Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 22 nëntor 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 22 nëntor 2021

Publikuar

-

cna lajme horoskop

Dashi

Nevojat e të tjerëve do të ndërhyjnë në dëshirën tuaj për t’u kujdesur për veten. Mund të ketë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë, por mos u trishtoni. Jepini fuqi vetes për të ecur përpara. Jepini jetës tuaj më shumë ngjyra.

Demi

Do të jeni mjaft të angazhuar me punë duke lënë pas dore familjen. Shikoni vetëm anët pozitive të gjërave sot duke i lënë mënjanë keqkuptimet. Paratë nuk do ju mungojnë, por edhe shpenzimet do të jenë të shumta.

Binjakët

Dilni në një shëtitje të gjatë, për të mbajtur veten në formë të mirë. Nëse merrni një ftesë për një event shoqëror, pranojeni këtë me hijeshi. Do të shihni një anë të re, të mrekullueshme të partnerit tuaj.

Gaforrja

Vullneti juaj mund të shpërblehet sot, pasi do përballeni me një situatë shumë të ndërlikuar, të cilën do e zgjidhni më së miri. Jini të matur gjatë marrjes së disa vendimeve për jetën tuaj personale. Pozicioni juaj aktual i parave pritet të përmirësohet shumë shpejt. Partneri/partnerja juaj do të humbasë durimin nëse neglizhoni mendimet e tij/saj.

Luani

Nëse nuk keni qenë mirë nga ana shëndetësore kohët e fundit, ka shumë gjata ta kaloni këtë gjendje sot mdhe të përfshiheni në aktivitete në natyrë. Mos bëni asnjë angazhim nëse nuk jeni të sigurt se do t’i respektoni ato. Ata që kanë qenë shumë të zënë ditët e fundit, më në fund do të shijojnë pak kohë të lirë.

Virgjëresha

Nëse do të shkoni në një udhëtim, kujdesuni për gjërat me vlerë dhe bagazhet tuaja. Tregohuni origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me të dashurin/dashurën tuaj. Sot, mund të gjeni një send të vjetër në shtëpi dhe të kaloni një pjesë të mirë të ditës duke e restauruar.

LEXO EDHE:  Dashuria, financat dhe karriera/ Shenjat më me fat të 2021

Peshorja

Shqetësimet lidhur me paratë mund të zgjidhen sot dhe do të gëzoni një stabilitet relativ financiar. Kjo do të jetë një ditë e shkëlqyer për të përkëdhelur veten dhe për të bërë gjërat që ju pëlqejnë më shumë. Shmangni të qenit kokëfort në marrëdhëien tuaj të dashurisë.

Akrepi

Mos e mbingarkoni veten dhe mos harroni të gjeni kohë për të pushuar dhe për t’u çlodhur. Sjellja e çrregullt e partnerit/partneres mund t’ju shqetësojë. Sot mund t’ju vijë një dhuratë surprizë.

Shigjetari

Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Mund të gjendeni në një situatë të re emocionuese, e cila mund t’ju sjellë edhe përfitime financiare. Sjellja e një anëtari të familjes mund t’ju shqetësojë.

Bricjapi

Meditimi dhe joga duhet të praktikohen për përfitime shpirtërore dhe fizike. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Mbajeni jetën tuaj të dashurisë të gjallë, duke u angazhuar më shumë.

Ujori

Vetëbesimi juaj do t’ju ndihmojë t’ju happen dyert që të çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Luani sipas rregullave, pasi përfshirja në diçka të fshehtë mund të çojë në telashe sot. Zgjidheni një problem që ju mundon, pasi nesër mund të jetë shumë vonë.

Peshqit

Kjo mund të mos jetë një ditë shumë e mirë për nënat në pritje, ndaj rekomandohet të tregoheni mjaft të kujsshme gjatë kryerjes së rutinës suaj normale. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi javor 22-28 nëntor/ Çfarë parashikojnë yjet për punën tuaj

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Këtë javë do të merrni një ofertë ose do të gëzoni lëvdata për punën tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për angazhimetnë punë. Çfarëdo që të angazhoheni në këtë plan, do të mund të arrini rezultate pozitive. Veprimet e një gruaje, veçanërisht veprimet dhe komentet e saj hipokrite, do t’ju provokojnë të injoroni praninë e saj në jetën tuaj. Me shumë mundësi ajo do të jetë mbi 35 vjeç ose një person nga rrethi juaj i të afërmve. Gjatë javës do të keni një bisedë interesante me një mashkull, ndoshta një të afërm tuajin, i cili mund të ketë lindur në shenjën e Binjakëve, Peshores apo Ujorit.

Demi

Gjatë javës, prisni telefonata të rëndësishme ose vendime në lidhje me ngjarjet e ardhshme dhe ndryshimet në punën tuaj. Për disa prej jush, këto ngjarje mbartin një ngarkesë më shumë përgjegjësish, por pa shumë ndryshime në pagesë. Gjatë javës, ju mund të diskutoni planet për një shtëpi ose pronë tjetër që ka një marrëdhënie me një burrë në rrethin tuaj.Gjatë javës, thashethemet e ndryshme mund të tërheqin vëmendjen tuaj. Duhet t’i diskutoni me kujdes në mënyrë që të mos vini në siklet para njerëzve që kanë një mendim më të mirë për ju.

Binjakët

Gjatë javës nga 22 deri në 28 nëntor do të keni më shumë angazhime dhe detyra profesionale. Do të duhet të investoni më shumë kohë dhe energji në zbatimin e tyre, i cili duhet të përfundojë deri në fund të javës.Ndryshimet apo risitë ku punoni do të zhvillohen me sukses. Epo, problemet e vogla nuk përjashtohen, por do t’i jepni vetes kohë të mjaftueshme për të menduar dhe gjetur zgjidhjen më të mirë.

Gaforja

Gjatë javës mund të përfshiheni në biseda të rëndësishme në lidhje me punen. Ju do të duhet të shpenzoni para për një grua që ka shumë të ngjarë të jetë nga familja juaj ose të ketë një arsye të veçantë për këtë.Një grua e lindur në shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit do të kërkojë kontakte me ju ose do t’ju kërkojë një nder.

Luani

Burrat do t’i nënshtrohen stresit më të madh në kryerjen e detyrave dhe detyrave të rëndësishme. Kjo mund të ndikojë në shëndetin ose gjumin e tyre. Do t’ju duhet të shkoni në vende të ndryshme, të takoni njerëz të ndryshëm. Do të prisni komente në lidhje me idenë, projektin ose propozimin tuaj. Personalisht, do të ketë diçka për t’ju emocionuar.Gratë do të jenë optimiste për zhvillimin e punëve të tyre dhe do të kenë më shumë shpresa për të ardhmen e tyre. Do të keni një ndikim pozitiv në disponimin tuaj ose në zhvillimin e punëve tuaja përmes njerëzve të lindur nën shenjat e zodiakut të ujit. Do të ketë ditë kur shpejtësia e zhvillimit të disa ngjarjeve nuk do t’ju japë kohë për të zbuluar se çfarë po ndodh realisht.

LEXO EDHE:  Dashuria, financat dhe karriera/ Shenjat më me fat të 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi e enjte 10 nentor

Virgjëresha

Kjo javë sjell njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg ose me njerëz me të cilët keni interesa dhe synime të përbashkëta. Gjatë këtyre shtatë ditëve, në familjen tuaj ose në rrethin tuaj të kolegëve mund të shfaqen njerëz të rinj me te cilet do ju duhet te punoni dhe bashkepunoni.

PeshorjaGjatë javës 22 – 28 nëntor do jeni më të qetë, do ndiqni rrjedhën e natyrshme të ngjarjeve duke kuptuar se nuk ka kuptim të detyroni gjërat dhe njerëzit. Do të prireni të mendoni më shumë përpara se të veproni ose përpara se të flisni. Këshillat ose ndihma që do të merrni gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju jenë të dobishme, por mos nxitoni në premtimet që nuk jeni të sigurt se mund t’i mbani ne pune.

Akrepi

Zbulimi i veprimeve keqdashëse nga dikush në rrethin tuaj të kolegëve ose klientëve do t’ju tregojë se jeni ende duke i gjykuar keq njerëzit përreth jush.

Shigjetari

Këtë javë do të merrni shumë informacione të dobishme dhe interesante përmes kontakteve tuaja miqësore ose profesionale. Do të habiteni nga një sugjerim ose ftesë nga një i panjohur ose dikush me të cilin nuk keni biseduar për një kohë të gjatë. Gjatë javës do të prisni të merrni një dokument, dërgesë ose diçka tjetër që është e rëndësishme për ju.

Bricjapi

Gjatë javës do të merrni pjesë në një mbledhje ose takim pune për të cilin do të merrni një ftesë, ose që do ta organizoni vetë.

Ujori

Gjatë javës nga 22 deri në 28 nëntor do të përjetoni ngjarje apo ndryshime të papritura apo interesante në vendin tuaj të punës. Në përgjithësi, ato duhet të jenë për mirë, por është e mundur që të shkaktojnë ndarje nga kolegët, ndryshim në aktivitete, risi etj. Gjatë kësaj jave, shmangni plane të mëdha që lidhen me njerëz nga vende të tjera. Do të krijohen rrethana të reja që do të sjellin ndryshime të papritura në planet tuaja.

Peshqit

Do të duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm, me takt dhe diplomatik me lajmet apo njoftimet e pakëndshme, apo me ato që kanë zhvillim të paqartë, burim informacioni të paverifikuar etj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Më shumë, apo më pak para?/ Zbuloni parashikimin e yjeve për financat tuaja këtë javë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Paratë do të jenë të rëndësishme për rehatinë dhe vetëbesimin tuaj, por do të jenë “të ëmbla” nëse i fitoni vetë. Java do të mbahet mend nga një ngjarje ose përvojë me një person të lindur në shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit.Burrat do të investojnë kohë dhe energji në organizimin e planeve të ndryshme që lidhen me të ardhmen e tyre. Do të keni takime apo biseda interesante me personat e lindur në shenjën e Peshqve, Akrepit apo Gaforres. Do të mund të arrini shumë gjatë këtyre shtatë ditëve, por asgjë nuk do të vijë vetëm në duart tuaja. Rezultatet që do të arrini do të jenë drejtpërdrejt proporcionale me përpjekjet tuaja.

Demi

Vajzat dhe djemtë do të kenë një javë interesante dhe produktive, me mundësinë për të shijuar rezultatet pozitive të veprimeve dhe shfaqjeve të tyre të mëparshme. Do të ketë emocione të këndshme rreth marrëdhënieve tuaja me miqtë ose njerëzit më të rinj se ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju mund të negocioni një bursë, punë me kohë të pjesshme ose diçka tjetër që mund t’ju sjellë disa të ardhura më shumë.

Binjakët

Gjatë javës nga data 15 deri në 21 nëntor do të keni më shumë angazhime me çështjet financiare, dokumentet, detyrimet etj.. Në mes të nëntorit mund të krijohet një situatë e ndërlikuar me një person me të cilin keni një marrëdhënie profesionale apo sociale (politike). Diku do të përfshihet dashuria më shumë se paratë…

Gaforja

Gjatë javës nga 22 deri në 28 nëntor do t’ju jepen mundësi të favorshme për të zhvilluar çështjet tuaja financiare. Sigurisht, asgjë nuk do të ndodhë pa përpjekjet dhe punën tuaj të palodhur. Vetëm atëherë mund të pritet një shans ose fat i favorshëm. Eshtë e panevojshme të thuhet se çdo mashtrim do të përballet me kundërshtimin e duhur. Gjatë javës mund të përfshiheni në biseda të rëndësishme në lidhje me paratë dhe financat dhe të prisni zhvillimin e tyre. Ju do të duhet të shpenzoni para për një grua që ka shumë të ngjarë të jetë nga familja juaj ose të ketë një arsye të veçantë për këtë.

Luani

Kjo javë do të ketë një ndikim interesant në zhvillimin tuaj profesional apo biznes që do ju sjellin më shumë para.  Ngjarjet e këtyre shtatë ditëve do të paralajmërojnë momente të rëndësishme përpara jush në javët në vijim. Mos i injoroni përgjegjësitë apo premtimet që lidhen me personat e lindur nën shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit.

LEXO EDHE:  Horoskopi 20 Qershor 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 3 shtator 2017

Virgjëresha

Gjatë kësaj jave do të keni shpenzime për një fëmijë ose do të merrni para në lidhje me një fëmijë.Djemtë dhe vajzat do të duhet të luftojnë një thashetheme ose keqinformim me të cilin dikush do të përpiqet t’ju turpërojë. Për disa prej jush, megjithatë, një gënjeshtër në të kaluarën tani mund të bëhet e dukshme dhe të ketë pasojat e pritura dhe të merituara.

PeshorjaDjemtë dhe vajzat do të jenë të etur për të bërë disa blerje për garderobën e tyre personale në vjeshtë. Keni shumë ditë emocionale dhe dinamike përpara, por mos harroni detyrat apo angazhimet tuaja të rëndësishme. Duhet të ketë një ekuilibër në çdo gjë! Do të duhet të pranoni pa vërejtje veprimet ose vendimet e një personi të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.

Akrepi

Kjo javë nuk duhet të humbet duke i dhënë përparësi emocioneve tuaja, sepse gjatë këtyre shtatë ditëve do i jepni rendesi financave nga te cilat do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme ose të filloni diçka të re në jetën tuaj.

Shigjetari

Gjatë javës 22 – 28 nëntor do t’ju duhet të riplanifikoni çështjet tuaja financiare për shkak të disa situatave të reja në jetën tuaj. Kjo mund të jetë për shkak të ndryshimit të pagës, fillimit të një kontrate të re profesionale ose një rrethanë tjetër. Veprimet tuaja në lidhje me institucionet gjyqësore apo juridike të natyrës financiare apo pasurore do të kenë një zhvillim të mirë. Këtë javë, ngjarje të ndryshme do të nxisin nevojën për biseda të rëndësishme në familjen tuaj ose në vendin ku punoni. Do të ketë një proces gjyqësor të mirë për ata prej jush që janë të përfshirë.

Bricjapi

Financat: Kjo javë paralajmëron marrjen e parave që mund të lidhen me një hua, shitje prone ose pronë. Kjo do të jetë një javë e favorshme për përfundimin e angazhimeve financiare, kredive dhe pagesave të tjera.

Ujori

Gratë do të kenë biseda serioze në shtëpi për çështje financiare që kanë të bëjnë me anëtarët e familjes, planet e tyre për të ardhmen, punën, shëndetin dhe më shumë. Disa detyra familjare do ju shkaktojnë pakënaqësi, pasi do mendoni se të tjerat do t’ju ndihmojnë në performancën e tyre.

Peshqit

Java sjell një ofertë apo ftesë që do t’ju gëzojë shumë. Perdoreni sa me mire qe te shtoni me shume para ne xhepat tuaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor i dashurisë/ Zbuloni surprizat që rezervojnë yjet për ju dhe njeriun tuaj të zemrës

Publikuar

-

Nga

Horoskopi javor, 08-14 Shkurt/ Si do të jetë kjo javë përsa i përket punës?

Dashi

Gjatë javës do të keni një bisedë interesante me një mashkull, i cili mund të ketë lindur në shenjën e Binjakëve, Peshores apo Ujorit.

Java parathotë një ëndërr emocionale që lidhet me një person që është në Botën Tjetër. Ky takim në botën paralele nuk do të jetë i rastësishëm dhe shpresoj ta mbani mend mirë mesazhin që ju jep ne aspektin e dashurisë.

Demi

Disa prej jush do të preferojnë të fokusohen në përvoja interesante në dashuri ose me miqtë.Java do jetë e favorshme për përfaqësuesit e pamartuar të kësaj shenje të zodiakut, të cilët përpiqen të krijojnë një miqësi apo dashuri të re romantike. Njohje të reja ose zhvillime të papritura interesante të një marrëdhënieje tashmë të krijuar janë të mundshme.

Binjakët

Do të përpiqeni të pastroni çështje apo marrëdhënie të pazgjidhura. Kjo do t’ju jepet me lehtësi më të madhe dhe me rezultate më pozitive. Angazhimet tuaja familjare në lidhje me shtëpinë tuaj do të jenë gjithashtu prioriteti juaj gjatë javës. Do të shpenzoni më shumë kohë duke u kujdesur për një pronë që zotëroni ose jeni përgjegjës për të. Kjo javë mund t’ju sjellë fat me gjërat që ju kanë shqetësuar javët e fundit. Dinamika e ngjarjeve këtë javë do t’ju kërkojë të mendoni shumë më seriozisht përpara çdo vendimi apo veprimi. Ndonjëherë do të dëshironi këshilla, mbështetje ose ndihmë nga një mashkull.

Gaforja

Kjo javë sjell një sërë surprizash për familjen tuaj. Disa mund të kenë një marrëdhënie me të afërmit ose miqtë e familjes suaj që jetojnë afër ose larg. Vizitat familjare, takimet dhe udhëtimet janë të mundshme gjatë javës. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një fejesë apo martesë, për ata që planifikojnë një event të tillë apo kanë një ftesë për të marrë pjesë.

Luani

Gjatë javës 22-28 nëntor, në rrethin tuaj të afërmve, miqve apo kolegëve do të shfaqen persona të rinj me të cilet mund te keni nje lidhje romantike. Kujdes…Në fillim do të jeni të prirur për paragjykime apo paragjykime ndaj këtyre personave, por mos nxitoni në përfundimet tuaja.

Virgjëresha

Në jetën tuaj të dashurisë, ka një probabilitet të lartë për kundërshtime të pakëndshme që lidhen me keqkuptimin ose fyerjen nga ana e partnerit. Manifestimet e xhelozisë (si ndikim këtë javë) vetëm sa do ta komplikojnë marrëdhënien tuaj. As prania e një fëmije në marrëdhënien tuaj nuk do t’ju ndihmojë.Peshorja

Në përgjithësi, kjo mund të jetë një kohë e mirë për ju nëse mund të ruani vetëkontrollin në veprimet tuaja, në mënyrë që të mos lëndoni emocionalisht njerëzit që janë të rëndësishëm për ju. Kujdes nëse nuk mbani vetkontroll, e dashura/ i dashuri juaj do largohet prej jush.

LEXO EDHE:  Financat/ Parashikimi i yjeve për xhepat tuaj

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 29 Janar 2017

Akrepi

Meshkujt do të ndeshen me njerëz të pakëndshëm me të cilët do ta kenë të vështirë të komunikojnë. Marrëdhëniet tuaja me personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të kërkojnë vëmendje. Në përgjithësi, java do t’ju ofrojë disa mundësi ose mundësi për të njohur njerez te rinj ose per te realizuar planet ose idetë tuaja të rëndësishme. Telashet nuk do të zgjasin shumë, por nuk duhet nënvlerësuar.

Shigjetari

Në dashuri do ketë surpriza të ndryshme, situata të papritura që do të ndryshojnë marrëdhënien tuaj, shpresoj për më të mirën.

Bricjapi

Njohjet e reja romantike të krijuara këtë javë do të jenë të shkurtra, por ndoshta do të ruani një marrëdhënie miqësore. Djemtë dhe vajzat do të duhet të ngadalësojnë pritshmëritë e tyre dhe t’i japin vetes më shumë kohë për aktivitete serioze. Një vizion i ri ose zhvillim i ngjarjeve nga e kaluara juaj e afërt është e afërt. Konfliktet, aty ku ndodhin, do të lidhen kryesisht me jetën tuaj të dashurisë ose qëndrimin tuaj joserioz ndaj jetës. Meshkujt do të kenë patjetër nevojë për dashuri, butësi, romancë dhe aventura, pavarësisht nëse janë beqarë apo kanë një grua. Shpresojmë që partneri juaj t’i ndiejë si duhet nxitjet dhe dëshirat tuaja, përndryshe janë të mundshme shumë kundërshtime dhe konflikte të pakëndshme. Kjo do të jetë një javë e favorshme për përmirësime në shtëpi, për ndryshime që lidhen me stinën e dimrit dhe jo vetëm.

Ujori

Meshkujt do të kenë kontakte me njerëz nga e kaluara e tyre, të cilët do të shfaqen papritur në rrjetet sociale ose në një takim të papritur në një vend publik. Shumë do të udhëtojnë gjatë këtyre shtatë ditëve ose do të marrin lajme që do të përcaktojnë planet tuaja për kohën deri në fund të vitit. Ka gjasa të papritura ose para shtesë, më shumë takime me njerëz të ndryshëm në qytetin ose fshatin ku jetoni me te cilin mund te bini ne dashuri.

Peshqit

Java do jetë interesante për jetën e dashurisë së meshkujve dhe veçanërisht për ata që nuk kanë një lidhje serioze. Do të kënaqeni duke komunikuar me personat e lindur në shenjën e Binjakëve, Peshores apo Ujorit, pasi do të jenë një burim informacioni të rëndësishëm për ju. Mbroni sendet tuaja personale nga humbja ose dëmtimi, vjedhja ose shkatërrimi i paqëllimshëm.Marrëdhëniet bashkëshortore të femrave do të zhvillohen normalisht pa shumë tensione. Megjithatë, për të pamartuarit ka ditë trishtimi ose zhgënjimi, qoftë për shkak të mungesës së partnerit ose për shkak të një zgjedhjeje të pasuksesshme, të papërshtatshme të njërit. Surprizat gjatë këtyre shtatë ditëve për femrat do të lidhen me ngjarje apo persona nga e kaluara juaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE