Connect with Us

Televizioni i Blushit dhe inceneratorëve merr Bashën në mbrojtje

Politikë

Televizioni i Blushit dhe inceneratorëve merr Bashën në mbrojtje

Publikuar

-

/

Pas mbledhjes së 5000 firmave të delegatëve për mbajtjen e Kuvendit Kombetar të PD-së, mediat afër Edi Ramës kanë nisur të marrin në mbrojtje Lulzim Bashën.

Avokatin e mbrojtjes po e bën edhe televizioni i Ben Blushit dhe inceneratorëve, Top Channel. I ftuar në emisionin Open është deputeti Agron Shehaj, i cili është vënë nën sulme nga drejtuesja e emisionit Eni Vasili dhe analistët Andi Bushati dhe Dritan Hila.

Shehaj, teksa u shpreh se firmat që ai verifikoi dje dhe që janë dorëzuar në zyrën e Edi Palokës janë të vërteta, Vasili i sjell në vëmendje atë që ajo e quan investigim i Fiks Fare, ku një gazetare shkoi dhe firmosi formulrin pa qenë delegate. Por në të dyja rastet e publikuara Fiks Fare doli blof pasi firmat ishin doëzuar më parë se sa pretendonin se ishte bërë investigimi.

E përveç kësaj, Eni Vasili, vijon të këmbëngul në një koment që një delegate ka shkruar në faqen e Facebook-ut të Shehajt, ku pretendonte se nuk kishte firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit.

LEXO EDHE:  Basha në panik/ Zbarkon në selinë blu

Ndonëse Shehaj është shprehur se nuk e ka të vështirë të verifikoj firmat e 100 delegatëve në njësinë 5 dhe 7 pasi i njeh, sërish analistët dhe Eni Vasili vijojnë ta kundërshtojë se ai është bërë pjesë e Sali Berishës.

Si drejtues i njësisë 5 dhe 7 mund të them që firmat ishin të sakta. Unë iu garantoj që ka gjëra më të vështira se sa të verifikoj emrat e delegatëve që i njoh. Ps enuk e verifikoni një herë? Mos thashë që 100% e atyre që mora në telefon kanë konfirmuar firmën”, tha Shehaj.

Qartazi, televizioni në ortakëri me pronarët e inceneratorëve, ka nisur të marrë në mbrojtje Bashën, pasi e shohin që ai është braktisur çdo ditë e më shumë nga demokratët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Nuk do të gjeni asnjë në zyrat e PD/ Ironia e Elezit: Një saldator nesër vlen sa një mbretëri

Publikuar

-

Nga

Takimi i Shehajt me Yuri Kim/ Elezi: Fasadë, nuk e zgjidh dot ngërçin në PD

Ish kreu i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar lidhur me protestën e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elzi shkruan se pjesmarrja masive e anëtarësisë nuk është tregues force, por tregues vullneti.

 

Sipas tij, nesër demokratët fatkeqesisht, nuk do gjejnë asnje drejtues në zyrat e PD. Ndërkohë, Elezi nuk ka kursyer as ironinë teksa shkruan se një saldator nesër vlen sa një mbretëri. 

“1 dite, sa 4 vjet !
Dita e neserme vlen shume per çdo demokrat, pjesmarrja masive e antaresise nuk eshte tregues force por tregues vullneti. Nese neser, pavaresisht arsyes, deshton zbatimi i vendimeve te kuvendit dates 11 dhjetor, çeshtja do zvarritej e zvenitej, dhe do na çonte drejt degradimit.
Tabloja me foto dyersh metalike, foto te fortesh me maska, me ecejake te dyert e blinduara, eshte nje tablo virtuale dhe aspak reale.

LEXO EDHE:  Çështja çame me Greqinë/ PD me dy qëndrime politike

LEXO EDHE:  Meta “kërcënon” me prova/ “13 tetorin e caktuan Basha e Bylykbashi”

E gjitha kjo behet per t’ju konfuzuar, dhe S29 ka rene ne kete gracke. Demokrat te jeni te sigurt se neser, fatkeqesisht, nuk do gjeni asnje drejtues ne zyrat e PD. Nuk do gjeni asnje te forte apo kapuçzi.

Sdo kete as polici brenda oborrit te PD E shumta do gjeni rojen apo ndonje punojes admimistrate.
Te tjerat gjera qe thuhen jane sajesa per t’ju konfuzuar. Nese ju tregojne ndonje arsye per ta shtyre perseri daten 8, ta dini se eshte mashtrim.

Opozitarizmi do futet ne nje gjendje konfuziteti qe do na kushtonte pothuajse 4 vjet.
Neser çdo demokrat duhet ta vleresoje pjesmarrjen. Neser ti merr pjese per veten tende dhe jo per interesin e dikujt, mos u konfuzo. PS: nje saldator neser vlen sa nje mbreteri”, shkruan Elezi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Me blindat e Bashës do ngrejmë përmendore

Publikuar

-

Nga

cna politike

Lideri historik i PD, Sali Berisha është shprehur se nesër Lulzim Basha do të largohet nga selia e Partisë Demokratike.

I ftuar në një studio televizive, Berisha ka thënë se nesër , në protestën e 8 Janarit, do të hiqen blindat.Madje ish kryeministri tha se me to mund të ngrihet një përmendore për të kutjuar historinë e turpshme të krijuar nga Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  Çfarë bën kunati i Bashës në PD/Patozi flet për skandalin: Më shajnë me nënë e babë

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e Bashës/ Paralajmëron prangat për politikanët

Do hiqen dhe do i bëhen dhuratë Lulzim Bravës. Ne nuk ndërrojmë brava. Do heqim blindat. Ka dhe propozime tjera që ato të ngrihen si një lloj përmendore, si një histori e turpshme që vetë PD të kujtohet se çfarë ka ndodhur”, është shprehur ndër të tjera Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Pa gjak nuk e lëshojmë selinë”/ Berisha: Zëdhënësit e Bashës kanë kërcënuar se do ketë viktima nesër

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri, Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa tha se disa prej zëdhënësve më të afërt të Lulzim Bashës kishin kërcënuar se nuk do e lëshonin selinë e PD pa derdhur gjak.

 

Berisha tha se i kishte provat në telefon ku këta persona kanë bërë kërcënime të frikshme ku paralajmëronin se nesër do kishte viktima. 

“Kemi dokumenta ku zëdhënësit më të afërt të Lulzim Bashës kanë kërcënuar se do ketë viktima të nesërmen dhe kanë thënë se pa gjak nuk e lëshojnë selinë. I kam provat në telefon. Ne do shkojmë të hapim dyert e shtëpisë tonë. Po i hapi Lulzim Basha ne nuk përdorim asnjë mjet. Ne nuk dhunojmë kurrë, është shtëpia jonë ajo, ata janë punonjës së PD”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE