Connect with Us

Tirana me mungesa ndaj Skënderbeut

Sport

Tirana me mungesa ndaj Skënderbeut

Publikuar

-

Tirana mendon për Skënderbeun, por sytë i ka nga infermieria. Skuadra bardheblu humbi mbrojtësin Zhozenin Behiratçe për arsye dëmtimi. Lojtari nuk u aktivizua në pjesën e dytë, ndërsa Tirana menjëherë dje ka kontrolluar gjendjen e lojtarit.

Do të bëhen të gjitha ekzaminimet e nevojshme për të parë shkallën e shqetësimit apo mbrojtësi do të jetë i gatshëm për Shehin në fundjavë ndaj Skënderbeut.

Behiratçe i bashkohet Xhixhës së dëmtuar që do të qëndrojë të paktën dy javë pushim.

Gjithsesi, sot pritet që skuadra të dalë në stërvitje dhe aty do të shihet gjendja e gjithë grupit, përfshirë Behiratçen. Kujtojmë që Tirana humbi për herë të parë pas shumë ndeshjesh një përballje kampionati.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Jo vetëm Enea Jorgji, Takaj tregon emrin e arbitrit tjetër që po dëmton Skënderbeun: Është më maskara!

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu po penalizohet nga arbitrat në këto javët e fundit të kampionatit dhe në Korçë kanë filluar të ngrenë zërin. Presidenti i klubit, Ardjan Takaj, ka folur së fundmi duke sulmuar arbitrin, Enea Jorgji. Sipas Takajt, ai po dëmton qëllimisht Skënderbeun. Ndërkaq, Takaj ka nxjerrë edhe një emër tjetër që në Korçë e shohin si tendecioz me vendimet e tij.

“Cilin arbitër  të pranosh dhe të mos pranosh këtu?! Pas Jorgjit është Hamiti edhe më maskara. I bën gjërat haptazi fare. E patë penalltinë që i dhanë Laçit kundër nesh?! Po me Dinamon që ishte Andi Koçi, ndërsa para syve të tij u prek topi me dorë dhe vazhdoi aksionin…!Çfarë të thuash në këtë situatë. Problemi më i madh është se kemi ekip me çuna të rinj, që duam t’u japim një dorë. Jemi i vetmi klub profesionist në themel në Shqipëri, me standarde europiane. Vazhduam me të njëjtin grup lojtarësh për t’i ngritur.

Tani këta të mësojnë futbollin apo boksin?! Pas ndeshjes me Teutën, futbollistët ishin duke qarë. Nuk ke dhe çfarë t’u kërkosh… As unë s’kam çfarë t’u them në këtë situatë, vetëm t’u thuash të marrin çantat dhe të ikin në shtëpitë e tyre”, tha Takaj.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Te Juventusi e pranojnë: Ronaldo mbante skuadrën, largimi i tij na ka dobësuar

Publikuar

-

Nga

Drejtori i Juventusit, Maurizio Arrivabene ka pranuar se largimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United, ishte humbje e madhe për skuadrën bardhezi.

Ronaldo u largua verën e kaluar duke kaluar në “Old Trafford”, me të cilët nënshkroi kontratë dyvjeçare

Pas humbjes nga Chelsea, Arrivabene tha se largimi i portugezit ka ndikuar negativisht.“E nisëm me mungesën e disa lojtarëve dhe kjo ndikoi. Kur një lojtar si Cristiano Ronaldo largohet, për mirë ose keq, e mban peshën dhe përgjegjësinë e skuadrës, është normale të këtë zbritje”.

“Mendoj që lojtarët kanë marrë përgjegjësi dhe janë duke shikuar për të ardhmen. Duhet të jetë shpirti i skuadrës”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Juventus ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, ndersa ne fundjave i pret një ndeshje jo e lehtë, ndaj Atalantas.

LEXO TE PLOTE

Sport

Wanda thyen heshtjen: Fala tradhtinë, gjëra që ndodhin mes çifteve

Publikuar

-

Nga

Wanda Nara thyen heshtjen për sa i përket çështjes bashkëshortore me Mauro Icardin. Kohët e fundit është përfolur për një krizë mes çiftit ku janë zbuluar fakte që konfirmojnë se sulmuesi argjentinas e ka tradhtuar me modelen China Suarez.

Në një intervistë për Argentine TV, ajo sqaron të gjithë situatën e krijuar. “Jam grua e modës së vjetër dhe një mesazh i vogël i dyshimtë, për mua është divorc. Nuk kemi pasur probleme të tilla. Betohem për 5 fëmijët e mi. Kur e pashë atë mesazh, mora fëmijët dhe u nisa për në Itali”.TRADHËTIA- “Kemi folur shumë, ai më tha të mendoja për fëmijët. Ishte gabimi i jetës së tij, mund t’i ndodh çdokujt. Gjëja më e rëndësishme është që ia dolëm ta vazhdonim lidhjen.

Ai mund të vazhdojë të jetë bashkë me mua dhe do të doja të vazhdoja me të sërish. Ka kërkuar falje dhe unë besoj tek falja. Gjithçka ndodh për një arsye, e rëndësishme është dashuria. Kishim mundësinë të zgjidhnim njëri-tjetrin sërish”.

LEXO TE PLOTE