Connect with Us

FOTO/ E dashura e futbollistit të Milanit sulmon tifozët: Më vjen turp, injorantë!

Seria A

FOTO/ E dashura e futbollistit të Milanit sulmon tifozët: Më vjen turp, injorantë!

Publikuar

-

Mateo Gabia bëri paraqitjen e tij të dytë këtë sezon për Milanin në sfidën me Fiorentinën, por për fat të keq nuk ishte një mbrëmje e mirë për të. Përveçse kuqezinjtë pësuan katër gola, mbrojtësi bëri gabime të mëdha.

Në ‘’Instagram’’, e dashura e Gabias, Federika Ruxheri, ka publikuar një mesazh të gjatë për të goditur tifozët e Milanit që kanë fyer qendërmbrojtësin për paraqitjen e tij. Ruxheri nuk është dakord me opinionet e disa prej tifozëve kuqezi që ngelën të zhgënjyer me performancën e futbollistit të tyre, por sipas saj kjo nuk e justifikon faktin që Gabia duhet të bjerë pre e fyrjeve.

“Më vjen turp që jam pjesë e së njëjtës racë njerëzore si njerëz injorantë dhe të frustruar, të cilët e shfryjnë zemërimin e tyre të ndrydhur mbi djemtë 20-vjeçarë, duke i dëmtuar ata.

Futbolli është një lojë dhe prandaj duhet konsideruar i tillë pavarësisht nga çdo performancë. Gjithkush është i lirë të shprehë mendimet e tij, por ka një kufi. Dinjiteti dhe respekti për njeriun janë linja që dallon një fans dhe një injorant dhe ja kush je ju”, ka shkruar e dashura e Gabias.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Afena-Gyan në histori/ Talenti i Romës thyen një seri rekordesh

Publikuar

-

Nga

16 minuta iu deshën Afena-Gyan për të thyer një seri rekordesh me ekipin e Romës. Sulmuesi 18 vjeçar u aktivizua dje kundër Genoas në minutën 74 të takimit dhe shënoi dy golat që i dhanë fitoren Romës.

Kështu, ai bëhet lojtari i parë i lindur në vitin 2003, që ka shënuar gol në Serie A. Si të mos mjaftonte kjo është gjithashtu lojtari më i ri për këtë sezon që ka shënuar dy gola në një takim në pesë ligat kryesore europiane. Ai gjithashtu është edhe lojtari më i ri i huaj që shënon gol për Romën që kur u fut sistemi me tre pikë për fitore.Kështu, Afena-Gyan ka vendosur plot tre rekorde në mbrëmjen e djeshme. Ai ia dedikoi këto gola shokëve të skuadrës dhe mamasë së tij që ndodhet ende në Gana.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Dëmtohet rëndë sulmuesi i Napolit, ja ndeshjet që humbet

Publikuar

-

Nga

Dëmtim i rëndë për futbollistin e Napolit, Victor Osimhen, i cili ishte i detyruar të braktiste fushën gjatë pjesës së dytë në sfidën e humbur 3-2 në fushën e Interit. Në minutën e 50-të, sulmuesi nigerian u përplas kokë më kokë me mbrojtësin zikaltër Skriniar në një dyluftim ajror.

Të dy lojtarët kërkuan menjëherë ndihmën mjekësore me futbollistin sllovak që u ngrit shpejt në këmbë për të vijuar lojën, ndërsa qendërsulmuese nigerian nuk ia doli ta kthehej në aksion. Futbollisti i Napolit iu nënshtrua ekzaminimeve më të detajuara mjekësore që evidentuan frakturë në mollëzën e majtë.Lojtari duhet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale për të kthyer në vend kockat e dëmtuara. Osimhen do të duhet të qëndrojë një muaj jashtë, duke humbur ndeshjet me Spartakun e Moskës dhe Leicesterin në Europa League si dhe sfidat e Serisë A kundër Lazios, Sassuolos, Atalantës, Empolit, Milanit dhe Spezias.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shevçenko e nis me humbje te Genoa, Mourinho e mund mes spektaklit

Publikuar

-

Nga

Roma ka marrë një fitore dramatike sot ne Serine A.Skuadra e drejtuar nga Jose Mourinho arkëtoi pikët e plota ndaj Genoas, duke fituar me rezultat 0 – 2, në fundin e ndeshjes.

Te Genoa debutonte në stol Andri Shevcenko, i cili e nisi me humbje aventuren e tij ne Serine A. Ndshja ishte plotësisht e dominuar nga Roma, që kishin plotë 18 goditje në portë, por topi nuk përfundonte në rrjetë, deri kur ndeshjes po i afrohej fundi.Ishte talenti Felix Afena-Gyan që hyri si zevenddesues për të shënuar në minutën e 85-të pas një asistimi të Mkihataryan, ndersa i njëjti lojtar realizoi supergol nga distanca në fundin e ndeshjes (90+4) duke vulosur takimin në shifrat 0-2.

Këta dy gola ishin të mjaftueshëm që Roma të arkëtonte pikët e plota, duke u ngjitur në vendin e pestë me 22 pikë, ndersa Genoa qëndron në vendin e 18-të me nëntë pike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE