Connect with Us

Skenari/ Zidane te PSG-ja, Poketino merr drejtimin e United

Premier Liga

Skenari/ Zidane te PSG-ja, Poketino merr drejtimin e United

Publikuar

-

Afrimi i Mauricio Poçetinos në stolin e Mançester Junajtid nuk mund të quhet më një hipotezë.

Fillimisht ishin mediat që aluduan mbi këto lëvizje, por duke marrë parasysh vullnetin e të dyja palëve çdo gjë mund të konkretizohet. ‘’BBC’’ ka zbuluar një skenar mjaft të bujshëm, atë të marrjes së drejtimit të Mançesterit nga Poçetino dhe zëvendësimin e argjentinasin me Zinedine Zidane në stolin e PSG-së.

Kjo do të ishte një lëvizje mjaft e bujshme, nisur dhe nga vetë pëlqimi i Zidanit për të punuar në stolin e parisienëve. Francezit i është ofruar dhe stoli i ‘’djajve të kuq’’, por marrëdhënia e mirë me pronarët e PSG-së duket se do të jetë vendimtare në këtë tratativë.

Skenari i bujshëm ka bërë xhiron e rrjeteve sociale duke u komentuar jo pak nga tifozët e të dyja skuadrave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

E bujshme nga Anglia/ Poketino heq dorë nga PSG-ja, gati të marrë drejtimin e United

Publikuar

-

Nga

Shkarkimi i Ole Gun Solskjaer ka sjellë një listë të gjatë me emra trajnerësh në shtëpinë e Mançester Junajtid.

U përfol shumë për një interesim të ‘’djajve të kuq’’ për trajnerin e PSG-së, Mauricio Poçetino i cili siduket e ka marrë një vendim për të ardhmen e tij. Sipas ‘’Daily Mail’’, tekniku argjentinas është lodhur nga egot e lojtarëve të tij në dhomat e zhveshjes ku yjet Mesi, Nejmar e Mbape janë shumë të vështirë për tu menaxhuar.Aktualisht, Poçetino jeton në një hotel në Paris, ndërsa familja e tij nuk ka lëvizur nga Londra. Kjo mund të jetë një arsye më shumë që 49-vjeçari të aprovojë lëvizjen e tij drejt Mançesterit. Për ironi të fatit, Poçetino do të jetë mbrëmjen e nesërme në Mançester për sfidën që PSG-ja do të ketë me Sitin në Champions.

Kjo mund të jetë dhe një indicie që gjithçka të konkretizohet, pasi emri i Poçetinos u përfol dhe në vitin 2018 për të marrë drejtimin e Mançesterit, por drejtuesit zgjodhën Solskjaerin, i cili u shkarkua dy ditë më parë pas rezultateve negative javët e fundit.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

“Ka qenë një privilegj”, Solskjaer i jep lamtumirën Junajtid mes lotëve

Publikuar

-

Nga

Mançester Junajtid zyrtarizoi shkarkimin e Ole Gunar Solskjaer. Shkak u bënë rezultatet negative që ‘Djajtë e Kuq’ kishin në kampionat. Në një intervistë tekniku u shpreh i lumtur për aventurën e tij.

“Jam shumë krenar. Sigurisht kjo është një nga ato gjëra që ti i ëndërron në jetë. Kjo ishte e vetmja detyrë që nuk e kisha patur në klub, por ja arrita. Ka qenë shumë frymëzuese dhe e kam shijuar që nga minuta e parë deri në të fundit. Dua të falenderoj të gjithë lojtarët që kam stërvitur. Ka qenë një privilegj ”.

Solskjaer foli dhe për një moment kyç gjatë drejtimit të skuadrës.“Finalja e humbur ndaj Vijarealit në Europa Ligë. E di që atë ndeshje ne duhet të fitonim, por nuk ja dolëm dot. Tani mund të thoni që do largohesha me nder nëse do të fitoja atë trofe, por kënaqësia nuk është vetëm tek fitimi i titujve”.

Solskjaer u emërua trajner i Mançester Junajtid në vitin 2018.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video/ Man. City shumë i fortë për Evertonin, fiton dhe rimerr vendin e dytë

Publikuar

-

Nga

Manchester City nuk i ndahet Chelsea-t, teksa pasditen e sotme ia ka dalë të triumfojë me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Evertonit dhe të rikthehet në vendin e dytë me 26 pikë, tre më pak se londinezët që kryesojnë.

Sulmuesi anglez Raheem Sterling hapi serinë e golave në minutën e 44-t, duke çuar “citizens” në dhomat e zhveshjes me avantazhin e një goli, ndërsa në të 55-ën spanjolli Rodri lëshoi një silurë nga distanca, duke dërguar topin për herë të dytë në rrjetën e Jordan Pickford.Portieri anglez u bë disa herë hero për Evertonin, megjithatë nuk mund të bënte asgjë në minutën e 86’ përballë Bernardo Silvës, i cili e mposhti për herë të tretë dhe vulosi rezultatin 3-0, që mban Manchester Cityn në vendin e dytë, me 26 pikë.

LEXO TE PLOTE