Connect with Us

Shkëmbi me “dhimbje koke”, titullari i Dinamos do mungojë disa javë

Sport

Shkëmbi me “dhimbje koke”, titullari i Dinamos do mungojë disa javë

Publikuar

-

Romeo Harizaj do mungojë edhe afro një muaj për Dinamon.

Gardiani i Bluve pësoi një lëndim në kavilje në ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë me Tiranën, duke qenë prej gati tre javësh jashtë stërvitjes.

Nga testimet e kryera, mësohet se portieri fierak e ka të pamundur që të rikthehet në kohë, duke qenë mungesë e madhe për ekipin.

Veç Harizaj, te Dinamo janë të shqetësuar edhe për Sidibe dhe Haxhiun, që ende nuk janë gati.

Dëmtimet te Blutë janë kthyer në makth, teksa edhe Sofranac apo Maliqi kanë qenë më herët mungesa të mëdha për disa javë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Ky ishte goli më i bukur i javës në Kategorinë Superiore

Publikuar

-

Nga

Faza e parë u mbyll me 15 gola, ku tri nga pesë ndeshjet përfunduan në barazim. Nisur nga mënyra e ekzekutimit dhe aksionit, i bie që goli i shënuar nga sulmuesi i Kukësit, Edi Basha, të jetë më i bukuri i javës së nëntë në Kategorinë Superiore.

Goli nis që nga veprimi i Peposhit në të djathtë, lëvizja e bukur e Bashës që shmangu dy lojtarë të Tiranës dhe më pas goditja perfekte nga jashtë zonës duke i shkaktuar Tiranës edhe humbjen e parë në kampionat.LEXO TE PLOTE

Sport

Jo vetëm Enea Jorgji, Takaj tregon emrin e arbitrit tjetër që po dëmton Skënderbeun: Është më maskara!

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu po penalizohet nga arbitrat në këto javët e fundit të kampionatit dhe në Korçë kanë filluar të ngrenë zërin. Presidenti i klubit, Ardjan Takaj, ka folur së fundmi duke sulmuar arbitrin, Enea Jorgji. Sipas Takajt, ai po dëmton qëllimisht Skënderbeun. Ndërkaq, Takaj ka nxjerrë edhe një emër tjetër që në Korçë e shohin si tendecioz me vendimet e tij.

“Cilin arbitër  të pranosh dhe të mos pranosh këtu?! Pas Jorgjit është Hamiti edhe më maskara. I bën gjërat haptazi fare. E patë penalltinë që i dhanë Laçit kundër nesh?! Po me Dinamon që ishte Andi Koçi, ndërsa para syve të tij u prek topi me dorë dhe vazhdoi aksionin…!Çfarë të thuash në këtë situatë. Problemi më i madh është se kemi ekip me çuna të rinj, që duam t’u japim një dorë. Jemi i vetmi klub profesionist në themel në Shqipëri, me standarde europiane. Vazhduam me të njëjtin grup lojtarësh për t’i ngritur.

Tani këta të mësojnë futbollin apo boksin?! Pas ndeshjes me Teutën, futbollistët ishin duke qarë. Nuk ke dhe çfarë t’u kërkosh… As unë s’kam çfarë t’u them në këtë situatë, vetëm t’u thuash të marrin çantat dhe të ikin në shtëpitë e tyre”, tha Takaj.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Te Juventusi e pranojnë: Ronaldo mbante skuadrën, largimi i tij na ka dobësuar

Publikuar

-

Nga

Drejtori i Juventusit, Maurizio Arrivabene ka pranuar se largimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United, ishte humbje e madhe për skuadrën bardhezi.

Ronaldo u largua verën e kaluar duke kaluar në “Old Trafford”, me të cilët nënshkroi kontratë dyvjeçare

Pas humbjes nga Chelsea, Arrivabene tha se largimi i portugezit ka ndikuar negativisht.“E nisëm me mungesën e disa lojtarëve dhe kjo ndikoi. Kur një lojtar si Cristiano Ronaldo largohet, për mirë ose keq, e mban peshën dhe përgjegjësinë e skuadrës, është normale të këtë zbritje”.

“Mendoj që lojtarët kanë marrë përgjegjësi dhe janë duke shikuar për të ardhmen. Duhet të jetë shpirti i skuadrës”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Juventus ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, ndersa ne fundjave i pret një ndeshje jo e lehtë, ndaj Atalantas.

LEXO TE PLOTE