Connect with Us

‘Ishte me fat kush të kishte pranë dhe kush të njihte nga afër’/ Arjan Konomi prek me postimin e tij për Huyeda El Saied

Showbizz

‘Ishte me fat kush të kishte pranë dhe kush të njihte nga afër’/ Arjan Konomi prek me postimin e tij për Huyeda El Saied

Publikuar

-

cna lajm show

Artistja e njohur shqiptare Hueyda El Sayed është ndarë papritur nga jeta në moshën 46-vjeçare.
Balerina dhe ish-moderatorja vuante nga një sëmundje e rëndë, betejën me të cilën nuk e ka fituar dot.
Ajo u nda nga jeta mëngjesin e së martës në një spital në Lukskemburg. Pas lajmit të rëndë për ndarjen nga jeta të Hueyda El Sayed, miqtë dhe kolegët e saj kanë shprehur ngushëllimet në rrjetet sociale.
Arjan Konimi ditën e sotme ka bërë një tjetër postim për të përkujtuar mikeshën e tij Huydea-n.

Ai ka postuar një video të artistes në Instastory dhe krahas saj ka shkruar.

Këndove për ëndrrat e një vajze
Tërë jetë ëndërove
…dhe kur i realizove u largove përgjithmonë
Ishte me fat kush të kishte pranë dhe kush të njihte nga afër./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Mori vendimin të largohej nga “Big Brother”/ Fifi shafqet më e lumtur se kurrë jashtë shtëpisë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjatë ditës së sotme Fifi ka marrë vendimin që të largohet nga shtëpia e “Big Brother Vip”.

Ajo është shprehur para banorëve se i duhet kohë të meret me veten e saj dhe shëndetin.

Tani që është jashtë shtëpisë duket se Fifi është shumë e lumtur.Ka qenë miku i saj Graciano Tagani i cili ka postuar një story, ku duket këngëtarja shumë e lumtur dhe e buzëqeshur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Cili nga këngëtarët shqiptarë nuk ka talent/ Elgit Doda e thotë troç

Publikuar

-

Nga

Elgit Doda njihet si një nga këngëtarët më të drejtpërdrejtë.

Ai shpesh herë nuk nguron të japë deklarata në lidhje me artistë të ndryshëm.

Së fundmi, producenti i njohur shqiptar, Elgit Doda, vendosi të përgjigjej në një pyetje provokuese.Në emisionin e Olsi Bylykut , “Roped with Olsi” ai u pyet: Cili është këngëtarja ose këngëtari që ti nuk do të bëje kurrë një këngë pasi mendon se nuk ka talent?

Pa u menduar dy herë, ai dha përgjigjën e tij. Elgit Doda është shprehur se Enca është këngëtare pa talent.

Sipas tij, ajo nuk përshtatet në vokal./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Kam 4 nëna”/ Rrëfehet Igli Zarka: E di sa kanë vuajtur prindërit e mi dhe nuk pranoj…

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Edhe pse qëndroi shumë pak në shtëpinë e “Big Brother” Igli Zarka ka qenë një nga banorët më të përfolur.

Gjatë qëndrimit në shtëpi ai kishte thënë se ka katër nëna duke mos sqaruar më shumë.

Këtë deklaratë ai e ka sqaruar së fundmi i ftuar në “Pardon My French” me Jonida Aliçkolli.

Aktori tha se përveç dy gjysheve të tij, dy zonja të tjera janë kujdesur për të kur ai ka qenë i vogël, andaj ai i konsideron edhe ato si gjyshet e tij.“Prindërit e mi kur isha i vogël punonin 10-12 orë në ditë, ka qenë dhe kohë trazirash, unë përveç nënave të mia, atë nga ana e babait dhe atë nga ana e mamit, kisha edhe në Vlorë një komshie që unë e quaja nëna Lula dhe nëna Lili në Fier. Përveç nënave të gjakut, dy nënat e tjera janë kujdesur për mua që kur kam qenë 1 vjeç dhe shumicën e kohës, nga mëngjesit deri në 6 të pasdites unë e kaloja me to, me fëmijët e tyre. Dhe rrjedhimisht u kthyen në nëna. Ato më ndihmonin shumë kur bëja ndonjë gabim”-sqaroi Igli.

Më tej Igli ka treguar se prindërit e tij kanë sakrifikuar shumë për të.

Kujtojmë se prindërit e tij u bënë edhe temë debati mes tij dhe Monikës gjatë qëndrimit në shtëpi të aktorit. Sot Igli sqaroi se prindërit e tij kanë sakrifikuar shumë për të dhe motrën e tij dhe se nuk donte t’i përfshinte.

Ngaqë i njoh vuajtjet që ata kanë kaluar që unë të jem këtu ku jam. Unë dhe motra ime, nuk toleroj dot që të më prekin sepse e di çfarë kanë hequr që ne të arrijmë deri këtu. Dhe nuk doja t’i përfshija“.-tha aktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE