Connect with Us

VIDEO/ 3 penallti dhe 1 gol i anuluar me VAR, Dinamo dhe Egnatia dhurojnë spektakël në “Elbasan Arena”

Sport

VIDEO/ 3 penallti dhe 1 gol i anuluar me VAR, Dinamo dhe Egnatia dhurojnë spektakël në “Elbasan Arena”

Publikuar

-

/

Dinamo dhe Egantia nuk arritën të riktheheshin te fitorja në kampionat duke barazuar 1-1 mes tyre në Elbasan Arena në një sfidë shumë të luftuar në të cilën u akorduan 3 penallti, ndërkohë që edhe sistemi VAR u bë protagonist.

Egantia që vinte në këtë sfidë pas dy barazimesh radhazi gjeti epërsinë me Bruno Telushin me penallti pas 8 minutash lojë, por po me penallti u kundërpërgjigj Dinamo me Agim Ibraimin në minutën e 32-të.

Në pjesën Edvan Bakaj tregoi dhe njëherë që është një specialist në pritjen e 11-metërshave duke ndalur Pedro Auguston me një superpritje, ndërkohë që sistemi VAR i anuloi një gol Allmuçës së miqëve për një pozicion milimetrik jashtë loje. Në fund 1-1 me dy skuadrat që morën nga një pikë dhe mbetën në vendnumëro në renditje.

FT: Dinamo-Egnatia 1-1

Ibraimi 34′ (p) / Telushi 8′ (p)

Mbyllet sfida!

82’Shënon Egnatia pas një aksioni model me Allmuçën, por ndërhyn dhe pas disa minutash anullon golin për pozicion jashtë loje

LEXO EDHE:  Dinamo ia del falë penalltive, eliminon Tiranën nga Kupa e Shqipërisë

50′- Penalltinë e merr përsipër shënuesi më i mirë i Egnatias, Pedro Augusto, por Edvan Bakaj pas tre 11-metërshave të pritur ndaj Tiranës në Kupë, bën një tjetër pritje spektakolare

49′ Gabon Isaevski ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Çyrbjas dhe shkakton një tjetër 11-metërsh

Mbyllet pjesa e parë në Elbasan Arena mes Dinamos dhe Egnatias në barazim 1-1

34′ Agim Ibraimi nuk gabon nga pika e bardhë e penalltisë dhe barazon rezultatin

32′ Chinedu frenohet nga dy mbrojtës të Egnatias në zonë, penallti për Dinamon.

8′ Telushi nuk gabon nga pika e bardhë, Bakaj i mposhtur. Egnatia kalon në avantazh.

6′ Penallti për Egnatian, Jackson harkon në zonë por topi ndalet në dorën e Maliqit. Klodian Shahini akordon 11-metërsh.

Dinamo (4-2-3-1): Bakaj, Maliqi, Sofranac, Imami, Isaevski, Siljanovski, Demiri, Gavazaj, Ibraimi, Mihana, Chinedu Trajner: Bledi Shkëmbi

Egnatia (4-2-3-1): Puja, Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Telushi, Iseni, Çyrbja, Jackson, Imeri, Pedro Trajner: Gugash Magani

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Pritja merr fund, Rey Manaj shënon golin e parë në Serinë A (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj po kalon një moment të mirë në Itali. Sulmuesi shënoi golin e parë në ndeshjen ndaj Sasuolos.

Pas nisjes me vështirësi të kampionatit, Manaj ka zhvilluar disa paraqitje të mira dhe po fiton besimin e trajnerit, i cili po e aktivizon më shpesh lojtarin.Për shqiptarin ky ishte goli i parë në Seria A për këtë sezon.

LEXO EDHE:  Dinamo ia del falë penalltive, eliminon Tiranën nga Kupa e Shqipërisë

LEXO EDHE:  Diskutohet shnderrimi i rruges Egnatia ne risi turistike

LEXO TE PLOTE

Sport

Gol “hakmarrje” ndaj Skënderbeut, Rrapaj: Ky ishte më i bukuri që kam shënuar

Publikuar

-

Nga

Arinaldo Rrapaj ishte autori i një supergoli në sfidën e luajtur kundër Skënderbeut ku Partizani fitoi 2-1. Në përfundim të sfidës mesfushori foli për paraqitjen kundër korçareve, skuadër me të cilën u aktivizua sezonin e shkuar, por lihej vazhdimisht në stol nga Memelli. Padyshim një gol “hakmarrje’ per Rrapajn, i cili tregoi sa vlen.

Goli me i bukur i shënuar deri tani?
Besoj se se ishte goli më i bukur që kam shënuar deri tani, shënova një gol të veçantë,  por më i gëzuar jam që ndihmova ekipin.

Ka pasur ngërç psikologjik tek Partizani?
Mendoj se ka ndryshuar sepse kemi bërë ndeshje te mira por nuk kemi pasur fat, rastet nuk i shfrytëzuam ne maksimum. Besoj se me këtë fitore kemi bërë kthesën dhe duhet te vazhdoj kështu.

LEXO EDHE:  VIDEO/ Aksion fantastik, talenti shqiptar gjen golin e radhës në Kroaci

LEXO EDHE:  Monumenti i rrugës Egnatia në mëshirë të fatit/ Por sërish vizitohet nga turistëtPse vuajtët aq shumë në pjesën e dytë?
Shpresoj që të shënoj sa me shume gola, e kemi diskutuar me çunat. Kundërshtari na mbajti shume në mbrojte, falënderoj Teqjan që beri superpritje. Do te jemi gati, e dimë që do të kemi ndeshje të ngjeshura, dhe mendojmë për të fituar ndeshjen e ardhshme në Shkodër”.

Rrapaj xholi i trajnerit?
Unë më profesorin kam qenë stërvitur tek Vlora dhe ka pasur besim tek unë. Stërvitem që tja shpërblej besimin, dhe dua të vazhdoj kështu.

Topi i humbur tek goli i Korçës?
Ka qenë një keqkuptim me Kaçen.

Rrapaj kur luante me Skënderbeun

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani kërkon zëvendësues për Kjaer, në Itali i sugjerojnë Marash Kumbullën

Publikuar

-

Nga

Kjaer e ka mbyllur sezonin pas dëmtimit të fundit që ka pësuar.

Kuqezinjtë do të hidhen në merkaton e janarit për të nënshkruar me një qendër mbrojtës si zëvendësues.Në listën me katër emra që u krijua nga Calciomercato.it gjendet edhe Marash Kumbulla.

Mbrojtësi shqiptar është më i votuari deri tani me lexuesit e kësaj media duke i sygjeruar këtë lëvizje Milanit.

LEXO TE PLOTE