LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Thumana ngrihet mbi gërmadhat e tërmetit/ Ahmetaj: Buxheti për rindërtimin shtohet edhe me 1 miliardë lekë

25 Nëntor 2021, 14:27, Politikë CNA
Thumana ngrihet mbi gërmadhat e tërmetit/ Ahmetaj: Buxheti për

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, nga Thumana, ka thënë se i kanë arritur qëllimit për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti.

Sipas Ahmetaj, të gjitha familjet të cilëve tërmeti i 26 Nëntorit u ka prishur shtëpitë janë trajtuar rregullisht, çdo muaj me bonues qiraje dhe asnjë prej tyre nuk është lënë pa përkrhaje e përkujdesje.

?Në buxhetin e vitit 2022 që po diskutohet sot në Kuvend janë shtuar edhe një miliardë lekë për bonuset e qirave?, ka thënë Ahmetaj.

Ky i fundi ishte present në ceremonë e dorëzimit të apartamenteve të reja në Thumanë, të cilat  dorëzuan nga biznesmeni dhe politikani Kosovar Bexhet Pacolli, për familjet e prekura nga tërmeti./CNA.al

Lajmet e fundit nga