Connect with Us

Nuk janë shprehur deri tani/ Nishani: Më 11 dhjetor, më shumë deputetë krah Berishës

Politikë

Nuk janë shprehur deri tani/ Nishani: Më 11 dhjetor, më shumë deputetë krah Berishës

Publikuar

-

cna lajme politike

Ish-presidenti Bujar Nishani , duke komentuar lëvizjen e Berishës, tha se në 11 dhjetor, do të shohim më shumë deputetë që nuk janë shprehur deri më tani, krah liderit historik.

Nishani theksoi se çdo frymë përçarëse nuk ka lidhje me foltoren pasi aty demokratët shkojnë për të shprehur argumentet e tyre, pasi janë poshtëruar dhe janë dhunuar.

LEXO EDHE:  Sikur Luli dhe Ruli të mos kandidonin Berishën?!

“Në 11 dhjetor krah Berishës do të shihni shumë deputetë që nuk janë shprehur deri më tani.

Si mund t’i thoni fashiste njerëzve që shprehin vullnetin për të shkuar në foltore? Ata shkojnë për të shprehur argumentet e tyre dhe janë poshtëruar dhe janë dhunuar”, u thpreh ai në një dalje televizive./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Projekte infrastrukturore të vonuara”/ Rama ironizon gazetarët: Nuk janë shto ujë e shto miell, si editorialet që bëni ju

Publikuar

-

Nga

I pyetur nga gazetarët se si mund t’i justifikojë qeveria shpenzimet prej 8 mdl lekësh, Rama renditi disa nga projektet dhe shërbimet e vëna në shërbim të qytetarëve.

Ai u replikoi me ironi akuzave të gazetarëve se projektet janë tepër të vonuara, duke shprehur se këto projekte nuk janë si editorialet apo analizat e tyre ekonomike.

“Investimet tek rruga e Kombit nga buxheti i qeverisë nuk lidhen me koncesionarin. Janë investime të tjera, dy gjëra të ndryshme.

Kemi bërë dializën me standarde optimale falas. Rëndësi ka që njerëzit të operohen me instrumenta të sterilizuar, tjetër gamë janë laboratoret, check up që u ndërpre për shkak të pandemisë. Cilat lekë do kthesh mbrapsht kur këto i bën për t’u shërbyer njerëzve? Mjafton që njerëzit të marrin shërbim falas.Edhe tek tuneli i Kalimashit janë bërë investime të reja. Turp të masësh punën e qeverisë me tunele. Që nga rrruga deri në Vermosh, Theth, është në kantier rruga Shëngjin Velipojë, sot shkon në Vlorë normalisht. Nuk jam në garë me doktorin. Në dt. 29 e ftoj të bëjë një xhiro tek rruga e Arbrit.  

Është bërë një by pass i përkohshëm sepse puna në tunel është në avancim. Vijmë tek rruga Kardhiq-Delvinë. Veprat e mëdha nuk bëhen siçbëhen editorialet e analizat ekonomike që bëni ju.

Që ta dini mirë, që ta mësoni dhe këtë, Gjermania një vepër publike e ka 10 deri më 15 vjet. Nuk janë rrugë me 7 palë qejfe, shto ujë e shto miell. Ju harroni se rrugët janë financim, një mandat i tërë ka shkuar për të mbushur gropat. Harroni në ça grope të zezë ishte energjia”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Marrëveshja me Ramën/ Tallja e Bashës: E bëra për të mirën e qytetarëve

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD Lulzim Basha është justifikuar për marrëveshjen e tij me Edi Ramën në 17 maj 2017. Nga studio e Open, Basha tha se marrëveshja me Ramën është bërë për të mirën e qytetarëve.Marrëveshje ka bërë edhe Berisha se e keni kthyer në qesharake këtë gjë. Ccdo forcë politike që dëshiron më të mirën e qytetarëve e gjen një mundësi me ccdo forcë politike. PD ka punuar në mbështetje të opinioni publik. Mos flisni shtrembër por rrini drejt. Si mund të quani fasadë një opozitë që dogji mandatet. Më vjen keq që rruga e djegies së mandateve rezultoi pa sukses për shkak se mesa duket PD dhe Lulzim Basha nuk ishin garanci e mjaftueshme për kontroll”, tha Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Kryemadhi “kërcënon” Bardhin: Ke shumë gjëra për të sqaruar me drejtësinë për Elbasanin

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi hodhi akuza se Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka shumë gjëra për të sqaruar me drejtësinë për çështjet e Elbasanit, në të cilën mbeti i vrarë aktivisti i PS, Pjerin Xhuvani.

Bardhi është akuzuar edhe më herët si i implikuar në këtë ngjarje, për shkak se ngriti strukturat për mbrojtjen e votës, disa ditë para zgjedhjeve të 25 Prillit.

E ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 me Sokol Ballën, Kryemadhi theksoi se i ka kërkuar Bardhit të mos dalë garant për bandat e Elbasanit, me arsyetimin se po të bëhej Ministër i Brendshëm, ai do të kishte probleme me ligjin.“Zoti Bardhi ka qenë vetëm në takimin kur jemi ballafaquar për çështjen e Elbasanit.Që ja kam bërë të qartë hapur mos dil garant bandave të Elbasanit që ti do jesh Ministër i Brendshëm sepse do të kesh probleme ti dhe Partia Demokratike.

Dhe kur i kërkoi zoti Basha të dilte në konferencë shtypi nuk pranoi dilte kështu që e mbyll etapën me zotin Bardhi. Zoti Bardhi ka shumë gjëra për të sqaruar më drejtësinë për çështjet e Elbasanit. Dhe zoti Bardhi dhe zoti Basha kanë shumë gjëra për të sqaruar dhe me ambasadoren amerikane për mashtrimet që kanë bërë në emër të LSI në zyrën e saj.

Kështu që duhen të jenë shumë të kujdesshëm zoti Bardhi dhe kushdo tjëtër për thashethemet që përdorin në tavolinë në emër të LSI dhe ambasadores amerikane”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE