Connect with Us

VIDEO/ Fantastik Olainka, ish-futbollisti i Skënderbeut gjen rrugën e rrjetës në Europë

Sport

VIDEO/ Fantastik Olainka, ish-futbollisti i Skënderbeut gjen rrugën e rrjetës në Europë

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olanika  vazhdon të bëhet protagonist me golat e tij te Slavia Pragës.

26-vjeçari ka shënuar kësaj radhe në Ligën e Konferencës, duke dërguar në avantazh çekët ndaj rivalëve të Fejnordit. Olanika veproi si sulmues zone duke shtyrë topin në rrjetë pas një presingu të lartë të ekipit të tij në zonën e holandezëve, duke gjetur dhe golin e avantazhit.

Ky është goli i pestë për Olainkën këtë sezon me fanellën e Slavia Pragës, ku ndër të tjera ka dhënë dhe 1 asist.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Rekordi absolut i Kukësit, ndërron “shtëpi” gjashtë herë

Publikuar

-

Nga

Kukësi do të presë Egnatian për takimin e javës së 10-të të Superiores në stadiumin e Laçit. “Zeqir Ymeri” nuk është ende gati dhe verilindorët janë të detyruar të vijojnë të luajnë larg shtëpisë, por duke ndryshuar për të gjashtën herë këtë edicion stadiumin si pritës.

Mes Kupës dhe kampionatit, skuadra kuksiane ka zhvilluar këtë sezon 6 ndeshje, nga të cilat ka marrë 5 fitore dhe vetëm 1 humbje. Ndaj Kastriotit dhe Teutës skuadra e Longos ka luajtur në “Elbasan Arena”, ndeshja e turit të parë të Kupës së Shqipërisë me Maliqin u zhvillua në Kompleksin Stërvitor të Ekipeve Kombëtare në Kamëz, suksesin ndaj Vllaznisë e regjistroi në Rrogozhinë, në stadiumin “Egnatia”, ndërsa takimin me rrogozhinasit në Kupë e zhvilluan në Vlorë, në impiantin Flamurtari, për të shkuar më pas në Shkodër, ku Tirana pësoi humbjen e parë.Nga Elbasani, në Kamzë, Rrogozhinë, Vlorë, Shkodër dhe tani në Laç. Diçka që ndoshta mund të regjistrojë një rekord unik, pasi vështirë se një skuadër të zhvillojë 7 ndeshje si pritëse në 6 stadiume të ndryshme. Sa u takon rezultateve, verilindorët duket se janë mësuar dhe nuk u bën përshtypje më faktori fushë, pasi praktikisht të gjitha ndeshjet i luajnë si udhëtuese, paçka se shënohen si pritës në gjysmën e tyre.

Jashtë fushe, Kukësi ka luajtur në stadiumin e Librazhdit, në stadiumin e Kamzës, në “Air Albania” dhe në stadiumin “Skënderbeu”. Praktikisht verilindorët kanë zbritur në 9 stadiume në 13 ndeshjet e luajtura këtë sezon dhe impainti i Laçit do jetë i 10-ti për këtë sezon.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Rezultatet e shkëlqyera, Milani shpërblen trajnerin Pioli

Publikuar

-

Nga

Milani vazhdon të korrë suksese, teksa përveç kampionatit ku po bën shumë mirë dhe mban kryesimin së bashku me Napolin, tashmë kanë mundësinë të kalojnë edhe fazën e grupeve në Champions League, pavarësisht 3 humbjeve në ndeshjet e para.

Me fitoren e djeshme ndaj Atletico Madrid, kuqezinjtë kanë shkuar në kuotën e 4 pikëve, 1 më pak se Porto e vendit të dytë dhe kualifikimi nuk është më i pamundur.Duke parë rezultatet e shkëlqyer të arritura nga skuadra deri tani, te Milani po bëjnë gati një dhuratë për trajnerin Stefano Pioli. Ky i fundit është meritori për gjithçka që skuadra ka arritur deri tani dhe do të marrë një shpërblim të veçantë.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, nesër do të vijë zyrtarizimi i rinovimit të kontratës së Piolit deri në vitin 2024, teksa do të përfitojë edhe një rritje të rrogës.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E kryer/ Manchester United ndjek modën, emëron trajner gjerman

Publikuar

-

Nga

Manchester United ka arritur marrëveshjen me gjermanin Ralf Rangnick. “Djajtë e kuq” ndjekin modën e Liverpool dhe Chelsea që kanë suksese me Klopp e Tuchel.

Kontrata me gjermanin do të jetë 6 mujore, sikurse shkruan gazetari i The Athletic, David Ornstein.

Rangnick do të jetë trajner i përkohshëm dhe do të ketë një marrëveshje 2-vjeçare për konsulent.

Tashmë duhet që Lokomotiv Moscow të japë “OK”-in, pasi gjermani ka kontratë me të. Kundër Chelsea nuk mund të jetë në stol Rangnick, pasi më parë duhet të pajiset me lejen e punës.LEXO TE PLOTE