Connect with Us

VIDEO/ Ultrasit e Dortmund shkaktojnë trazira në Lisbonë, 7 të arrestuar dhe 2 policë të plagosur

Sport

VIDEO/ Ultrasit e Dortmund shkaktojnë trazira në Lisbonë, 7 të arrestuar dhe 2 policë të plagosur

Publikuar

-

Ka qenë një natë e zhurmshme ajo e mbrëmshja në Lisbonë dhe e gjitha si pasojë e mbërritjes së ultrasve të Borussia Dortmund. Ekipi gjerman në mbrëmjen e sotme ka ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj vendasve të Sporting Lisbonës, teksa tifozët gjermanë si gjithnjë nuk e kanë lënë vetëm skuadrën e tyre.

Por, në një moment të caktuar ata e kanë gjetur veten duke u përplasur me policinë e Lisbonës ndërsa si pasojë e të gjithë situatës së tensionuar, janë plagosur dy policë. Nga ana tjetër, shtatë tifozë gjermanë përfunduan të arrestuar dhe me siguri ndeshjen do ta shohin nga qelia.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Inter-Shakhtar, publikohen formacionet zyrtare

Publikuar

-

Nga

Ndeshjet e Ligës së Kampioneve nisin sot me duele interesante, që mund të jenë përcaktuese për fatin e mëtejshëm në grupet kualifikuese të skuadrave.

Padyshim sfida më interesante është ajo e Grupit D mes Interit dhe Shakhtar Donjetck. Zikaltërit kanë një pikë avantazh në renditje ndaj ukrainasve dhe në rast fitoreje, kualifikimi bëhet automatik.Ndaj trajneri Inzagi nuk ka kursyer asnjë nga lojtarët, duke hedhur nga minuat e parë në fushë dyshen Martinez-Xheko.

Sa i përket sfidës tjetër, përballë vihen Beshiktashi dhe Ajaksi, me këtë të fundit që ka siguruar kualifikimin në turin me eliminim direkt të turneut, ndërsa turqit vazhdojnë të shpresojnë në një mrekulli, të paktën për të siguruar Ligën e Europës.

LEXO TE PLOTE

Sport

Memelli: Skënderbeut i janë bërë padrejtësi nga gjyqtarët, tifozët në Korçë janë gati të futen në fushë

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli ka treguar padrejtësitë që i janë bërë skuadrës së tij nga arbitrimi këtë sezon. Në Skaner me Gerti Çarçanin, korçari ka treguar të gjitha rastet që nuk janë dhënë në favor të bardhekuqve. Memelli shkon më tej kur thotë se tifozët në Korçë janë gati të hyjnë në fushë, duke e lidhur këtë me indinjatën e tyre.

“Ndeshja e parë me Tiranën, Zguro ndëshkohet me të kuq për faull të paqenë më parë. Penallti në ndeshjen e dytë me Partizanin. Shkojmë në Krujë nuk punon VAR, me Dinamon Skuka e merr topin me dorë dhe nuk ka VAR. Prap në Laç nuk punon VAR. Sot ndaj Teutës, punoi VAR, por jo arbitri. Unë qorr jam, por jo kaq gabime në 9 javë.

E prek Daja me dorë dhe nuk jepet penallti. E thotë edhe neni këtë. Pas kësaj, kishte penallti të dytë, por jepet offside. Penalltia ishte para pozicionit jashtë loje. Ndëshkohemi në 9 javë. Këta futen në tymnajë që vetë po e gatuajnë. Më thoni pse në disa ndeshje, disa gjyqtarë ia lënë VAR-it çdo gjë, ndërsa në disa të tjera nuk e lënë.Kam 120 mesazhe. Është bërë populli në Korçë gati të futet në fushë për padrejtësitë që po na bëhen. Pse na bëjnë këtë?! I presim të gjithë mirë. Ofrojmë çdo lloj komoditeti gjyqtarëve dhe shikoni çfarë ndodh.

Është një akumulim i punës së madhe të futbollistëve dhe ne si staf, që kalojmë vështirësi të mëdha. Nëse na merrni si kalamaj dhe na merrni me shpulla po ju them stop, nuk i bëjnë dëm Skënderbeut, por futbollit shqiptar. Populli është shumë i irrituar. VAR nuk na ka punuar në 4 ndeshje. As pozicioni jashtë loje nuk ishte te rasti i dytë për penallti”, tha Memelli.

LEXO TE PLOTE

Sport

Shkëmbi me “dhimbje koke”, titullari i Dinamos do mungojë disa javë

Publikuar

-

Nga

Romeo Harizaj do mungojë edhe afro një muaj për Dinamon.

Gardiani i Bluve pësoi një lëndim në kavilje në ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë me Tiranën, duke qenë prej gati tre javësh jashtë stërvitjes.

Nga testimet e kryera, mësohet se portieri fierak e ka të pamundur që të rikthehet në kohë, duke qenë mungesë e madhe për ekipin.Veç Harizaj, te Dinamo janë të shqetësuar edhe për Sidibe dhe Haxhiun, që ende nuk janë gati.

Dëmtimet te Blutë janë kthyer në makth, teksa edhe Sofranac apo Maliqi kanë qenë më herët mungesa të mëdha për disa javë.

LEXO TE PLOTE