Connect with Us

Gjendet i pajetë 53 vjeçari në Tiranë

Kronika

Gjendet i pajetë 53 vjeçari në Tiranë

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Mëngjesin e sotëm është gjetur trupi i pajetë i një 53 vjeçari në trotuar. Dyshohet për vdekje natyrale, pasi në trupin e tij nuk është gjetur asnjë shenjë.

Me datë 22.11.2021, rreth orës 06:30, në Kombinat, në trotuar është gjetur pa shenja jete dhe pa shenja dhune shtetasi P. G., 53 vjeç.

LEXO EDHE:  E rëndë/ Gjendet i pajetë roja i një auto-servisi në Tiranë

Paraprakisht dyshohet vdekje natyrale. Grupi Hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shkrumbohet nga flakët makina në Vlorë/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Shpërthen në flakë makina në ecje/ Dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në Vlorë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “10 korriku”.

Mësohet se automjeti tip “Golf” ka qenë i parkuar poshtë një pallati dhe ka rrezikuar dhe mjetet e tjera që ndodheshin pranë.Fatmirësisht ndërhyrja e zjarrfikësve në kohë ka arritur ta shpëtojë mjetin.

LEXO EDHE:  Gjendet i pajetë në banesë një 33-vjeçar në Sarandë/ Dyshimet e para  

LEXO EDHE:  Kishte ndërruar jetë prej disa kohësh/ Gjendet i pajetë në banesë një burrë në Berat

Ende nuk dihet se cili ka qenë shkak i zjarrit dhe policia ka nisur hetimet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

U la i lirë nga ish gjyqtarja Enkeleida Hoxha/ Prokuroria i kërkon Gjermanisë ekstradimin e  Genc Tafilit

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Prokuroria e Krujës, ka dërguar në ministrinë e Drejtësisë kërkesën për ekstradimin në Shqipëri të Genc Tafilit.

Ky i fundit është i dënuar me 25 vite burg me akuzën e vrasjes së Arben Zylyftarit në vitin 2000 në Shkodër.

Tafili u arrestua me 31 dhjetor 2021, në aeroportin e Frankfurtit.

Kujtojmë se  27 Maj 2021, gjykata e Apelit në Tiranë, vendosi të rrëzojë vendimin e gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, që lironte nga burgu Tafilin me kusht.

LEXO EDHE:  Kishte ndërruar jetë prej disa kohësh/ Gjendet i pajetë në banesë një burrë në Berat

LEXO EDHE:  Burri mbërrin i pajetë në spital/ Ka plagë të rënda në kokëHoxha kishte lënë të lirë me kusht Tafilin në vitin 2018.

Vendimi i Apelit, refuzoi “faljen” e 3 vite e 3 muaj burgim të pashlyer, dhe për pasojë solli lëvizjen e prokurorisë së Krujës, për shpalljen në kërkim ndërkombëtar të Genc Tafilit.

Por tashmë Genc Tafili, është riarrestuar sërish, do të kthehet në Shqipëri për të kryer edhe pjesën tjetër të dënimit prej vitesh e 3 muaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Mashtrim me pasoja të rënda”/ Arrestohet i shumëkërkuari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një 55 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Mashtrimi” me pasoja të rënda, është vënë në pranga nga policia.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Vasil Prifti, 55 vjeç, banues në Tiranë dhe rezident në SHBA.Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 6 vite burg për veprën penale “Mashtrimi” me pasoja të rënda.

LEXO EDHE:  Gjendet një person i pajetë

LEXO EDHE:  E rëndë/ Gjendet i pajetë roja i një auto-servisi në Tiranë

Sipas uniformave blu, shtetasi Vasil Prifti, nëpërmjet mashtrimit, ka shitur një apartament banimi, duke përdorur një certifikatë të falsifikuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE