Connect with Us

Java nis me reshje shiu/ Mësoni se si do të jetë moti për ditët në vazhdim

Aktualitet

Java nis me reshje shiu/ Mësoni se si do të jetë moti për ditët në vazhdim

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Java nis me reshje shiu në të gjithë vendin tonë, situatë e cila vijon edhe gjatë ditës së martë. Herë pas here gjatë orëve të paradites dhe pasdites do të do të kemi intervale me kthjellime.

Sipas meteoalb, dita e mërkurë dhe dita e enjte do të përmirësojnë kushtet e motit për të rikthyer sërish reshjet gjatë fundjavës.

LEXO EDHE:  3 shenjat e zodiakut që do të kalojnë javën më të mirë

Përsa i përket temepraturave të ajrit gjatë kësaj jave nuk do të kemi luhatje të mëdha duke bërë që vlerat minimale të shënojnë 2-3 gradë Celsius në zonat malore, ndërsa maksimumi gjatë mesditës parashikohet 22-23 gradë Celsius./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Vrau 65 vjeçarin për hakmarrje/ Gjykata jep masën për 17 vjeçarin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 17 vjeçarin Florian Përvathi, i cili vrau 65 vjeçarin Lekë Lekëgjonajn për hakmarrje.

17 vjeçari vrau para shtëpisë Lekëgjonajn, pasi vëllai i këtij të fundit i kishte vrarë babain në 2009.Ngjarja ka ndodhur të hënën në fshatin Manati të Lezhës, ku 17 vjeçari pas vrasjes është vetëdorëzuar në polici./ CNA.al  

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentuan të vrasin efektivët e policisë/ Shkatërrohet grupi kriminal

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

5 persona janë arrestuar nga operacioni ‘Storm’, dhe dy të tjerë janë nën hetim dhe një është shpallur në kërkim.

Bëhet fjalë për personat që kanë tentuar të vrasin efektivët e policisë në Qafë Kashar dhe Fushë Krujë.Në pranga janë vënë Ibrahim Difaj,  Damian Lleshaj(Besmir Prelaj), Rober Laci, Ilirjan Peci, Erion Mulaj. Nën hetime janë shtetasit
M.M dhe E.V. Ndërsa është shpallur në kërkim Shëtim Kraja.

LEXO EDHE:  3 shenjat e zodiakut që do të kalojnë javën më të mirë

LEXO EDHE:  3 shenjat e zodiakut që do të kalojnë javën më të mirë

Ata akuzohen  për vrasje të mbetur në tentativë, vjedhje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas rikthimit të Berishës/ Basha ikën, fshehurazi, pa u ndier nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha është rikthyer sot në Kuvend, ku ka mbajtur disa fjalime radhazi.

Para se të hynte në Kuvend ai është ndalur tek banorët e 5 Majit të cilët po protestojnë për shembjet e shtëpive.

Ndërkohë Lulzim Basha, i cili shpejtoi të mbante fjalimet e tij sa për sy e faqe, është larguar pa u ndierë, feshurazi pa rënë në sy.

LEXO EDHE:  Temperaturat pësojnë rritje sërish/ Ja si do jetë moti në vijim

LEXO EDHE:  Temperaturat pësojnë rritje sërish/ Ja si do jetë moti në vijimBasha që në fillim të seancën kërkoi kryeministrin Edi Rama, por kur nuk i erdhi, siç duket ka zgjedhur të largohet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE