Connect with Us

“Ndaj qante dhe dridhej”/ Meta nxjerr blof Bashën: Ja si e “kërcënuan” gjermanët

Politikë

“Ndaj qante dhe dridhej”/ Meta nxjerr blof Bashën: Ja si e “kërcënuan” gjermanët

Publikuar

-

/

Presidenti Ilir Meta ka nxjerrë blof kreun në detyrë Lulzim Basha.

Në një dalje për mediat, Meta ka treguar detaje se si Basha u thirr ne Gjermani për protestat e dhunshme që organizoi, duke shtuar se ata i kërkuar që të distancohej nga ata sa i takon bojkotit të Kuvendit dhe zgjedhjeve vendore.

Ilir Meta është në detyrë si president. Unë jam në krah të demoktratëve, socialistëve dhe atyre pa parti. Meqë zotëria në mënyrë të qëllimshme disa herë ka provokuar, sepse është në një hall e siklet, mund të them që nuk të ndihmon dot Ilir Meta. U përpoq të të ndihmonte kur ishte kryetar Parlamenti.

Dogji mandatet me kundërshtim me porozitë që i ka dhënë Ilir Meta. E kishin thirrur në Gjermani se ishin të tmerruar nga lajmet me gazë e dhunë. Ky e thërret popupllin dhe ja lë popullit përgjegjësinë. Atje e kishin thirrur për ti thënë more djalë i mbarë, u hodh një shashkë ne do distancohemi nga ty. Mos na përmend më neve, e mos thuaj më që na kanë thënë gjermantët për të djegur zgjedhjet vendore dhe parlamentin. Ndaj dridhej e qante ai. Mu lutën zoti presidnet si do bëjmë ne edhe për negociatat edhe që njerëzit mos shikojnë më dhunë”, tha Meta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“M’i nis mua mesazhet me lule”/ Basha “gjuan” live Grida Dumën?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha ka tentuar sot të zhvillojë një takim me gra të LDG-së, por ka dështuar duke u katandisur në një sallë të vogël me 10 veta.

Por, në këtë takim Basha shoqërohej edhe nga deputetja Grida Duma, e cila ka tentuar t’i mbajë “ison” kryetarit të shkarkuar.

Grida Duma tha se një prej anëtarëve të Lidhjes së Gruas Demokratike i çon çdo ditë këngë dhe lule. “Mua më çon në inbox, këngë edhe lule”, tha ajo.

LEXO EDHE:  “Nuk u befasova”/ Ibsen Elezi tregon pse e përjashtuan nga gara

LEXO EDHE:  “Nuk u befasova”/ Ibsen Elezi tregon pse e përjashtuan nga garaNë këtë fjalë Basha ndërhyri duke i kërkuar Dumës të shkëmbejnë bashkë mesazhet.

“M’i nis dhe mua ato mesazhe se mua zotërinjtë më çojnë grushte, flakë. Më mirë me këngë dhe me lule”, tha Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-“Çfarë mbjell, do të korrësh”/ Florjana Garo paralajmëron Bashën

Publikuar

-

Nga

“Duhet tu kërkosh falje grave dhe vajzave që ke dhunuar”/ Floriana Garo i kthehet Ramës

Lulzim Basha pas dhunës së ka ushtruar ndaj demokratëve me 8 janarështë pritur sot nga demokratët me protestë, pankartë dhe vezë.

Për këtë situatë ka reaguar edhe zëdhënësja e Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo  me anë të një postimi në rrjete sociale.

“Çfarë mbjell, do të korrësh…Lulzim Brava do të pritet gjithnjë me protesta nga demokratët, të cilët i dhunoi e i helmoi me gaz vetëm se donin të hynin në shtëpinë e tyre,” shkruan Garo./CNA.al

LEXO EDHE:  Çfarë ndodh nëse Basha nuk del nga zyra e PD? Berisha zbulon planin

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Çmenduria e radhës e Lulzim Bashës/ Largon deputetët nga grupi i komunikimit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Nuk ndalen skandalet e deputetit Lulzim Basha.

Lulzim Basha nuk i ndal çmenduritë. Ai i ka shënuar skandalin e radhës, nepërmjet Endri Hasësm duke larguar deputetët demokratë nga grupi I komunikimit në ëp.Në foton që do të sjellim më poshtë vërehet se Endri Hada  ka larguar Albana Vokshin, Flamur Nokën dhe Edmond Spahon.

LEXO EDHE:  Babalja flet si Basha/ Kuvendi i shërben Ramës

LEXO EDHE:  Presidenti gjerman u drejtohet qytetarëve/ Kriza mund të vazhdojë me javë

Endri Hasa është personi i lakuar për blerjen e shikuesve nga Bangladeshi dhe shtete të tjera aziatike, që shtojnë artificialisht numrin e ndjekësve të Bashës online.

LEXO TE PLOTE