Connect with Us

Horoskopi i ditës sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu i famshëm për secilën shenjë?

Horoskopi

Horoskopi i ditës sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu i famshëm për secilën shenjë?

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Sot do të jeni plot forcë dhe energji që do ju vijnë në ndihmë për të filluar zgjidhjen e të gjitha problemeve tuaja. Për fat të keq, ju keni ende shumë shqetësime dhe dhimbje koke, por tani keni një vendosmëri për të bërë këdo t’iu ketë zili.

Demi

Sot do të shqetësoheni nga një trazim i madh, por do të jetë vetëm një moment tranzicioni. Nga ana tjetër, ju jeni duke përjetuar një periudhë ndryshimesh rrënjësore në lidhje me punën tuaj dhe nuk është kurrë e lehtë të përshtateni me lajme kaq të rëndësishme.

Binjakët

Dy ditë priten të jenë mjaft interesante, edhe nëse mund t’ju kaplojë mërzia. Në këtë periudhë keni një nevojë të madhe për stimuj të rinj, për t’u pasionuar pas diçkaje, për të shpikur një interes të ri. Vetëm kini kujdes që të mos bëheni më pak të qëndrueshëm në atë që bëni.

Gaforrja

Siç sugjeron horoskopi dhe renditja e sotme, do të jetë e nevojshme të përvishni mëngët dhe të filloni të zgjidhni problemet tuaja të vogla personale. Për më tepër, duhet të vendosni veten në rendin e ideve për të sqaruar dashurinë, sepse me partnerin jo gjithçka po shkon mirë. Megjithatë, çdo diskutim apo përballje shtyjeni për fundjavë.

Luani

Sot, falë kalimit të Hënës në qiellin tuaj, do të jeni një nga shenjat e preferuara të zodiakut. Përveç kësaj, Dielli dhe Mërkuri do të jenë në pamje të shkëlqyer, me pak fjalë do të jeni plot energji, forcë dhe karizëm. Në dashuri mund të vijnë mundësi të reja që nuk do të donit t’i humbisni. Një hakmarrje e vogël personale në horizont.

Virgjëresha

Sot do të merrni një pushim të merituar nga problemet dhe tensionet e ditëve të fundit. Sidoqoftë, mbani mend se Dielli dhe Mërkuri do të jenë akoma disonantë. Kjo do të thotë që nuk do të doni të jeni vigjilent në punë dhe me para. Bej kujdes! Për fat të mirë, në dashuri do të mbështeteni nga një Venus i bukur.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Peshorja

Sot do t’ju duhet të përballeni me dyshime të reja në dashuri dhe një emocionalitet të jashtëzakonshëm. Edhe nëse në sytë e të tjerëve dukeni një person i ekuilibruar dhe gjithmonë i qetë, në realitet jeni shpesh në konflikt brenda vetes. Ju po i bëni vetes shumë pyetje për njerëzit përreth jush tani.

Akrepi

Sot pasdite Hëna do të nisë një tranzit mjaft të rrezikshëm. Do të dëshironi të shmangni situatat stresuese dhe të lodhshme, të mos përfshiheni në diskutime. Për këtë ditë do të ishte e këshillueshme që të mos e teproni dhe të qëndroni larg problemeve.

Shigjetari

Sot do të keni një kapacitet të madh për veprim dhe do të jeni në gjendje të realizoni projekte të reja, të bëni plane për muajt në vijim. Me një qiell të fortë si yti, sigurisht që mund t’ju ndodhë diçka e bukur, një përgjigje që e prisnit prej kohësh, një propozim i domosdoshëm. Edhe në dashuri do ketë lajme interesante.

Bricjapi

Sot mund ta gjeni veten në një lloj mpirjeje, pak dobësi të shkaktuar nga angazhimet e shumta të ditëve të fundit. Mos e fajësoni veten! Mund t’i ndodhë kujtdo që ka nevojë për pushim, pas disa javësh veçanërisht të tensionuara. Përfitoni nga kjo për të rimbushur bateritë tuaja.

Ujori

Sot nuk do keni shumë dëshirë për të bërë , për të kryer detyrat normale të ditës. Do të duhej një shtytje e mirë nga dikush! Pse nuk i shfrytëzoni orët e ardhshme për t’u fokusuar në fundjavë? Mund të planifikoni diçka të këndshme për të shtunën dhe të dielën, kur do të gjeni pak energji të mirë.

Peshqit

Sot do zgjoheni me vitalitet të mirë dhe shumë kreativitet për t’u shfrytëzuar. Mos e humbisni këtë ditë, duke u gëzuar në kujtimet e së shkuarës. Bëni një përpjekje për të vënë një gur në historitë tuaja të kaluara dhe shikoni përpara. Është koha për të jetuar në të tashmen dhe për të bërë plane të reja për të ardhmen./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 25 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Nuk do të zhgënjeheni sot. Gjatë ditëve në vijim do të lini mënjanë mënyrën tuaj analitike të të menduarit dhe do t’i lini ndjenjat tuaja t’ju udhëheqin. Do të jeni të vëmendshëm ndaj njerëzve që doni. Nëse dikush ka nevojë për ndihmën tuaj, mund të mbështetet tek ju.

Demi

Dita e sotme është e mrekullueshme për krijimtarinë, veçanërisht atë që tregon stilin tuaj të veçantë. Ju jeni produktiv, megjithëse ajo që keni krijuar është vetëm një pasqyrim i modës më të fundit. Në raport me partnerin do të ndiheni e plotësuar.

Binjakët

Sot dikush mund të pyesë se për çfarë po mendoni. Shpesh mendoni për gjëra që janë të paarritshme për të tjerët. Sot do të jetë sikur të keni hyrë brenda vetes në kërkimin tuaj për përgjigje për pyetjet shpirtërore ose sekretet e jetës. Do të jetë një ditë reflektimi.

Gaforrja

Ju pëlqen të keni diskutime shumë serioze për çështje të rëndësishme edhe gjatë natës. Ju e rindërtoni botën ashtu siç dëshironi ta shihni me miqtë tuaj. Kjo është e vërtetë edhe sot. Jeni të lodhur apo keni nevojë të jeni vetëm për të menduar për gjërat?

Luani

A veproni shpesh sikur bota është statike dhe asgjë nuk ndryshon? Ndonjëherë ju mund të mendoni se njerëzimi është në një mënyrë të caktuar, bota është në një mënyrë të caktuar, dhe kështu kjo është ajo që ju do të bëni. Gjithçka po evolon rreth jush. Bëjeni edhe ju këtë.

Virgjëresha

Sot lërini emocionet tuaja të përzihen me mendimet tuaja. Çfarë dobie ka t’i thuash vetes se duhet të të pëlqejë diçka nëse vërtet nuk mund ta durosh? Çfarë dobie kanë parimet e mëdha nëse zemra juaj nuk është dakord me to? Merrni kohë për të vendosur kokën në sinkron me zemrën tuaj sot.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 18-25 Tetor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

LEXO EDHE:  Shëndeti/ Ndjesitë dhe energjia që do t’iu shoqërojë në muajin MarsPeshorja

Sot mund të keni dëshirë të shkoni në të kaluarën tuaj. Gjysma juaj ndjen nostalgji për ditët e vjetra që keni kaluar. Gjysma tjetër jeton për të ardhmen dhe nuk ka frikë të projektojë të panjohurën. Edhe pse kjo tingëllon pak kontradiktore, të dyja këto anë e ndihmojnë botën të ecë përpara.

Akrepi

Jeni të ndjeshëm ndaj botës që ju rrethon. Është sikur po mendon me zemër. Nëse do të kishit shpresuar të fshihni diçka nga dikush, nuk do të funksionojë. Edhe nëse nuk thua asgjë, është e shkruar në fytyrën tënde. Me partnerin tregohuni i hapur.

Shigjetari

Nëse do t’ju duhej të bënit një test sot dhe do të kishit një zgjedhje midis poezisë dhe fizikës, nuk do të hezitoni. Poezia. Sot ka të bëjë me interpretim, jo me analizë. Një ndryshim në atmosferë gjatë ditëve në vijim do të ndikojë në të menduarit tuaj.

Bricjapi

Keni talent për të shkruar? Duket se keni një mënyrë të saktë dhe të qartë për të shprehur veten. Dhe është e mundur që ta përdorni këtë dhunti në karrierën tuaj. Sot mund të dëshironi ta përdorni për të shprehur ndjenjat tuaja për dikë.

Ujori

Ju keni një ditë të këndshme përpara. Njerëzit mund të mos jenë shumë lozonjarë, por do të jenë edhe më të kujdesshëm në marrëdhëniet e tyre. Vetëm kështu ju pëlqejnë! Gjithçka është në anën tuaj për t’i shprehur ndjenjat tuaja dikujt të afërt. Beje tani!

Peshqit

Ju duhet të prisni të ndjeni ngrohtësi në kontaktet tuaja me njerëzit e tjerë sot. Marrëdhëniet tuaja do të kenë diçka veçanërisht të butë dhe të kujdesshme. Ju mund t’u besoni njerëzve të tjerë. Mos kini frikë të flisni për ndjenjat tuaja më intime me një mik./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 24 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Duhet ta lini veten më të lirë. Jeni të lodhur duke qenë një person i kontrolluar plotësisht. Ju mund t’i shprehni lirisht nevojat tuaja. Flisni me partnerin për dëshirat që keni. Marrëdhënia juaj mund të përfitojë vetëm nga qëndrimi juaj.

Demi

Aspektet e tanishme planetare mund të ndryshojnë qasjen tuaj ndaj jetës. Pothuajse me detyrim, do t’ju duhet të thelloni marrëdhëniet tuaja me njerëzit që keni takuar kohët e fundit. Ndoshta do të tërhiqeni nga një prej tyre, por kini kujdes, pasi ky person mund të mos ndihet njësoj për ju.

Binjakët

Mund të ketë një aspekt të natyrës suaj që ju e injoroni. Ju gjithmonë duhet të jeni përgjegjës në një marrëdhënie. Do të ishte e mençur ta ndryshoni këtë. Konfigurimi planetar mund t’ju ndihmojë ta bëni këtë tani. Njerëzit do të jenë shumë më pranues ndaj jush.

Gaforrja

Mos lejoni që emocionet tuaja t’ju pushtojnë sot. Nëse mund t’i zotëroni, do të keni forcën vitale të dhjetë njerëzve. Mund të jesh i pamposhtur. Ju mund të bëni gjithçka që dëshironi të bëni dhe askush nuk mund t’ju ndalojë. Nëse e ndani këtë energji me të tjerët, ata mund të përfundojnë duke u ndjerë si ju.

Luani

Më në fund sot do të kuptoni se si është të jesh në krye të gjërave. Madje, do të ndjeni se keni lindur për ta bërë atë. Në çdo rast, do ta koordinoni bukur ditën. Ju jeni maestro që drejton një orkestër të plotë. Do t’u tregoni atyre që ju rrethojnë se çfarë të bëjnë gjatë gjithë ditës.

Virgjëresha

Ndryshe nga rastet e tjera, sot do të shfaqni ndjenjat tuaja të vërteta. Edhe kur i fshihni ato janë ende aty, thellë brenda jush. Ju mund të mendoni se shfaqja e ndjenjave tuaja është një shenjë dobësie, por sot do t’i tregoni botës se zemra juaj nuk është prej guri dhe do ta lini veten të lirë.Peshorja

Sjellja juaj do të përmirësojë jetën tuaj të dashurisë. Nuk jeni më të hutuar prej tij gjatë momenteve pasionante. Do të përqendroheni dhe do të shijoni çdo moment me partnerin dhe nuk do të humbni në mendimet tuaja si zakonisht.

LEXO EDHE:  Çfarë ndodh sipas horoskopit në shkurt?

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Si do të jetë kjo fundjavë për ju në punë dhe dashuri

Akrepi

Do të keni shumë qëndrueshmëri në javët në vijim. Energjia juaj do të rritet, falë tranziteve mbizotëruese planetare. Ju lulëzoni në dëshirat romantike dhe krijimtarinë tuaj. Duhet të përpiqeni të qëndroni në kontroll të situatave. Mos lejoni që emocionet tuaja apo të dikujt tjetër të pushtojnë jetën tuaj.

Shigjetari

Ju jeni një person sensual. Keni një forcë të fortë emocionale. Sot ajo energji do të rritet dhe do të shprehet fuqishëm. Njerëzit me të cilët do të takoheni, do të mahniten nga fuqia juaj. Ju lehtë mund të joshni të gjithë botën. Mundohuni ta mbani nën kontroll këtë energji.

Bricjapi

Ju pëlqen të takoni njerëz të rinj dhe të flisni me ta, por rrallë përfshiheni personalisht. Ju mbani gjithmonë një distancë të caktuar me personin, të cilin keni përballë. Sot do të pyesni veten nëse po humbisni përvoja interesante, duke kontrolluar kaq fort emocionet tuaja, apo nëse mbrojtja juaj është e lartë për një arsye të mirë.

Ujori

Me siguri do të ndiheni pak të humbur sot. Do t’ju duhet të merrni një vendim në të ardhmen e afërt dhe jeta juaj do të ndikohet shumë prej tij. A duhet të dëgjoni dëshirat tuaja? A duhet të jenë ato në krye të jetës suaj, apo duhet të përpiqeni të frenoni ndjenjat tuaja dhe të merrni rrugën më praktike? Është diçka për të menduar.

Peshqit

Sot do të ndryshoni qasjen tuaj ndaj marrëdhënieve. Në të kaluarën, ata bazoheshin në ndjenja, por tani do të vendosni se duhet të jenë më racionalë. Ju mund të ndjeni se ky ndryshim i papritur i qëndrimit tuaj mund të çojë në marrëdhënie më të forta dhe më të qëndrueshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 23 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Dyshimet për një partneritet biznesi mund të kenë një efekt energjik te ju sot. Jeni të vendosur për të zgjidhur çdo problem apo mosmarrëveshje që mund të keni me partnerin. Ju ndoshta do ta bëni këtë, pasi suksesi përmes vendosmërisë dhe punës së palodhur tregohet fuqishëm. Ju gjithashtu mund të bëni një mik të ri të favorshëm.

Demi

Pasiguria për të ardhmen tuaj financiare mund t’ju bëjë të zhvilloni një lloj plani kursimi, ose investimi për t’ju dhënë më shumë siguri. Ndoshta do të gjeni ndihmën që ju nevojitet, pasi planetët tregojnë se duhet të keni sukses në çdo gjë që provoni. Sa i përket dashurisë, do të keni disa propozime interesante.

Binjakët

Ndiheni plot energji dhe gati për të marrë përsipër pothuajse çdo gjë. Çfarëdo që të filloni sot, veçanërisht projektet kreative, duhet të kenë sukses, pavarësisht nga pengesat që ju dalin. Në dashuri mund të keni fat dhe të gjeni partnerin që kërkoni prej kohësh.

Gaforrja

Sot mund të keni një impuls të parezistueshëm për të rregulluar shtëpinë tuaj. Ju dëshironi t’i bëni një pastrim të plotë, të bëni pak dekorim, ose ndoshta të bëni disa riparime të vogla, por të nevojshme. Një objekt i ri, qoftë një skulpturë apo pikturë, mund ta frymëzojë këtë dëshirë. Vendi juaj duhet të duket i mrekullueshëm kur të keni mbaruar.

Luani

Një detyrë ose qëllim specifik mund t’ju nxisë të bëni shumë telefonata, të shkruani shumë letra, ose të bëni shumë vrap. Ju ndiheni veçanërisht të vendosur. Do të keni sukses në këtë apo çdo gjë tjetër që provoni sot. Bisedat do të jenë produktive dhe mund t’ju nxisin drejt projekteve të reja.

Virgjëresha

Nëse keni menduar të punoni jashtë shtëpisë suaj, kjo është koha për të vënë në veprim planet tuaja. Çdo gjë në lidhje me paratë ose shtëpinë mund të ketë sukses tani. Të gjitha shenjat tregojnë se puna dhe vendosmëria juaj do të sjellë rezultatet që dëshironi. Një vizitor do t’ju japë disa këshilla interesante që do t’ju vlejnë.Peshorja

Edhe pse herë pas here dëshironi të kaloni një ditë të tërë vetëm, kjo nuk është koha. Ju keni shumë qëllime specifike në mendje për të cilat dëshironi të kujdeseni sot, ndoshta duke përfshirë të shkruarit ose të folurit. Kjo është një kohë e mirë për të filluar pothuajse çdo lloj projekti.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat më të zjarrta të horoskopit pas të cilave çmenden të gjithë

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Si do të jetë kjo fundjavë për ju në punë dhe dashuri

Akrepi

Aftësitë ose talentet e panjohura që nuk e dinit se i kishit mund t’ju vendosin në një drejtim që çon në rritjen e të ardhurave, nëse jeni të gatshëm të bëni pak punë të vështirë. Kjo padyshim do të çojë në rritjen e vetëbesimit, duke krijuar një efekt domino që e bën të ardhmen tuaj më të ndritshme. Çfarëdo që të ndodhë sot, sado e çuditshme të duket, shkoni me rrjedhën.

Shigjetari

Një komunikim i papritur me një mik mund t’ju shtyjë në një rrugë që ndryshon jetën tuaj. Kjo mund të përfshijë mundësi biznesi, ose mund të zbuloni një interes ose grup të ri ku dëshironi të bashkoheni. Sido që të jetë, mund t’ju tërheqë vëmendjen dhe t’i mbajë energjitë tuaja të fokusuara për një kohë të gjatë.

Bricjapi

Çfarëdo vështirësish që mund të kenë dalë gjatë ditëve të fundit, ju keni fuqinë për t’i kapërcyer ato, për të fituar forcë të re dhe për të ecur përpara. Energjia juaj fizike është e mirë, nuk do të lodheni. Ndoshta do të vazhdoni dhe do të kujdeseni për çdo punë të përditshme që ju del përpara.

Ujori

Shoqërimi juaj me një grup mund të mundësojë përparimin tuaj shpirtëror sot. Mund të shfaqen çështje emocionale të së kaluarës, por mos u dëshpëroni. Shikojeni si një mundësi për të çliruar traumat e vjetra që ju kanë kufizuar. Kapërcimi i kufizimeve të çdo lloji emocional, shpirtëror ose fizik është një qasje veçanërisht produktive.

Peshqit

Paratë ose burime të tjera mund t’ju vihen në dispozicion sot, në mënyrë që të rritni perspektivat e karrierës ose të përparoni në profesionin tuaj. Kjo do t’ju duket shumë inkurajuese, pasi do të hidhni shumë energji në këtë interes. Kjo është koha për të qenë ambicioz. Ju keni atë që duhet për të ecur përpara.

LEXO TE PLOTE