Connect with Us

Xavi: Ne jemi Barcelona, shkojmë në Mynih për fitore

La Liga

Xavi: Ne jemi Barcelona, shkojmë në Mynih për fitore

Publikuar

-

Barcelona dje barazoi me Benfican në kuadër të xhiros së pestë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Katalunasit me këtë barazim rrezikojnë shumë kualifikimin pasi duhet të mposhtin Bayern Munich, ose në rast të humbjes ose barazimit, duhet të shpresojnë që Benfica të barazoje ose mposhtet nga Dynamo Kiev.

Sidoqoftë, pas ndeshjes, trajneri i Barcelonës, Xavi ka thënë që beson që skuadra mund të mposhte gjigantin gjerman.

“Ishte ndeshje e mirë. Nëse do kishin shënuar se paku një herë, do ishte edhe më mirë. Morëm një pikë dhe dinim shumë pak. Por duhet të jemi pozitive, kemi edhe një ndeshje. Duhet të shkojmë dhe të fitojmë në Munich. Jemi Barcelona dhe shkojmë në Munich për fitore”, deklaroi spanjolli.

Barcelona në grupin E renditët në pozitën e dytë me shtatë pikë, dy më pak se Benfica që zë vendin e tretë, derisa lideri është Bayern Munich që është ende i pamposhtur me 15 pikë në pesë ndeshje./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Isko prish marëdhëniet me Ançelotin, gati transferimi në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Realit të Madridit, Isko, vazhdon t’i turbullojë ujërat në Madrid. Dhe me sa duket ai e ka mbushur kupën dhe Reali është gati ta largojë në merkaton e janarit. Përplasja më e fundit mes tij dhe trajnerit Ançeloti ka ardhur në takimin kundër Granadës të dielën pasdite.

Madridi ka fituar 4-1, duke marrë kreun e renditjes në La Liga, por jo gjithçka ka shkuar paq në Granadë. Mesfushori ka mbetur mjaft i zhgënjyer nga trajneri Ançeloti që nuk e ka aktivizuar në këtë takim, ndërsa Ançeloti nga krahu tjetër nuk e ka miratuar aspak sjelljen e lojtarit të tij, i cili ka ndërprerë nxehmjen në mes kur tekniku e ka urdhëruar të dalë e të stërvitet për t’u aktivizuar si zëvendësues.

Nuk është hera e parë që Isko dhe Ançeloti përplasen mes tyre, teksa raportet mes të dyve kanë vijuar të degradojnë dhe tashmë largimi i tij është çështje kohe. Gjithçka ka ndodhur në pjesën e dytë të takimit mes Granadës e Realit.Mesfushori ka nisur nxehmjen, teksa priste që trajneri ta hidhte në fushë, por kur pjesëtarë të stafit të Ançelotit i kanë thënë se i duhej të priste dhe pak, lojtari ka lënë në mes nxehmjen dhe është kthyer në stol.

Ai u aktivizua më vonë në vend të Modriçit, por sjellja e tij nuk i ka pëlqyer aspak Ançelotit. Largimi i tij në janar duket i sigurt. E, ndërsa Reali bëhet gati t’i tregojë derën e daljes, në Serinë A fërkojnë duart. Mediat italiane kanë nënvizuar se Juventusi dhe Milani janë gati t’i bëjnë një vend si titullar.

LEXO TE PLOTE

La Liga

VIDEO/ Xavi debuton me fitore në derbi, Barcelona triumfon mes drithërimash

Publikuar

-

Nga

Xavi Hernandez debuton me fitore në stolin e Barcelonës në derbin e Katalunjës përballë Espanyolit, por duhet pranuar që skuadra “blaugrana” ishte me shumë fat që në 10 minutat e fundin e takimit nuk pësoi gol. Gjithsesi, një nisje me këmbën e mbarë për 41-vjeçarin, që shijoi suksesin e parë në LaLiga me ekipin ku fitoi gjithçka si futbollit.

Goli që vendosi sfidën u shënuan nga Memphis Depay me 11-metërsh sapo nisi pjesa e dytë. Espanyoli reagoi sidomos pas minutës së 70-të, duke iu afruar disa herë golit, por ishte thjesht i pafat. Raul de Tomas humbi një mundësi të mirë në të 70-të, ndërsa në të 82-tën goditi shtyllën nga distanca.Landry Dimata nuk mund t’u besonte syve në të 84-tën, kur i vetëm pranë zonës së portierit goditi jashtë. Raul de Tomas, dy minuta më vonë goditi sërish shtyllën me kokë, si për të konfirmuar fatin e keq në këtë mbrëmje.

Shikoni   KËTU permbledhjen e ndeshjes.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Ka programuar edhe konferencën”, Aguero e mbyll me futbollin e luajtur

Publikuar

-

Nga

Sergio Aguero do ta mbyllë me futbollin e luajtur dhe gazetari Fabrizio Romero është i sigurt për këtë.

Sulmuesi argjentinas, pas kontrollove mjekësore ka zbuluar se kishte probleme me zemrën.

Aritmia e tij është serioze dhe nuk ia lejon të ketë aktivitet fizik si një futbollist profesionist.

Romero raporton se Barcelona është njoftuar dhe madje është programuar edhe një konferencë për shtyp javën e ardhshme.LEXO TE PLOTE