Connect with Us

“Kur do ndalesh o Enea Jorgji?”, Ardjan Takaj tërbohet pas duelit me Teutën

Sport

“Kur do ndalesh o Enea Jorgji?”, Ardjan Takaj tërbohet pas duelit me Teutën

Publikuar

-

/

Ardian Takaj nuk ka duruar më. Në intervista kohët e fundit nuk është shfaqur më, por pas barazimit të djeshëm kundër Teutës ka vendosur ta thotë diçka.

Pretendime për gjykimin shfaqi menjëherë pas ndeshjes trajneri Migen Memelli, ndërkohë që as kapiteni Vangjel Zguro nuk është kursyer këto javë në rrjetet sociale.

Takaj kapet me Enea Jorgjin dhe i kujton ndeshjen famëkeqe të titullit kampion para pesë vitesh, në Kukësi, ku arbitri i FIFA-s e bëri baltë dhe arriti deri në pikën që tërhoqi kartonin e kuq ndaj Hamdi Salihit që ia kishte grisur dhe ishte nisur drejt dhomave të zhveshjes.

LEXO EDHE:  Dështon merkatoja e Skënderbeut, largohen papritur dy futbollistët e ardhur me bujë në verë

Ajo ndeshje është e vështirë të harrohet, sikurse është e vështirë të harrohet se si i hodhi hapat e parë Skënderbeu i financuar nga Ardjan Takaj.

Në rrjetet sociale presidenti i korçarëve shkruan: “O Enea Jorgji, kur do ndalosh? Ne nuk kemi harruar”. Takaj e shoqëron edhe me videon e ndeshjes kundër Kukësit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

“Sa më vjen për të qeshur”, Memelli nuk përmbahet: Kjo është estradë, ankohen për arbitrat këta!

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli, e ka cilësuar si qesharak vendimin e gjyqtarit për të anuluar golin e korçarëve. Në “SuperSport” ai komentoi humbjen ndaj Partizanit si të ndikuar nga arbitrit.

“O sa më vjen për të qeshur! Topin e ka kapur në kurriz Zhan Viktor. Nuk e ka prekur me dorë, gjuan në kurriz dhe shkon në rrjetë. E dyta, arbitri ka anuluar këtë gol pa marrë sinjal nga VAR-i, e ka anuluar direkt dhe mua lojtari më ka thënë që nuk e kam prekur fare. E ka kapur topi në pjesën e ijës. Këta që marrin vendimet duhet të më thonë edhe që prekja e Dajës në Kamëz pse nuk u dha penallti. Kjo është flagrante fare, mungon një karton i kuq të penalltia. Nuk është prekje me dorë kjo. Kjo është estradë dhe nuk di çfarë të them. Qahen për arbitra këta!

Me jepni edhe golin e shënuar të Partizanit, kush merr pjesë në aksion te goli i dytë i Carës? Merr pjesë Musta në aksion se ka ulur kokën. Rasti më flagrant është i kuqi që nuk u dha te penalltia dhe topi që kap në ije. Imagjinoni kur këto bëhen në “Air Albania”, çfarë duhet të presim në fusha të tjera?

LEXO EDHE:  Nga Kastriot Myftaraj/ Historiani turk ngjante më tepër si oficer i zyrave të luftës speciale të shërbimeve të fshehta

LEXO EDHE:  Memelli: Partizanin e vlerësojmë, por në fushë do hyjmë si të barabartëNuk e filluam mirë ndeshjen për hir të së vërtetës, vuajtëm presingun e Partizanit, por e morëm veten e barazuam. Morëm një gol me goditje standarte që nuk duhej ta pësonim se kishim punuar në stërvitje për to. Por kjo është detyra jonë për të rregulluar problemet, e përmirësuam në pjesën e dytë duke futur Bajramin se kishim probleme te krahu i Dumfur, Pjesa e dytë më pas foli vetëm për ne dhe ajo çfarë kam sot për skuadrën është vetëm fjalë të mëdha se sido që të jetë kanë bërë një ndeshje të jashtëzakonshme për gati 60 minuta. Ne shënuam e humbëm një penallti tjetër sot dhe ajo çka më jep siguri te puna dhe më jep besim është performanca. Sot erdhëm për maksimumin e bëmë maksimumin por janë disa faktorë që na penalizuan, që janë penalltia e humbur dhe goli i anuluar.

Nuk kam asnjë pishman nga ndeshja. Dukem si qaraman të ankohem javë për javë, këta janë laj-thaj,  nga një ndeshje në tjetrën. Shihet shumë qartë që jemi të penalizuar e vazhdojmë të penalizohemi”, tha Memelli.

LEXO TE PLOTE

La Liga

U trullos në fushë, talenti i Barcelonës dërgohet direkt në spital

Publikuar

-

Nga

Barcelona u mposht nga Real Betis në “Camp Nou” ditën e sotme, ndërkohë që një tjetër shqetësim është gjendje e mesfushorit të talentuar Gavi.

I riu pati probleme në pjesën e parë dhe në minutën e 36-të la fushën e blertë dhe u zëvendësua nga Riqui Puig.Klubi katalanas, përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se Gavi është dërguar në spital pasi u trullos në duelin kundër Real Betis.

LEXO EDHE:  Korçë/ OSHEE ndërpret energjinë stadiumit “Skëndërbeu”

LEXO EDHE:  Skënderbeu katastrofë/ 3 përgjegjësit dhe skenari i frikshëm (VIDEO)

Ai do të kryejë vizita të specializuara mjekësore për të parë nëse do ndonjë problem serioz shëndetësor.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Penallti e humbur dhe gol i anuluar, ndeshje dramatike në “Air Albania”! Partizani mposht Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Për herë të parë këtë sezon, Partizani bën dy fitore radhazi, teksa pas asaj përmbysjeje ndaj Teutës, pasditen e sotme kanë triumfuar sërish me rezultatin 2-1, këtë herë ndaj Skënderbeut në një 90-minutësh spektakolar dhe të luftuar.

Gjithçka u zhvillua në pjesën e parë, me “të kuqtë” që shënuan dy herë, ndërsa korçarët rikthyen barazimin e përkohshëm me anë të sulmuesit Mensah, ndërsa pjesa e dytë prodhoi raste për të dy ekipet, por jo gola.

Mundësinë më të mirë për të barazuar, korçarët e patën në minutën e 82-të me një penallti të ekzekutuar nga Jorgo Meksi, por Teqja e hipnotizoi, duke ia pritur lehtësisht goditjen.

Me këtë fitore Partizani ngjitet në kuotën e 15 pikëve, po aq sa ka edhe Laçi i vendit të katërt, ndërsa Skënderbeu mbetet në kuotën e 8 pikëve, në vendin e parafundit.

PARTIZANI-SKËNDERBEU 2-1
14′ Rrapaj, 27′ Cara / 20′ Mensah

82’ Meksi gjuan nga pika e bardhë por Teqja grushton gjuajtjen e tij.

80’ Aksion i shpejtë i Skënderbeut në krahun e majtë, topi pasohet te Berisha në qendër me Mustën që e ndal në mënyrë të parregullt. Penallti për Skënderbeun.

LEXO EDHE:  Stadium i ri për Skënderbeun/ Rama tallet me Spiropalin

LEXO EDHE:  Skënderbeu katastrofë/ 3 përgjegjësit dhe skenari i frikshëm (VIDEO)64’ Në goditjen e dënimit pasardhëse Mara gjuan, topi devijohet në mur dhe shkon në rrjetë. Korçarët nisin festën, por gjyqtari sinjalizohet se Zhan Viktor e ka devijuar sferën me dorë dhe ai anulon golin. Vendim skandaloz i gjyqtarëve, pasi pamjet tregojnë se gjithçka ishte e rregullt.

27’ GOOOL Partizani. Pas zhvillimit të një goditje nga këndi, Stenio Zhunior ul topin për Carën i cili me gjoks e shtyn në rrjetë. Fillimisht goli anulohet për pozicion jashtë loje, e pastaj VAR, pas 3 minutash pritje, konfirmon golin e rregullt.

 

20’ GOOOL Skënderbeu, Mensah shënon golin e barazimit. Rrapaj humb topin para zonës së vet dhe i jep mundësinë Berishës që të harkojë për Mensah. Ky i fundit nuk gabon me kokë në shtyllën e parë.

14’ GOOOL Partizani . Një aksion spektakolar i Malës nga e djathta bën që sfera të shkojë te Rrapaj i cili nga distanca lëshon një predhë të pakapshme për Rexhepin.

LEXO TE PLOTE