Connect with Us

Rriten shanset, ja si ia del Milani të kalojë grupin në Champions League

Seria A

Rriten shanset, ja si ia del Milani të kalojë grupin në Champions League

Publikuar

-

/

Milani fitoi në frymën e fundit ndaj Atletiko Madrid dhe ka ngjallur shpresat e tifozëve për një kualifikim për fazën tjetër. Megjithatë kjo nuk është detyrë e lehtë duke parë kundërshtarin e radhës në Champions. Por si mund të kualifikohet Milani?

Në ndeshjen e fundit për grupin e Champions-it nuk janë të shumta kombinimet që kualifikojnë italianët. Ekipi i Piolit ka si detyrim fitoren ndaj Liverpulit, ndërkohë që Porto dhe Atletiko duhet të ndajnë një barazim.

Mundësia tjetër është fitorja e Atletikos që duhet të mundë Porton me rezultat më të vogël në shifra sesa ai që kuqezinjtë do të realizonin ndaj Liverpulit. Kombinim i vështirë, por Ibra me shokë besojnë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Nuk ndodhte prej 70 vitesh, Interi arrin rekord në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Interi pasditen e djeshme ka arritur të triumfojë me rezultatin 0-3 ndaj Romës në stadiumin “Olimpico”, falë golave të Hakan Çalhanoglusë, ish-it Edin Xhekos dhe Denzel Dumfrisit.

Pas këtij suksesi skuadra e Simone Inzagit ka arritur të barazojë një rekord të veçantë në Serinë A italiane.

Sipas faqes së statistikave, “OPTA Paolo”, Interi ka arritur të shënojë në 18 ndeshje radhazi të luajtura në transfertë të Serisë A, duke barazuar rekordin e fiksuar midis tetorit të vitit 1950 dhe shtatorit të vitit 1951.Skuadra zikaltër aktualisht klasifikohet e dyta në tabelën e renditjes në kuotën e 37 pikëve, -1 nga Milani kryesues.

Gjithashtu Interi nuk ka humbur asnjë sfidë prej 8 ndeshjesh, disfata e fundit e pësuar ishte ndaj Lacios në stadiumin “Olimpico”, më 16 tetor.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Kumbulla nuk garanton siguri”, zbulohet nota e mbrojtësit kuqezi në disfatën e Romës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla ishte titular në ditën e djeshme me skuadrën e Romës, teksa verdhekuqtë kishin përballë Inter. Ndeshja për kryeqytetasit nuk rezultoi me një fund të lumtur, duke qenë se u mposhtën me rezultatin 0-3.

Sa i takon mbrojtësit të kombëtares, ai u aktivizua për 61 minuta, ndërsa në notat e vendosura nga ana e Eurosport, 21-vjeçari u vlerësua me 5.5, teksa theksohej se nuk ia doli të përcillte siguri në repartin difensiv.Kumbulla, 5.5- “Vuan më pak kur Inter sulmon në krahun e majtë se sa në atë të djathtë, por gjithsesi jep ndjesinë se nuk përçon shumë siguri në prapavijë”, theksohej nga Eurosport mbi paraqitjen e mbrojtësit shqiptar.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kielini komenton nisjen e hetimeve: Gjërat zmadhohen sa herë flitet për Juventusin

Publikuar

-

Nga

Hetimet më të fundit në shtëpinë e Juventusit kanë turbulluar jo pak ambientin bardhezi. Si të mos mjaftonin problemet në fushë, të tjera janë hapur edhe nëpër zyra.

Megjithatë, lojtarët mundohen ta kalojnë në qetësi edhe këtë çështje të re. Madje, “peshat e rënda” të Juventusit e kanë shtensionuar situatën.Ka qenë Kielini, i cili duke folur për “Sky Sport”, ka theksuar se edhe në këtë rast gjërat po hiperbolizohen, diçka e zakontë, sipas tij, kur flitet për bardhezinjtë.

“Nuk duhet të humbasim shumë kohë me hetimet. Le t’ia lëmë kohës për të parë se çfarë do të dalë. Nuk është më diçka e re për ne, jemi mësuar. Sikurse jemi mësuar nga ana tjetër me faktin se sa herë që flitet për Juventusin, gjërat zmadhohen”, ka thënë Kielini.

LEXO TE PLOTE