Connect with Us

Reshje dhe vranësira në  pjesën më të madhe të ditës/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

Sociale

Reshje dhe vranësira në  pjesën më të madhe të ditës/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Orët e para të ditës  në Shqipëri do të jenë me vranësira të shpeshta  të cilat do të sjellin reshje shiu në fillim në perëndim të vendit, më pas reshjet do të përfshijnë të gjithë territorin.

Por gjatë pasdites dhe mbrëmjes do të ketë përmirësim të lehtë të motit, duke bërë që reshjet të jenë më të pakta.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Vjeshtë në mes të verës, ja çfarë pritet për orët në vijim

Sipas MeteoAlb,  temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 23°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi jo më shum se 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Rriten sërish temperaturat/ Dielli i së dielës ju thërret për ta shijuar

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Paraditja do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të territorit dhe kalime të lehta të vranësirve.

Por në orët vijuese parashikohet që vranësirat të shtohen gradualisht, ku më të theksuara pritet të jenë në Veriperëndim të Shqipërisë.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 25°C.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Pasditja sjell surpriza

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Çfarë pritet për orët në vijim 

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar dallgëzim 4 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kthjellime dhe vranësira/ Si do të jetë dita e sotme

Publikuar

-

Nga

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellimet në bregdet dhe zonën e ulët, POR kalime të pakta vranësirash do të ketë në zonat malore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që vranësirat e lehta të përfshijnë gjithë territorin, KU më të theksuara vranësirat do të jenë në Verilindje të Shqipëris.

LEXO EDHE:  Moti, e enjte, 8 Gusht 2019/ Vijon i nxehti përvëlues

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Çfarë pritet për orët në vijim 

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, POR MBETEN kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 22°C.Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar dallgëzim 2 – 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Bien temperaturat/ I ftohti “mbërthen” vendin

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, sociale

Vendi ynë do të paraqitet me kthjellime dhe vranësirat të pakta përgjatë gjithë 24_orëshit, në pjesën më të madhe. Por pritet që në intervale të shkurtra kohore vranësirat të bëhen më të dukshme në Juglindje të territorit, duke krijuar mundësi për momente me pika shiu.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, POR rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 22°C.

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Çfarë pritet për orët në vijim 

LEXO EDHE:  Paralajmëron IGJEUM: Ja zonat që rrezikojnë nga përmbytjetEra do të fryjë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE