Connect with Us

Video/ Një stadium 10 metra larg detit, njihuni me një nga “perlat” e arkitekturës së Katar 2022

Sport

Video/ Një stadium 10 metra larg detit, njihuni me një nga “perlat” e arkitekturës së Katar 2022

Publikuar

-

/

Një stadium 10 metra larg detit. Njihuni me një nga perlat e arkitekturës aziatike. Botërori Katar 2022 po merr gjithnjë e më shumë formë teksa së fundmi është prezantuar impianti më ri që quhet Stadium 974 dhe ndodhet në portin e Dohas.

Një impiant me një kapacitet prej 40 mijë vendesh dhe që do të presë 7 ndeshje të Kupës së Botës së vitit të ardhshëm. Inagurimi i tij do të bëhet në 30 nëntor në ndeshjen e vlefshme për Kupën Arabike mes Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Sirisë.

Ky impiant fillimisht është ndërtuar për të shërbyer si një kontenier i postave ndërkombëtare për shitjet online. Për të shijuar magjinë që ofron ky impiant shihni videon më poshtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Milani kërkon zëvendësues për Kjaer, në Itali i sugjerojnë Marash Kumbullën

Publikuar

-

Nga

Kjaer e ka mbyllur sezonin pas dëmtimit të fundit që ka pësuar.

Kuqezinjtë do të hidhen në merkaton e janarit për të nënshkruar me një qendër mbrojtës si zëvendësues.Në listën me katër emra që u krijua nga Calciomercato.it gjendet edhe Marash Kumbulla.

Mbrojtësi shqiptar është më i votuari deri tani me lexuesit e kësaj media duke i sygjeruar këtë lëvizje Milanit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ngec papritur rinovimi i Dybalës me Juventusin

Publikuar

-

Nga

Juventusi mundi Salernitanën, me Alegrin që ka zgjedhur të ndryshojë rreshtimin e ekipit të tij me një 4-2-3- 1. Kjo skemë i ka mundësuar Paulo Dibalës të jetë në qendër të manovrës së lojës së bardhezinjve.

Ndoshta shumë të tjerëve ky modul u ka kthyer kujtimet e viteve më parë kur trajneri Alegri vendosi të luante me Kuadradon, Dibalën, Manxukiçin e Higuainin së bashku në fushë, duke e çuar Juventusin deri në finalen e Ligës së Kampioneve kundër Realit (2017).Por, gjithsesi, çështja e rinovimit të tij ka mbetur pezull. Te Juventusi nuk janë të bindur për kontratën e re që parashikon 8 milionë euro neto në sezon plus 2 milionë bonuse deri në vitin 2026.

Drejtuesit e Juventusit nuk janë plotësisht të bindur dhe duke parë problemet financiare, po mendojnë të diskutojnë për një ulje të pagesës së argjentinasit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Dejvi Bregu në super formë, vazhdon të shkëlqejë në Turqi

Publikuar

-

Nga

Dejvi Bregu ka arritur të shënojë sërish edhe ditën e sotme me Bolusporin e tij në transfertën ndaj Umraniesporit, ku sulmuesi vlonjat i ka dhënë 3-pikëshin ekipit të tij në frymën e fundit.

Ish-sulmuesi i Teutës, Skënderbeut dhe Luftëtarit ka realizuar golin e fitores në minutën e 90+1′, në një aksion të shpejtë teksa Bregu i gjendur përballë portës ka shënuar golin e 1-2 që vlen 3 pikë për Bolusporin.Ky ishte goli i tij i katërt në 14 ndeshje të zhvilluara këtë sezon në Ligën e Parë turke. Me këtë sukses Boluspori ngjitet në tabelën e klasifikimit në vendin e 10 në kuotën e 19 pikëve.

LEXO TE PLOTE