Connect with Us

E pazakontë/ Lebron Xhejms nxjer jashtë sallës dy tifozë që po e ofendonin

Sport

E pazakontë/ Lebron Xhejms nxjer jashtë sallës dy tifozë që po e ofendonin

Publikuar

-

/

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në ligën e basketbollit NBA. Ylli i Lejkërsave, Lebron Xhejms nxori jashtë stadiumit dy tifozë sepse ata po e ofendonin.

Ndeshja midis Lejkërsave dhe Indiana Pejsërs u ndërpre prej një incidenti me një çift tifozësh. 36 vjeçari thirri arbitrin kryesor dhe ai mori vendimin për largimin e tyre. Ngjarja u bë virale nëpër rrjetet sociale për shkak të reagimit të personave. Në përfundim të ndeshjes “Mbreti” Xhejms foli lidhur me këtë situatë.

“Kur përdoren fjalë dhe gjeste të papërshtatshme atëherë nuk mund të tolerohen. Ka një ndryshim mes tifozllëkut për ekipin tënd dhe dëshirës që kundërshtarët mos të fitojnë”.

Ndeshja përfundoi me fitoren e Lejkërsave 124-116 ndaj Indiana Pejsërs.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Vlahovic i kushton Juventusit më shumë se 70 mln euro, publikohen shifrat

Publikuar

-

Juventusi ka vendosur t’i japë fund të gjithë aludimeve për shifrat e marrëveshjes për Dushan Vlahoviç. Klubi bardhezi, pak minuta pasi zyrtarizoi firmën me futbollistin serb, publikoi edhe shifrat zyrtare të transferimit të tij, që do të jetë më i kushtueshëm se sa mendohej fillimisht.

“Klubi i Futbollit Juventus komunikon se ka arritur akordin me ACF Fiorentina për blerjen përfundimtare të të drejtave të paraqitjeve sportive të futbollistit Dushan Vlahoviç kundrejt një pagese prej 70 milionë eurosh, të paguar në tre këste, ashtu si edhe kontributit të solidariteti të parashikuar nga rregullorja e FIFA-s dhe detyrime shtesë për një kompleksitet prej 11,6 milionë eurosh. Përveç kësaj, janë parashikuar bonuse deri në maksimumi 10 milionë euro, me arritjen e objektivave sportive. Juventusi ka nënshkruar me vetë lojtarin një kontratë deri më 30 qershor 2026”, shkruhej në njoftimin e Juventusit.Kështu, një marrëveshje që mendohej se do t’i kushtonte Juventusit 70 milionë euro, tashmë kalon 90 milionë eurot dhe me rrogën e lojtarit të përfshirë, shuma fillon e bëhet e frikshme për një klub i cili në vitet e fundit ka regjistruar bilance të tmerrshme financiare dhe raportohet se është i mbytur në borxhe.

LEXO TE PLOTE

Sport

Skënderbeu në krizë, nuk shënon gol që prej… 18 dhjetorit

Publikuar

-

Sulmi i Skënderbeut është zyrtarisht në krizë. Nuk shënon gol që nga 18 dhjetori, që përkthehet me 40 ditë “shterpësi”. E fundit herë që kanë gjetur rrugën e rrjetës përkon me fitoren kundër Kastriotin, e cila përfundoi në shifrat 2-1.

Alfred Mensah dhe Jorgo Meksi janë të fundit që kanë shënuar për korçarët. Janë dy barazime “të thata” dhe dy humbje minimale për të besuarit e Migen Memellit.Kjo shton edhe më shumë domosdoshmërinë për përforcime në merkato. Bardhekuqtë kanë bërë përforcime në çdo repart, përveçse në ofensivë. Klubi është në kërkim të një “bomberi”, ndonëse nuk kanë gjetur të duhurin. Janari nuk ofron shumë mundësi, por shpresat nuk i kanë humbur.

LEXO TE PLOTE

Sport

Futbollisti korçar prezantohet te Kukësi

Publikuar

-

Kukësi ka zyrtarizuar atë që pritet të jetë lëvizja e fundit në merkaton e futbollistëve për klubin në janar. Verilindorët kanë firmosur sot marrëveshjen për Jorgo Pëllumbin, ish-futbollistin e Skënderbeut, pjesë e përfaqësueses Shpresa në vitet e fundit.

Qendërmbrojtësi korçar ishte pjesë e skuadrës së Varazhdin në Kroaci, por ka pranuar të kthehet përsëri në kampionatin shqiptar, ku ka rënë në sy më parë me fanellën e Skënderbeut. Marrëveshja mes klubeve është për huazimin deri në fund të sezonit.

NJOFTIMI I KUKËSITFutboll Klub Kukësi njofton se mbrojtësi Jorgo Pëllumbi është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Mbrojtësi 21-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin një kontratë huazimi nga klubi i Varazdin deri në fund të sezonit, duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër.

Mbrojtësi i Kombëtares U21 rikthehet në kampionatin tonë pas një aventure në Kroaci, duke u vënë menjëherë në dispozicion të skuadrës për pjesën e mbetur të sezonit. Pëllumbi e njeh mirë kampionatin tonë pasi ishte mbrojtësi i Skënderbeut para transferimit në kampionatin kroat. Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje mbrojtësit dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë.

LEXO TE PLOTE