Nuk ndalet dhuna në kampionatin francez/ Tifozët godasin me shishe kokës yllin e Marsejës

-

/

Lioni luajti mbremjen e djeshme me Marsejën ndeshjen e fundit të javës në kampionatin francez. Ndeshja u ndërpre që në minutat e para për shkak të një incidenti me tifozët dhe nuk rifilloi më.

Në një goditje nga këndi, që do të ekzekutohej nga Dimitri Paje, tifozët e Lionit e goditën me shishe në kokë. Kjo bëri që ndeshja të ndërpritej dhe lojtarët nuk dolen me ne fushe.

Nuk është hera e parë që në Francë ndodh dhunë në stadium. Priten dënime ekstreme nga Federata franceze e futbollit.

v

Luhet sot Kukësi-Skënderbeu, zbulohet arbitri që do vendosë drejtësi

-

Sot, Kategoria Superiore zhvillon një ndeshje të saj, Kukësi-Skënderbeu në orën 16:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Janë zbuluar edhe arbitrat që do të vendosin drejtësi sot në sfidën e Superiores.

Arbitër kryesor do të jetë Olsid Ferataj, i mbështetur nga asistentët Renato Malaj dhe Marjus Qose.

Arbitër i katërt pritet të jetë Indrit Myrtja. Në VAR do të jetë Kreshnik Cjapi dhe në AVAR, Elvis Gjoka.

ZYRTARE/ U afrua gjatë merkatos së verës, një tjetër lojtar e mbyll me Partizanin pas 6 muajsh

-

Dajan Shehi e mbyll me Partizanin. Qendërmbrojtëi u afrua gjatë merkatos së verës dhe shihej si një afrim cilësor për të qenë titullar këtë sezon.

Pas vetëm 6 muajsh dhe 13 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe, 24-vjeçari ka vendosur që të largohet për të nisur një aventurë të re. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojtari përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Faleminderit për çdo moment të bukur që kaluam së bashku. Ju uroj më të mirat të gjithëve”, shkruan qendërmbrojtësi në postimin e tij. Tashmë ngelet që zyrtarizimi të bëhet edhe nga klubi në faqen zyrtare, ndërsa në ditët në vijim pritet të zbulohet edhe e ardhmja e Dajan Shehit që me shumë mundësi do të jetë sërish në Superligën shqiptare.

VIDEO/ Broja i pafat, godet shtyllën ndaj Mançester Sitit

-

Armando Broja është i uritur për gola dhe sot ndaj Mançester Sitit, sulmuesi shqiptar i Sauthempton tregoi se është padyshim një lojtar për të cilin duhet pasur shumë vëmendje nga mbrojtësit kundërshtarë.

Pas golit të anuluar, në minutën e 57 erdhi një tjetër rast i artë për sulmuesin, kur pas një goditje nga këndi, ai gjuajti me kokë para portës së Sitit. Por për fat të keq, topi u ndal nga shtylla e portës së Ederson.