Connect with Us

Buffon zbulon prapaskenën, ishte pranë kalimit te rivalët e Juventusit

Seria A

Buffon zbulon prapaskenën, ishte pranë kalimit te rivalët e Juventusit

Publikuar

-

Gianluigi Buffon, ka zbuluar se ishte shumë afër kalimit te skuadra e Serie A, Atalanta. Në emisionin “Tiki Taka”, portieri 43-vjeçar, u shpreh se ishte trajneri Pirlo ai që e bindi për të mos kaluar te rivalët e Juves.

“Gasperini e di këtë gjë. Isha gati të transferohesha në Bergamo. Fola me drejtuesit e Juventusit, por ishte Pirlo që më bindi të qëndroja. Ata më njihnin mirë dhe i dinë pikat e mia të dobëta dhe më bindën që të qëndroja. Kam respekt për Gasperinin për faktin se më telefonoi shpesh sepse më donte tek Atalanta”, u shpreh Buffon.

Kujtojmë se portieri italian u transferua te Parma në Serie B, në merkaton e verës që lamë pas.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Renato Sanchez nuk fshihet: Milan, jam gati për ty!

Publikuar

-

Nga

Në aksin Lilë-Milan, Rafael Leao dhe Majk Menja janë “targa” të njohura e së shpejti mund t’i ndjekë Renato Sançes. Portugezi është në qendër të zërave të merkatos për një transferim te kuqezinjtë dhe në mënyrë të tërthortë ka dhënë bekimin e tij duke deklaruar:

“Unë e di vetëm se jam gati, nëse vjen oferta”. Kuqezinjtë mund të përpiqen të paraprijnë zbarkimin e tij në Milano që në merkaton e janarit, muaj në të cilin ekipit të Piolit do t’i mungojnë Kesi dhe Benaser të impenjuar në Kupën e Afrikës.Kartoni i Sançesit vlen rreth 30 milionë, por duke pasur parasysh situatën e tij kontraktuale (në skadencë pas një viti) ai mund të largohet nga Franca për shumë më pak ndërsa rroga e tij mund të prekë në 5.5 milionë eurot.

LEXO TE PLOTE

Seria A

ZYRTARE/ Mario Mandzukic i surprizon të gjithë, nis karrierën si trajner

Publikuar

-

Nga

Mario Mandzukic nis një karrierë të re si trajner. Federata kroate ka bërë të ditur me një deklaratë zyrtare se ish-qendërsulmuesi është emëruar si bashkëpunëtor i ri i trajnerit Zlatko Dalic dhe tashmë do të punojë në kuadër të Botërorit të ardhshëm në Katar.

Ish-sulmuesi i Juventusit dhe Milanit luajti 89 ndeshje me Kombëtaren e Kroacisë dhe shënoi 33 gola.

Mandzukic është nënkampione bote me Kroacinë, ndërsa shënoi edhe gol në finalen e humbur ndaj Francës në Botërorin e Rusisë 2018. Disa muaj më parë, 35-vjeçari bëri me dije largimin nga futbolli i luajtur dhe tani do të nisë një aventurë të re me Kroacinë në stafin e Dalic.LEXO TE PLOTE

Seria A

FOTO/ E dashura e futbollistit të Milanit sulmon tifozët: Më vjen turp, injorantë!

Publikuar

-

Nga

Mateo Gabia bëri paraqitjen e tij të dytë këtë sezon për Milanin në sfidën me Fiorentinën, por për fat të keq nuk ishte një mbrëmje e mirë për të. Përveçse kuqezinjtë pësuan katër gola, mbrojtësi bëri gabime të mëdha.

Në ‘’Instagram’’, e dashura e Gabias, Federika Ruxheri, ka publikuar një mesazh të gjatë për të goditur tifozët e Milanit që kanë fyer qendërmbrojtësin për paraqitjen e tij. Ruxheri nuk është dakord me opinionet e disa prej tifozëve kuqezi që ngelën të zhgënjyer me performancën e futbollistit të tyre, por sipas saj kjo nuk e justifikon faktin që Gabia duhet të bjerë pre e fyrjeve.“Më vjen turp që jam pjesë e së njëjtës racë njerëzore si njerëz injorantë dhe të frustruar, të cilët e shfryjnë zemërimin e tyre të ndrydhur mbi djemtë 20-vjeçarë, duke i dëmtuar ata.

Futbolli është një lojë dhe prandaj duhet konsideruar i tillë pavarësisht nga çdo performancë. Gjithkush është i lirë të shprehë mendimet e tij, por ka një kufi. Dinjiteti dhe respekti për njeriun janë linja që dallon një fans dhe një injorant dhe ja kush je ju”, ka shkruar e dashura e Gabias.

LEXO TE PLOTE