Beteja për dinjitet/ Berisha-Ramës: Nuk i ke bërë mirë llogaritë me mua

25 Nëntor 2021, 16:54, Politikë CNA
Beteja për dinjitet/ Berisha-Ramës: Nuk i ke bërë mirë

Lideri historik i demokratëve Sali Berisha gjatë fjalës së tij në fotoren e Kuçovës, ka folur për shpalljen e tij non grata.

Ai tha se Rama dhe Soros nuk i bënë mirë llogaritë kur vendosën ta sulmonin, ndaj qëndrimi Iitij izuri në befasi.

?Që nga 91, askush nuk ka takuar më shumë se unë sekretarë shteti. Kurrë s?kisha imagjinuar se unë do hidhja në gjyq për shpifje sekretarin e  htetit. Thelbi i njeriut të lirë, gjëja me cmuar është dinjiteti njerzor. Në vendimin e tij të bazuar në shpifjet e Soros dhe Edi Ramës cënoi dinjitetin tim.

Asnjë nuk është votuar sa Berisha nga shqiptarët në këto 30 vite.

Unë kisha një detyrim ndaj jush, ndaj shqiptarëve e kombit, ndaj vendosa të përballem në gjykatë. Ta mbaj strikte dhe mos e lidh me PD. Ne jemi parti pro amerikane, pro erupiane. Qëndrimi im i zuri në befasi ata që menduan të më godisnin mua. Ata nuk llogaritën betejn time për dinjitet, ndaj ndërmorën akte të tjera të turpshme, ndërmorën kërcënime, ndërmorën, së fundi kërkuan që të dal nga Parlamenti. Shqipëria është vend anëtar i NATOS, i Këshillit të Europës. Kemi derdh gjak më shumë se ndo komb tjetër për të ardhur këtu ku jemi.”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga