Connect with Us

LIVE/ Starton supersfida në “Loro Boriçi”, Kukësi dhe Tirana në fushë për 3 pikë

Sport

LIVE/ Starton supersfida në “Loro Boriçi”, Kukësi dhe Tirana në fushë për 3 pikë

Publikuar

-

/

KukësiTirana 0-0

Java e 9-të

Stadiumi “Loro Boriçi” / Ora 19:45

Formacionet zyrtare:

Kukësi(4-3-3):Tafas, Domi, Hila, Lulaj, Ndreca, Gj.Taipi, De Lucas, Sh.Taipi, Basa, Milunovic, Gavazaj. Trajner:Diego Longo

Tirana(4-2-3-1):Bekaj, Toshevski, Behiratche, Hoxhallari, Ismajlgeci, Toli, Najdovski, Seferi, Limaj, Totre, Ngoo. Trajner: Orges Shehi

Gjyqtar: Andi Koçi / VAR: Enea Jorgji

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Shkëlqeu sërish me gol në Premier League, zbulohet vlerësimi për Armando Brojën

Publikuar

-

Nga

Armando Broja është bërë përsëri protagonist me gol këtë fundjavë në kampionatin anglez të futbollit. Sulmuesi shqiptar ka realizuar golin e tij të tretë në Premier Ligë në duelin e Sauthempton ndaj Brajton.

Një ndeshje ku ai nuk u dallua vetëm sepse tundi rrjetën, por edhe se ishte vazhdimisht një rrezik për kundërshtarët me shpërthimet e tji ai dhe për portën kundërshtare me disa tentativa në kuadrat.Faqja e specializuar për statistikat, SOFA SCORE, ka përpiluar të dhënat teksa ka treguar se në fazën sulmuese Broja ka çuar 3 nga 4 gjuajtjet e tij në këtë ndeshje në kuadrat, me njërën prej tyre që u ndal në rrjetë.

Njëkohësisht, ai ka realizua 3 nga 5 driblimet që provoi, si dhe ka dërguar në destinacion 12 nga 15 pasimet që ka tentuar, duke treguar se ka nisur të jetë edhe më altruist, siç i kërkohet vazhdimisht nga trajneri. Një paraqitje e cila i ka siguruar notën 7,5 sulmuesit shqiptar, i cili po kthehet gjithnjë e më shumë në një protagonist në kampionatin anglez.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Nuk ndodhte prej 70 vitesh, Interi arrin rekord në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Interi pasditen e djeshme ka arritur të triumfojë me rezultatin 0-3 ndaj Romës në stadiumin “Olimpico”, falë golave të Hakan Çalhanoglusë, ish-it Edin Xhekos dhe Denzel Dumfrisit.

Pas këtij suksesi skuadra e Simone Inzagit ka arritur të barazojë një rekord të veçantë në Serinë A italiane.

Sipas faqes së statistikave, “OPTA Paolo”, Interi ka arritur të shënojë në 18 ndeshje radhazi të luajtura në transfertë të Serisë A, duke barazuar rekordin e fiksuar midis tetorit të vitit 1950 dhe shtatorit të vitit 1951.Skuadra zikaltër aktualisht klasifikohet e dyta në tabelën e renditjes në kuotën e 37 pikëve, -1 nga Milani kryesues.

Gjithashtu Interi nuk ka humbur asnjë sfidë prej 8 ndeshjesh, disfata e fundit e pësuar ishte ndaj Lacios në stadiumin “Olimpico”, më 16 tetor.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

ZYRTARE/ 3 humbje radhazi në kampionat, skuadra e Bundesligës shkarkon trajnerin

Publikuar

-

Nga

Jesse Marsch nuk do të jetë më trajner i Leipzig. 3 humbje radhazi në kampionat kanë bërë që skuadra gjermane të marrë vendimin për të larguar trjanerin. 48-vjeçari amerikan mori drejtimin e ekipit në fillim të sezonit pas largimit të Nagelsmann, por në 14 ndeshjet e para ka zhgënjyer totalisht. Leipzig renditet në vendin e 11-të në Bundesligë, 8 pikë më pak se vendi i 4-të që mbahet nga Hoffenhaim dhe të dërgon në Champions League.

Leipzig përmes një postimi në faqen zyrtare ka bërë me dije se ka mbyllur bashkëpunimin me Marsch dhe në ndeshjen e Champions League ndaj Man United, skuadra do të drejtohet nga Achim  Beierlorzer. Në ditët në vijim do të prezantohet edhe trajneri i ri që do të marrë drejtimin e skuadrës gjermane.

LEXO TE PLOTE