Connect with Us

Kritika e radhës ndaj Kimmich: Do luanim edhe një vit pa tifozë nëse do silleshim si ai

BundesLiga

Kritika e radhës ndaj Kimmich: Do luanim edhe një vit pa tifozë nëse do silleshim si ai

Publikuar

-

Bayern Munchen nuk po kalon një moment të mirë. Humbja në derbin me Augsburg ishte e papritur, teksa ka krijuar shqetësim vendimi i tre lojtarëve për të mos marrë dozat e vaksinës ndaj koronavirusit.

Joshua Kimmich, Eric-Maxim Choupo-Moting dhe Michael Cuisance janë kundër vaksinës, qëndrim nga i cili nuk po heqin dorë edhe pse po kritikohen pafund. Dy të parët kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 ditën e djeshme.

Lojtarët do të vazhdojnë të qëndrojnë në karantinë, teksa drejtuesit e Bayernit kanë vendosur t’u ulin rrogat. Ish-sulmuesi i ekipit bavarez dhe kombëtares gjermane, Mario Gomez i është bashkuar korit të kritikëve ndaj Kimmich.

Stadiumet në Gjermani janë plot, sepse 70-80% e personave janë të vaksinuar. Edhe ai përfiton nga një gjë e tillë. Nëse të gjithë do të silleshin si Joshua, ndoshta do të luanim sërish një tjetër vit pa tifozë në stadium”, deklaroi Gomez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

BundesLiga

Gazetari sulmon yllin e Bayernit: Nuk e ka mendjen te futbolli, abuzon nëpër festa

Publikuar

-

Nga

Gazetar investigativ francez, Romen Molina ka sulmuar yllin e Bajernit, Benzhamë Pavar. Sipas tij, mbrojtësi nuk po kalon një periudhë të mirë për shkak të abuzimit të tij në jetën private.

“Pavar nuk e ka mendjen te futbolli. Ai shkon në shumë festa që organizohen në Paris dhe konsumon shumë shisha. Ai nuk mund të sprintojë në maksimum duke u shfaqur shumë i avashtë. Stafi i kombëtares franceze është shumë i shqetësuar për formën e tij”, u shpreh Molina. Edhe te kampionët e Gjermanisë Pavar nuk është shfaqur në nivelin më të lartë të tij.Francezi humbet shumë dyluftime dhe në aksionet sulmuese është shumë i avashtë duke mos ndihmuar skuadrën siç ka bërë në sezonet e kaluar. Nuk mund të përjashtohet një largim i tij pasi në skuadrën e Bajernit nuk tolerohen shumë festat dhe abuzimi. Mjafton të kujtojmë Arturo Vidalin, i cili u largua pikërisht për këtë arsye nga Mynihu disa vite më parë.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Levandovski fiton çmimin prestigjoz, sinjal edhe për “Topin e Artë”?

Publikuar

-

Nga

Robert Levandovski ka fituar sërish çmimin ‘’Golden Player’’ ashtu  si në vitin 2020, por ky trofe mund të vlejë edhe më shumë pasi polaku është një ndër pretendentët kryesorë për të fituar ‘’Topin e Artë’’.

Levandovski mund të mos ketë fituar gjithçka si në 2020, ku ngriti çdo trofe me Bajernin dhe inauguroi çmimin ‘’Golden Player’’ që jepet nga Tuttosport, por polaku kaloi një sezon të artë në aspektin personal duke shënuar shumë gola.Polaku fitoi një tjetër Bundesligë me Bajernin dhe fitoi ‘’Këpucën e Artë’’. Në vend të dytë doli mesfushori i Çelsit, Zhorzhinjo ndërsa vetëm vendi i tretë për yllin e PSG-së, Lionel Mesin. Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të bëhet në datën 13 dhjetor.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Hetohej për certifikatë false vaksinimi, dorëhiqet trajneri i skuadrës së njohur gjermane

Publikuar

-

Nga

Hetimet e nisura për Markus Anfang, nga autoritetet gjermane për përdorim të certifikatë të rreme vaksinimi, kanë sjellë dorëheqjen e trajnerit të Werder Bremen.

Veç trajnerit është larguar edhe ndihmësi i tij, Florian Junge, mbi të cilin ka nisur i njëjti hetim. Markus ka dhënë edhe një deklaratë për faqen e klubit.

“Për shkak të situatës stresuese për klubin, ekipin, familjen dhe për mua personalisht, kam vendosur që të mbyll punën time si trajner i Werder Bremen direkt.U kam kërkuar personave përgjegjës që të më ndërpresin kontratën menjëherë dhe ata e kanë pranuar këtë kërkesë. I uroj Werder fitore kundër Schalke dhe në vazhdim sa më shumë suksese”, tha Anfang.

Në këto kushte Werder Bremen duhet të gjejë një trajner të ri dhe kundër Schalke 04 në stol do të jetë Danjiel Zenkoviç, së bashku me trajnerin e 19-vjeçarëve, Christian Brand.

LEXO TE PLOTE