Connect with Us

Marrëveshja me Ramën/ Tallja e Bashës: E bëra për të mirën e qytetarëve

Politikë

Marrëveshja me Ramën/ Tallja e Bashës: E bëra për të mirën e qytetarëve

Publikuar

-

Kreu i PD Lulzim Basha është justifikuar për marrëveshjen e tij me Edi Ramën në 17 maj 2017. Nga studio e Open, Basha tha se marrëveshja me Ramën është bërë për të mirën e qytetarëve.

Marrëveshje ka bërë edhe Berisha se e keni kthyer në qesharake këtë gjë. Ccdo forcë politike që dëshiron më të mirën e qytetarëve e gjen një mundësi me ccdo forcë politike. PD ka punuar në mbështetje të opinioni publik. Mos flisni shtrembër por rrini drejt. Si mund të quani fasadë një opozitë që dogji mandatet. Më vjen keq që rruga e djegies së mandateve rezultoi pa sukses për shkak se mesa duket PD dhe Lulzim Basha nuk ishin garanci e mjaftueshme për kontroll”, tha Basha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Kryemadhi “kërcënon” Bardhin: Ke shumë gjëra për të sqaruar me drejtësinë për Elbasanin

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi hodhi akuza se Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka shumë gjëra për të sqaruar me drejtësinë për çështjet e Elbasanit, në të cilën mbeti i vrarë aktivisti i PS, Pjerin Xhuvani.

Bardhi është akuzuar edhe më herët si i implikuar në këtë ngjarje, për shkak se ngriti strukturat për mbrojtjen e votës, disa ditë para zgjedhjeve të 25 Prillit.

E ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 me Sokol Ballën, Kryemadhi theksoi se i ka kërkuar Bardhit të mos dalë garant për bandat e Elbasanit, me arsyetimin se po të bëhej Ministër i Brendshëm, ai do të kishte probleme me ligjin.“Zoti Bardhi ka qenë vetëm në takimin kur jemi ballafaquar për çështjen e Elbasanit.Që ja kam bërë të qartë hapur mos dil garant bandave të Elbasanit që ti do jesh Ministër i Brendshëm sepse do të kesh probleme ti dhe Partia Demokratike.

Dhe kur i kërkoi zoti Basha të dilte në konferencë shtypi nuk pranoi dilte kështu që e mbyll etapën me zotin Bardhi. Zoti Bardhi ka shumë gjëra për të sqaruar më drejtësinë për çështjet e Elbasanit. Dhe zoti Bardhi dhe zoti Basha kanë shumë gjëra për të sqaruar dhe me ambasadoren amerikane për mashtrimet që kanë bërë në emër të LSI në zyrën e saj.

Kështu që duhen të jenë shumë të kujdesshëm zoti Bardhi dhe kushdo tjëtër për thashethemet që përdorin në tavolinë në emër të LSI dhe ambasadores amerikane”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Debatet për krizën energjetike si ato për ‘Champions League’/ Rama flet për dy ekstremet

Publikuar

-

Nga

Rritja e çmimit të naftës ka qënë një tjetër çështjet që është diskutuar mbrëmjen e sotme në MCN Tv, në emisionin “Të paekspozuarit” me Ylli Rakipin.

Kriza energjitike është një nga çështjet e diskutimit sonte në emisionin “Të paekspozuarit” me Ylli Rakipin.

Kryeministri Edi Rama tha se duke mos pasur rezervën, jemi të detyruar të shesim lirë kur ka shumë prodhim dhe të blejmë shtrenjtë kur ka mungesë.

Por sipas tij, këtë do e zgjidhë skavica.

“Këto janë gjëra që meritojnë pak respekt nga pikpamja profesionale. Po të ishin kaq të thejshta sa bëhën nëpër tavolina…Janë bërë debatet për energjinë si atë për Champions League, që po të fusje atë në këtë pjesë..do dilte ashtu.

Unë nuk jam ekspert i energjitikës të them kur do ta shisnim e kur do ta blinim

Di që ne jemi të varur nga burimet ujore, dhe e kemi problemin që duke na munguar ajo që na kunguar nga 50 vjet, pra duke mos pasur rezervën, jemi të detyruar kur kemi më shumë ujë se çduhert e shesim lirë. Kur kemi nevojë dhe skemi ujë, e blejmë shtrenjtë.

Skavica është zgjidhja.

Kriza jonë vjen nga fakti që bazën prodhuese e kemi 100% nga hidro dhe mbetemi pastaj mes dy ekstremesh që duhet të hapim dhe portat ndonjherë e përmbsyim dynjanë”, theksoi Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dosja përvëluese/ Basha në panik: Nuk jam pengu i askujt

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

I ftuar në emisionin “Open” nga Eni Vasili në Top Channel, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është pyetur në lidhje me dosjen që Berisha, në një intervistë për VOA, ka treguar se ja ka dërguar në zyrë Donald Lu. Dosja tregon se Basha ka qenë i financuar nga Rusët.

I kapur në panik, Basha ka devijuar duke u shprehur se çdo gjë është mashtrim dhe se ai nuk është pengu i askujt.“Ka dy mënyra për tu përgjigjur, së pari keqardhja. Shqiptarët e meritojnë një përgjigje. Çfarë ka thënë Berisha është mashtrim total. Akuza është që unë jam peng, ndërkohë që 2 vjet është mbajtur vendimi në pokurori me fakte mbi akuzat që ka denoncuar Berisha nga një gazetë. Muaj më parë ka thënë kjo është gjënjeshtër. Drejtësia ka mbyllur në të gjitha nivelet këtë çështje. Kjo është gjënjeshtër. Çdo gjë ka qenë në përputhje me ligjet tona dhe ato Amerikane. Kjo pjesë është mbyllur.

Ska gjë më qesharake. E gjitha është trillium, e them edhe njëherë. Edhe diçka. Ka dosje, është tojota yaris. Çfarë pengu është Lulzim Basha“, është shprehur kreu i PD./CNA.al

LEXO TE PLOTE