Connect with Us

CHAMPIONS LEAGUE/ Siti përmbys PSG-në, Milani shtang Atletikon. Bindin edhe Reali me Liverpulin! Ja rezultatet

Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Siti përmbys PSG-në, Milani shtang Atletikon. Bindin edhe Reali me Liverpulin! Ja rezultatet

Publikuar

-

Manchester City ia ka dalë të fitojë me përmbysje në sfidën e sotme të Ligës së Kampionëve ndaj PSG. Qytetarët e panë veten në disavantazh në pjesën e dytë të sfidës, teksa u ndëshkuan nga një kombinim i Messi me Mbappe. Por, të besuarit e trajnerit Pep Guardiola gjetën forca për të reaguar dhe në pak minuta përmbysën francezët. Sterling dhe Gabriel Jesus i dhurojnë ekipit tre pikë shumë të rëndësishme duke i siguruar kështu kualifikimin dhe vendin e parë në Grupin A.

Nga ana tjetër, Milan ka suprizuar në transfertë Atletico Madrid duke i mposhtur spanjollët me rezultatin 0-1. Goli erdhi vonë për kuqezinjtë teksa Messiah shënoi në minutën e 87. Falë këtyre tre pikëve, kuqezinjtë rihapin llogaritë për kualifikim dhe ngjiten në vendin e tretë me 4 pikë në Grupin B, ndërsa para tyre shohin Porton me 5 pikë dhe Liverpool-in e kualifikuar me 15 pikë. Ndeshja e fundit për italianët do të jetë pikërisht ndaj anglezëve.

Sakaq, Real Madrid fitoi pa shumë problem ndaj Sheriff Tiraspol në transfertë me rezultatin 0-3. Golat për Los Blancos u realizuan nga Alaba dhe Kroos në pjesën e parë, ndërsa në fraksionin e dytë, Benzema shënoi edhe të tretin. Pas kësaj ndeshje, madrilenët kualifikohen për më tej ndërsa në ndeshjen e fundit do të diskutojnë vendin e parë me Inter.

NDESHJET

GRUPI A

MANÇESTER SITI- PSG 2-1

Shënues: Sterling 63′, Gabriel Jesus 76′ / Mbappe 50’

KLUB BRYZH- LAJPCIG 0-5

Shënues: Nkunku 12’, 93′, Forsberg (pen.) 17’, 45+1’ Silva 27’

GRUPI C

SPORTING LISBONË- DORTMUND 3-1

Shënues: Pedro Goncalves 30′, 39′, Porro 81′ / Malen 93′

GRUPI D

SHERIF TIRASPOL- REAL MADRID 0-3

Shënues: Alaba 30’, Kroos 45+1’, Benzema 56′

GRUPI B

LIVERPUL-PORTO 2-0

Shënues: Alcantara 52′, Salah 70′

ATLETIKO MADRID-MILAN 0-1

Shënues: Messias 87′

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Kundërshtoi vendimin e klubit, Hysaj duhet t’i paguajë 40.000 euro Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj duhet të zbrazë xhepat në këto ditë teksa i detyrohet ish-klubit të tij, Napolit, plot 40 mijë euro. Mbrojtësi është njoftuar se napoletanët kanë dalë të fituar nga procesi i hapur pas ndeshjes së dy viteve më parë kundër Salzburg në Champions League.

Të kaltrit u mposhtën në atë sfidë dhe klubi vendosi që lojtarët të grumbulloheshin në qendrën stërvitore dhe më pas ditën tjetër të nisnin prej mëngjesit stërvitjen. Mirëpo, ishin disa futbollistë që nuk e zbatuan këtë urdhër të klubit, e një prej tyre ishte edhe shkodrani i kombëtares.Por, klubi italian nuk ia fali lojtarëve vendimin për të bërë sipas “kokës së tyre” e tashmë ka dalë e fituar ndërsa Hysajt i mbetet të shpenzojë shumën e majme për atë kapriço të dy viteve më parë.

“Bordi i Arbitrazhit të parashikuar nga Marrëveshja Kolektive LNPA/AIC/FIGC urdhëroi gjobën prej 40,000,00 € ndaj lojtarit Elseid Hysaj, duke njohur kështu legjitimitetin e tërheqjes së urdhëruar nga klubi dhe si pasojë shkeljen e kontratës nga lojtari, i cili nuk e respektoi direktivën e lëshuar nga klubi”, shkruhej në njoftimin e klubit të Napolit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Champions League/ Dzeko i jep kryesimin Interit, Ajax fiton me përmbysje (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Interi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ditën e sotme, teksa ka mposhtur në shtëpi Shakhtar Donetsk me rezultatin 2-0.

Heroi i zikaltërve ishte Edin Dzeko, i cili realizoi të dy golat e sfidës, fillimisht në minutën e 61 dhe më pas në minutën e 67, pasi pjesa e parë ishte mbyllur me rrjeta të paprekura. Me këtë fitore Interi merr përkohësisht kryesimin në Grupin D me 10 pikë, 1 pikë më shumë se Real Madrid, që sfidon moldavët e Sheriff Tiraspol.

Fitore ka korrur edhe Ajax, që mposhti në transfertë Besiktas, duke regjistruar suksesin e pestë radhazi, në po kaq ndeshje. Ndonëse turqit e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë golit të Ghezzal në minutën e 22-të, Ajax ia doli të përmbysë gjithçka në pjesën e dytë, duke shënuar dy herë me Haller, në minutat 54 dhe 69.INTER-SHAKHTAR DONJETCK 2-0
62′ , 67′ XhekoLEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Epike, Zvicra dhurata speciale për Irlandën e Veriut pse ndali Italinë

Publikuar

-

Nga

Zvicra siguroi një biletë për në “Katar 2022”, duke i marrë Italisë vendin e parë në ndeshjen e fundit të kualifikueseve.

Kampionët e Europës u ndalën në transfertë nga Irlanda e Veriut dhe te Zvicra kishin premtuar çokollata për irlandezët nëse u bënin nder në atë ndeshje.

Premtimi është mbajtur dhe trajneri Murat Yakin ka firmosur kartolinën për Irlandën e Veriut dhe ka paketuar 9.3 kg çokollate që është dërguar me postë më pas.

LEXO TE PLOTE