“S'ka tjetër si unë, nuk e përjashtova Berishën”/ Topalli i përgjigjet Bashës: Mashtrues, nuk shkon dot në SHBA

25 Nëntor 2021, 20:50, Politikë CNA
“S'ka tjetër si unë, nuk e përjashtova

Lulzim Basha mbrëmjen e sotme është bërë më shumë se qesharak. Ai është shprehur nuk ka një të dytë si ai, pasi ka vendosur pezullim të Berishës nga grupi i PD hd ejo përjashtim, sicc kërkoi SHBA.

Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli e cila mes ironisë, thekson se Basha jo vetëm që gënjen, pasi ai prej vitesh nuk merr dot vizë për SHBA dhe nuk shkon më përtej oqeanit, por vendimi për përjashtim nga Parlamenti varet nga Basha.

?Nuk ka person tjeter si une (qe per shkak te marredhenieve me US) te arrinte nga perjashtimi tek pezullimi? Lb

Lulzimi jo vetem genjen per marredheniet unike te tij me US( qesharake ne fakt), por e verteta eshte se aq te mira ishin keta marredhenie sa Lb nuk mundte me marre as vize; E verteta eshte se ka disa vite qe nuk mundet me shku ne US.

2) Perjashtimi  nga Parlamenti nuk varet nga Lb?, shkruan Topalli./CNA.al

Lajmet e fundit nga