, por kjo nuk do të thotë se nuk do të jetë e mundur, në një farë mënyre, të rikuperohen gjatë ditëve, me shumë durim nga ana e të dyve.

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 4 gusht 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 4 gusht 2021Peshorja

Nuk duhet të flakni tutje të gjitha sakrificat që partneri juaj bën për ju. Kushtojini vëmendje jetës dashurore dhe asaj për të cilën ka nevojë lidhja juaj, përndryshe do të humbisni gjithçka që keni krijuar deri më tani.

Akrepi

Duket se iu ka ardhur në majë të hundës t’i mbani gjërat brenda vetes. Tashmë do t’ia plasni në fytyrë të vërtetën partnerit tuaj, por duhet të kërkoni gjithashtu edhe një gjidhje për problemet që po has marrëdhënia juaj. Jo i gjithë faji është i tij.

Shigjetari

Kjo javë do t’iu gjejë në harmoni me njëri-tjetrin dhe kjo do të jetë shumë positive për lidhjen tuaj. Mos iu jepni material të tjerëve të gëzohen me problemet dhe krisjet që mund të pësojë lidhja juaj në kohë.

Bricjapi

Eliminoni grindjet për gjëra të vogla, që e çojnë lidhjen tuaj drejt një grope ku do të jetë e vështirë të ringriheni.

Ujori

Kjo javë do të jetë stresues për të ju. Mundohuni të gjeni hapësira për tu angazhuar edhe me persona të tjerë të cilët mund të ndryshojnë humorin tuaj.

Peshqit

Mund të duket se lidhja juaj po shkon drejt fundit. Është momenti që të ndaleni dhe të mendoni si arritët deri në këtë pikë. Analizoni me kujdes çdo vendim që më vonë të mos pendoheni./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE