Connect with Us

Hetimet për Fatmir Mediu/ Caktohet gjyqtarja e çështjes

Kronika

Hetimet për Fatmir Mediu/ Caktohet gjyqtarja e çështjes

Publikuar

-

/
Çfarë e mban peng koalicionin me Bashën?/ Rrëfehet Mediu: Nuk kërkoj vend të sigurt, por…

Dosja e Gërdecit, dhe ish Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu do të jenë në duar të gjyqtares Albana Boksi.

Kujtojmë se SPAK ka kërkuar  revokimin e vendimit për pushimin e hetimeve, pala akuzuese, Fatmir Mediu dhe avokati i tij mbrojtës Ardian Visha shkuan në Gjykatën e Lartë.

Kjo e fundit e ktheu sërish çështjen në GJKKO.

Tashmë avokati i Mediu, ka dalë me një tjetër kundërshti, duke iu referuar caktimit të gjyqtares Boksi, si dhe duke paralajmëruar se do të kërkojë përjashtimin e saj

LEXO EDHE:  Faktet/ Basha mbledh koalicionin 21 janari

Sipas tij, gjyqtarja Albana Boksi ka konflikt interesi pasi ka shqyrtuar më parë disa kërkesa gjatë procesit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Merr flakë ndërtesa 3 katëshe në Lezhë

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Një banesë tre katëshe është përfshirë nga flakët e zjarrit këtë  të mërkurë  në Lezhë.

Sipas asaj që raportohet në media, ngjarja ka ndodhur në në fshatin Gramsh të Lezhës.Zjarri ka rënë  në katin e fundit të ndërtesës, por mësohet se nuk ka patur të lënduar, pasi familjarët kanë mundur të dalin në kohë nga ndërtesa.

LEXO EDHE:  Faktet/ Basha mbledh koalicionin 21 janari

LEXO EDHE:  “Garantimi i zgjedhjeve të lira është detyra jonë” / Mediu: Unaza e Re është e njohur për presekutimin politik

Forcat e zjarrfikëses po punojnë për shuarjen e flakëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bie nga kati i dytë i një ndërtese/ Përfundon në spital 38 vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në afërsi të Qytetit Studenti. Dyshohet se aksidentalisht shtetasi E.Gj 38 vjeç, ka rënë nga kati i dytë.

Si pasojë e dëmtimeve ky shtetas ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.Me datë 12.01.2022, në afërsi të Qytetit Studenti, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga kati i dytë i një objekti, shtetasi E. Gj., 38 vjeç, i cili ishte duke punuar.

Si pasojë ky shtetas është dëmtuar dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Skandali i Policisë me 8 Janar/ Arreston shoferin e ambulancës si protestues

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Me 8 Janar kur u protestua tek selia e PD-së, policia, ka arrestuar kë ka munduar të pranishëm ose jo në protestë.

Pa verifikuar, sikur të mos kishte mjaftuar hedhja e gazit lotjsellës, policia ka bërë arrestime, duke dalë bllof dhe duke treguar jo profesionalizëm dhe papërgjegjshmëri.Një nga të arrestuarit për protestën e 8 Janarit është edhe shoferi i një prej ambulancave që kanë qenë në vendngjarje, me qëllim për t’ju ardhur në ndihmë protestuesve nëse do kishin problem shëndetësore.

LEXO EDHE:  Liroi nga burgu të dënuarit përjetë/ Kush është gjyqtarja e arrestuar nga SPAK

LEXO EDHE:  Nuk kishte dorëzuar deklarimin e pasurisë/ Shkarkohet nga detyra gjyqtarja

Pra është arrestuar një person që s’ka qenë fare në protestë./CNA.al

LEXO TE PLOTE