Connect with Us

Artistja shumëdimensionale/ Huyeda El Saied, gruaja që i dha shkëlqim ekranit

Aktualitet

Artistja shumëdimensionale/ Huyeda El Saied, gruaja që i dha shkëlqim ekranit

Publikuar

-

/

Artistja Hueyda El Saied është ndarë nga jeta në moshën 46 vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje shumë e rëndë.

Ajo ka ndërruar jetë në Luksemburg, ku jetonte prej vitesh me të birin dhe partnerin e saj.

El Saied ishte një nga personazhet më të dashura të ekranit dhe një artiste shumë dimensionale.

Ajo ishte e njohur pothuajse në të gjitha fushat, si prezantuese, këngëtare, modele, balerinë, aktore, shkrimtare, spikere lajmesh, piktore.

Huyeda El Saied lindi në Tiranë në vitin 1975 nga nëna shqiptare dhe babai sudanez. Ka studiuar në Shkollën Artistike Jordan Misja në Tiranë dhe gjithashtu në Universitetin e Tiranës. Ajo mori një diplomë master në bashkëpunim ndërkombëtar, të drejtat e njeriut dhe politika evropiane nga Universiteti i Romës në Itali.

Gjatë karrierës së saj profesionale ka pasur privilegjin për të punuar në fusha të ndryshme, nga baleti, televizioni, teatri madje edhe në gazetari.

Ajo ka qenë prezantuese e disa prej programeve më të njohura si: “Një këngë për ty” ,”7 nga shënimet e mia dhe Kioska”, “Në restorant”, “Festivali Kombëtar” e të tjerë.

LEXO EDHE:  Moderatorja tregon “sekretin”/ Nuk do ta besoni cili është profesioni i saj i parë

Në vitin 2000 ajo botoi romanin e saj të parë “Ngjyra e lëkurës sime”, ndërsa në vitin 2006 doli libri i dytë, një roman, “Maska e Zemrës”. Ajo ka punuar si një modele në shumë reklama televizive në Francë, Kamerun, Belgjikë, dhe Portugali.

Ajo luajti rolin e saj të parë në një film artistik në rolin e Sarah Baker në “Dancer”, i prodhuar nga Luc Besson dhe më vonë ajo luajti në serialin televiziv franceze “Femme de LOI”.

Ajo gjithashtu mori pjesë në aktivitetet e Organizatës Ndërkombëtare për Migrim (IOM) kundër trafikimit të qenieve njerëzore. Ajo ka shkruar shumë artikuj mbi çështjet sociale.

Në vitin 2003 merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën “Ndërro”. Në Nëntor 2003, Hueida El Saied merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën “Nderro”. Në Prill 2005, Hueida El Saied merr pjesë në Top Fest 2 me këngën “Ti Harron”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Nuk do të gjeni asnjë në zyrat e PD/ Ironia e Elezit: Një saldator nesër vlen sa një mbretëri

Publikuar

-

Nga

Takimi i Shehajt me Yuri Kim/ Elezi: Fasadë, nuk e zgjidh dot ngërçin në PD

Ish kreu i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar lidhur me protestën e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elzi shkruan se pjesmarrja masive e anëtarësisë nuk është tregues force, por tregues vullneti.

 

Sipas tij, nesër demokratët fatkeqesisht, nuk do gjejnë asnje drejtues në zyrat e PD. Ndërkohë, Elezi nuk ka kursyer as ironinë teksa shkruan se një saldator nesër vlen sa një mbretëri. 

“1 dite, sa 4 vjet !
Dita e neserme vlen shume per çdo demokrat, pjesmarrja masive e antaresise nuk eshte tregues force por tregues vullneti. Nese neser, pavaresisht arsyes, deshton zbatimi i vendimeve te kuvendit dates 11 dhjetor, çeshtja do zvarritej e zvenitej, dhe do na çonte drejt degradimit.
Tabloja me foto dyersh metalike, foto te fortesh me maska, me ecejake te dyert e blinduara, eshte nje tablo virtuale dhe aspak reale.

LEXO EDHE:  Le të shpërthejnë dizenjot! 5 modele thonjsh për Festat e fundvitit

LEXO EDHE:  FOTOT-Modelja i lë pak vend imagjinatës/ Ndez Instagramin me pozat me bikini

E gjitha kjo behet per t’ju konfuzuar, dhe S29 ka rene ne kete gracke. Demokrat te jeni te sigurt se neser, fatkeqesisht, nuk do gjeni asnje drejtues ne zyrat e PD. Nuk do gjeni asnje te forte apo kapuçzi.

Sdo kete as polici brenda oborrit te PD E shumta do gjeni rojen apo ndonje punojes admimistrate.
Te tjerat gjera qe thuhen jane sajesa per t’ju konfuzuar. Nese ju tregojne ndonje arsye per ta shtyre perseri daten 8, ta dini se eshte mashtrim.

Opozitarizmi do futet ne nje gjendje konfuziteti qe do na kushtonte pothuajse 4 vjet.
Neser çdo demokrat duhet ta vleresoje pjesmarrjen. Neser ti merr pjese per veten tende dhe jo per interesin e dikujt, mos u konfuzo. PS: nje saldator neser vlen sa nje mbreteri”, shkruan Elezi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Me blindat e Bashës do ngrejmë përmendore

Publikuar

-

Nga

cna politike

Lideri historik i PD, Sali Berisha është shprehur se nesër Lulzim Basha do të largohet nga selia e Partisë Demokratike.

I ftuar në një studio televizive, Berisha ka thënë se nesër , në protestën e 8 Janarit, do të hiqen blindat.Madje ish kryeministri tha se me to mund të ngrihet një përmendore për të kutjuar historinë e turpshme të krijuar nga Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  Një nga modelet më të nxehta të Playboy/ Lindsey Pelas, ëndrra e çdo mashkulli

LEXO EDHE:  Modelja e famshme shpërthen në lot/ Flet për betejën me sëmundjen e dhimbshme

Do hiqen dhe do i bëhen dhuratë Lulzim Bravës. Ne nuk ndërrojmë brava. Do heqim blindat. Ka dhe propozime tjera që ato të ngrihen si një lloj përmendore, si një histori e turpshme që vetë PD të kujtohet se çfarë ka ndodhur”, është shprehur ndër të tjera Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Nesër do kacafyten”/ Braçe: Godina ku po zihen ‘PD’-të është e vjedhur në vitin 2013!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti i PS, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me situatën në selinë blu dhe protestën e nesërme të paralajmëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe shprehet se ajo godinë ku po zihen ‘PD’-të është e vjedhur dhe nuk do ta gëzojnë.

Ai  shkruan se në vitin 2013, kur një shumicë e madhe shqiptarësh i përzuri nga pushteti, Sali Berisha, Arben Imami dhe Lulzim Basha i cili asokohe ishte kryetar bashkie, i grabitën Ushtrisë në shkelje të plotë me ligjin një prone.

 

“BETEJA PER PLAÇKËN;
AJO GODINE KU PO ZIHEN PD-te,
ESHTE E VJEDHUR!SIC NIS ASHTU VAZHDON,
ASHTU DO MBAROJ;
GJEJA E VJEDHUR NUK GEZOHET!

Fjalia me hipokrite qe degjoj ne 10 dite:
KJO, AJO, ESHTE SHTEPIA E DEMOKRATEVE ETJ ETJ!

Ne 2013-ten, kur nje shumice e madhe shqiptaresh i perzuri nga pushteti, ne pritje per tu bere ditet e ikjes,
kryeministri-ky Sali Berisha, ministri i mbrojtjes-ai Arben Imami, kryetari i bashkise-ky Lulzim Basha, i GRABITEN Ushtrise, ne shkelje te plote te ligjit nje prone, kete prone qe sot e quajne “SHTEPIA E TE GJITHE DEMOKRATEVE”;

Pasi bene vendimet dhe morren godinen,
u kthyhen pas te merrnin miratimin e komandantit te Ushtrise, duke e bere grabitjen me te dukshme!

Per kete PRONE TE GRABITUR po kacafyten e neser do perleshen me njeri tjetrin;
JANE TE GJITHE ATA QE E GRABITEN ME FIRMAT E TYRE!

Fati eshte i percaktuar prej 2013-tes;
GJEJA E VJEDHUR NUK GEZOHET!”, shkruan Brace./CNA.al

LEXO TE PLOTE