Connect with Us

“Ka qenë një privilegj”, Solskjaer i jep lamtumirën Junajtid mes lotëve

Premier Liga

“Ka qenë një privilegj”, Solskjaer i jep lamtumirën Junajtid mes lotëve

Publikuar

-

Mançester Junajtid zyrtarizoi shkarkimin e Ole Gunar Solskjaer. Shkak u bënë rezultatet negative që ‘Djajtë e Kuq’ kishin në kampionat. Në një intervistë tekniku u shpreh i lumtur për aventurën e tij.

“Jam shumë krenar. Sigurisht kjo është një nga ato gjëra që ti i ëndërron në jetë. Kjo ishte e vetmja detyrë që nuk e kisha patur në klub, por ja arrita. Ka qenë shumë frymëzuese dhe e kam shijuar që nga minuta e parë deri në të fundit. Dua të falenderoj të gjithë lojtarët që kam stërvitur. Ka qenë një privilegj ”.

Solskjaer foli dhe për një moment kyç gjatë drejtimit të skuadrës.

“Finalja e humbur ndaj Vijarealit në Europa Ligë. E di që atë ndeshje ne duhet të fitonim, por nuk ja dolëm dot. Tani mund të thoni që do largohesha me nder nëse do të fitoja atë trofe, por kënaqësia nuk është vetëm tek fitimi i titujve”.

Solskjaer u emërua trajner i Mançester Junajtid në vitin 2018.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Video/ Man. City shumë i fortë për Evertonin, fiton dhe rimerr vendin e dytë

Publikuar

-

Nga

Manchester City nuk i ndahet Chelsea-t, teksa pasditen e sotme ia ka dalë të triumfojë me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Evertonit dhe të rikthehet në vendin e dytë me 26 pikë, tre më pak se londinezët që kryesojnë.

Sulmuesi anglez Raheem Sterling hapi serinë e golave në minutën e 44-t, duke çuar “citizens” në dhomat e zhveshjes me avantazhin e një goli, ndërsa në të 55-ën spanjolli Rodri lëshoi një silurë nga distanca, duke dërguar topin për herë të dytë në rrjetën e Jordan Pickford.Portieri anglez u bë disa herë hero për Evertonin, megjithatë nuk mund të bënte asgjë në minutën e 86’ përballë Bernardo Silvës, i cili e mposhti për herë të tretë dhe vulosi rezultatin 3-0, që mban Manchester Cityn në vendin e dytë, me 26 pikë.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Statistikat “masakrojnë” Solskjaer, asnjë trofe dhe 41 humbje në 3 vite

Publikuar

-

Nga

Statistikat masakorojnë Ole Gunnar Solskjaer në aventurën e tij 3-vjeçare në krye të skuadrës së Manchester United. Tekniku norvegjez ka koleksionuar 41 humbje gjatë kohës që ka qenë i ulur në pankinën e “djajve të kuq” dhe nuk ka fituar asnjë trofe.

Gjatë drejtimit të Solskjaer, Manchesteri ka humbur 4 herë në derbin kundër Manchester City, është mposhtur 3 herë nga Liverpool, Arsenal dhe Leicester dhe dy herë nga Crystal Palace, West Ham, Watford dhe Wolverhampton.Sikur të mos mjaftonin gjithë këto humbje, “djajtë e kuq” janë dorëzuar edhe përballë skuadrave të ashtuquajtura modeste si: Cardiff, Bournemouth, Sheffield United, Basakshehir, Astana dhe Young Boys.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Man. United shkarkon Solskjaer dhe emëron trajnerin e ri

Publikuar

-

Nga

Ole Gunnar Solskjaer zyrtarisht nuk është më trajner i Manchester United. Aventura e norvegjezit në krye të klubit anglez ka ardhur në fund pas asaj disfate të rëndë në ndeshjen e djeshme ndaj Watford me rezultatin 4-1.

Kështu, pas disa orësh reflektim, drejtuesit kanë menduar se 48-vjeçari nuk mund të qëndrojë në krye të ekipit ndërsa kujtojmë se Solskjaer ishte në drejtimin e United prej 19 dhjetorit të vitit 2018, kohë kur e trashëgoi skuadrën nga Jose Mourinho.Sakaq, në deklaratën zyrtare të klubit anglez bëhet e ditur se për momentin drejtimin do ta marrë ndihmësi i Solskjaer, Michael Carrick i cili gjithashtu e njeh më së miri klubin duke qenë se në Old Trafford ka shërbyer edhe në rolin e futbollistit. Ndërkohë, energjitë e drejtuesve tashmë do të përqendrohen për të gjetur trajnerin e ri, teksa dëshira e Djajve të Kuq është të nënshkruajnë me Zinedine Zidan.

LEXO TE PLOTE