Connect with Us

Foto-lajm/ Basha nuk harron veten, del në Top Channel me flokë të lyera

Politikë

Foto-lajm/ Basha nuk harron veten, del në Top Channel me flokë të lyera

Publikuar

-

Lulzim Basha, kreu i PD dhe Republikës së Re përveç gjumit ka nxjerrë në pah një tjetër virtyt tek vetja. Kujdesi ndaj imazhit për tu dukur sa më i bukur, e ka bërë që të mos fokusohet askund, as në krizën e madhe që ka kapur PD.

Kuvendi i 11 dhjetorit dhe braktisja në masë e demokratëve e ka mbyllur mes katër mureve të selisë, ku dalja e parë ishte pikërisht mbrëmjen e sotme në televizionin e Ben Blushit, ish ministrit të socialistëve.

LEXO EDHE:  Bindja Demokratike “aksesor” i  Ramës?/ Andi Përmeti iu mbyll gojën të gjithëve

Basha edhe në këtë dalje nuk na ka zhgënjyer. Ai na nxjerr kokën e tij të lyer me bojë, për të mbuluar thinjat.

Ndonëse thinjat janë një proces jetik, Basha gjithmonë mundohet që të eleminojë këtë gjë. E në fakt, duket se kjo është e vetmja gjë që di të bëjë, pasi për çështjet politike dhe sjelljen e PD në pushtet i ka dhënë provat që ka dështuar./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Dikur nën hetim, sot në krye të “Donacioneve të huaja”/ Rama flet për emërimin e Ilir Beqajt

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Rama, i pyetur nga gazetarët ka komentuar emërimin e Ilir Beqajt në krye të “Donacioneve të huaja”.

Ai replikoi duke shprehur se Beqaj aktualisht nuk është nën akuzë dhe pohoi që ndaj tij, në kohën kur ka qenë ministër ka patur një hetim, por vendosja e tij në krye të kësaj detyre ishte si pasojë e meritës.“Ka një hetim për çështje të periudhës kur ai ka qenë ministër. Ai nuk është i akuzuar sot që flasim. Ka një hetim për kohën  kur ka qenë ministër i shëndetësisë. Është një njeri që e vlerësoj shumë për aftësinë e  tij.

Duke pas drejtuar më herët një institucion si ISSH është në gjendje të drejtojë këtë agjenci koordinuese që nuk ka asnjë pushtet ekzekutiv. Është një bërthamë që ka ekzistuar dhe ne e kemi forcuar. Koordinim i të gjitha ministrive dhe donatorëve. Kjo rrit maksimalisht edhe transparencën”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“S’ka tjetër si unë, nuk e përjashtova Berishën”/ Topalli i përgjigjet Bashës: Mashtrues, nuk shkon dot në SHBA

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Lulzim Basha mbrëmjen e sotme është bërë më shumë se qesharak. Ai është shprehur nuk ka një të dytë si ai, pasi ka vendosur pezullim të Berishës nga grupi i PD hd ejo përjashtim, sicc kërkoi SHBA.

Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli e cila mes ironisë, thekson se Basha jo vetëm që gënjen, pasi ai prej vitesh nuk merr dot vizë për SHBA dhe nuk shkon më përtej oqeanit, por vendimi për përjashtim nga Parlamenti varet nga Basha.

LEXO EDHE:  Mitingu i PD/ Bardhi: Na doli situata nga kontrolli

LEXO EDHE:  “Dje ishte vetëm fillimi”/ Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD paralajmëron fundin e Bashës

Nuk ka person tjeter si une (qe per shkak te marredhenieve me US) te arrinte nga perjashtimi tek pezullimi” LbLulzimi jo vetem genjen per marredheniet unike te tij me US( qesharake ne fakt), por e verteta eshte se aq te mira ishin keta marredhenie sa Lb nuk mundte me marre as vize; E verteta eshte se ka disa vite qe nuk mundet me shku ne US.

2) Perjashtimi  nga Parlamenti nuk varet nga Lb”, shkruan Topalli./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Dosja 184”/ Rama përplaset me gazetarët: Më nxirrni 700 herë duke fol në telefon

Publikuar

-

Nga

Dosja e përgjimeve 184, një nga çështjet që trazoi situatën politike ne vend në muajin qershor të vitit 2019 pas publikimit nga media gjermane BILD, është rikthyer sërish në çështje të diskutimeve.

Kryeministri Edi Rama në emisionin “Të paekspozuarit” me Ylli Rakipin, është përplasur me gazetarët, duke thënë se çështja është mbyllur, por mediat vijojnë ta nxjerrin atë 700 herë duke folur në telefon dhe bere te akuzuar.

LEXO EDHE:  Miratimi i Kodit Zgjedhor/ Basha: Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës

LEXO EDHE:  “Dje ishte vetëm fillimi”/ Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD paralajmëron fundin e Bashës

“Më nxirrini 700 herë duke fol në telefon dhe më bëni të akuzuar.  Mbi çbazë i nxjerr ti këto konkluzione. O zotri, janë bërë të gjitha hetimet. Bazohen mbi konsekuenca. Janë 17 të arrestuar.Gjykata është provë, nuk është artikull”, tha Rama./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE