Connect with Us

Berisha mban Foltoren me demokratët në SHBA/ Takimi do zhvillohet në 5 dhjetor

Politikë

Berisha mban Foltoren me demokratët në SHBA/ Takimi do zhvillohet në 5 dhjetor

Publikuar

-

/

Ish kryeministri Sali Berisha më 5 dhjetor do të organizojë foltore me demokratët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Takimi i tij do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të jetë fizikisht i pranishëm në sallë.

Berisha ka zhvilluar një sërë Foltoresh të suksesshme në disa qytete të vendit, të cilat do pasojnë me mbajtjen e Kuvendit Kombëtar në 11 dhjetor.

Miq, demokratë e bashkëkombas!

Partia Demokratike ndodhet në gjendjen më kritike të saj që nga dita e themelimit. Për herë të parë pas 30 vitesh tranzicioni një parti fiton pushtetin për të tretën herë rradhazi duke vënë në rrezik parimet për të cilat u rrëzua regjimi totalitar në vitet 90’. Por shenjë kthese sot nga drejtuesit e opozitës nuk ka.

Prandaj më 5 dhjetor, ora 12:00, shqiptarë nga New York, New Jersey, Pennsylvania, Conneticut, Delaware etj, mblidhen në Marriot Hotel në Saddle Brook, New Jersey, për të bashkëbiseduar mbi të ardhmen e opozitës shqiptare dhe në mbështetje të Kuvendit Kombëtar të thirrur nga delegatët në datë 11 dhjetor. Pjesë e bashkëbisedimit në lidhje nga Shqipëria do jetë ish Kryeministri dhe ish Kryetari i Partisë Demokratike z.Sali Berisha, dhe prezentë ish drejtues të PD-së ndër vite.

Ju ftojmë të jeni pjesë e takimit!“, thuhet në njoftim./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zgjedhjet e pjesshme vendore/ Dashamir Shehi “këshillon” Bashën dhe Berishën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashkitë e vendit janë një test i rëndësishëm. Kështu është shprehur kreu i LZHK Dashamir Shehi.

Në një intervistë televizive, ai ka “këshilluar” Berishën dhe Bashën duke theksuar se PD duhet të gjejë forcën dhe kurajën për të diskutuar në mënyrë që në 6 mars të ketë vetëm një kandidat nën siglën e sajJanë 6 bashki dhe 3 janë të mëdha se unë i lidh me numrin e votuesve. Pastaj është Shkodra që ka qenë gjithmonë e opozitës. Unë po i ofroj mendimin tim që është i thjeshtë dhe racional, të vënë një kandidat dhe ta kapërcejnë vetveten nuk ka rëndësi nëse është i Berishës apo i Bashës. Nëse me gjithë mend duam të mundim Edi Ramën, por nëse duam të mundim njëri-tjetrin dhe unë kam frikë se është kjo e dyta atëherë le të vënë 2 kandidatë, ky është teatër dhe tallje me qytetarët”, tha ai./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka plas skandalin/ Manipuluam votat që të bëhej Basha kryetar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Anëtari i Koisionit të Rithemelimit dhe deputeti i PD Edi Paloka ka bërë një deklaratë të fortë sa i takon zgjedhjes së Lulzim Bashës si kryetar i selisë blu.

Në një intervistë për media, Paloka u shpreh se ai është përgjegjës për situatën në PD, pasi u ka kërkuar strukturave që të manipulojnë votat për Bashën.

Kjo është edhe arsyeja që Paloka nuk është angazhuar më shumë me punimet e Komisionit, pasi vetë ai theksoi se nuk u del dot para demokratëve.

LEXO EDHE:  Vendimi i opozitës për Reformën Zgjedhore/ Reagon ambasada e SHBA

LEXO EDHE:  Yuri Kim i përgjigjet skeptikëve të Reformës në Drejtësi/ "Disa nuk e duan, do i kushtoj gjithçka"Më vjen zorë të shkoj dhe të përballem me demokratët pasi do më thonë, ti po na thua tani për Bashën, kur më parë na the të manipulonim votat për të?

E kanë bërë të gjitha strukturat e PD-së Nisida dhe prandaj nuk mund të angazhohem më shumë me Komisionin e Rithemelimit. Jam përgjegjës i kësaj situate të rëndë që ndodhet PD-ja”, tha ai./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

VIDEO-Reshjet e dendura të dëborës/ ARRSH apel shoferëve: Kujdes në këtë zonë!

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës kanë mbërthyer të gjithë vendin tonë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka udhëzuar drejtuesit e automjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje duke respektuar sinjalistikën rrugore duke reduktuar shpejtësinë dhe të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore.

ARRSH bën me dije se mjetet borëpastruese dhe grupet e punës janë në terren për pastrimin dhe trajtimin me kripë qarkullimi kryhet pa probleme.

LEXO EDHE:  Arian Galdini vizitë zyrtare në SHBA/ Takime në Departamentin e Shtetit dhe Kongres

LEXO EDHE:  Arian Galdini vizitë zyrtare në SHBA/ Takime në Departamentin e Shtetit dhe Kongres

“Në Llogara kanë filluar reshje të dëborës mjetet borëpastruese dhe grupet e punës janë në terren për pastrimin dhe trajtimin me kripë qarkullimi kryhet pa probleme.Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, apelon ARRSH./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE