Festa kthehet në tragjedi/ Tifozi i Fenerbahce pëson infarkt pas triumfit emocionues në derbi

22 Nëntor 2021, 19:59, Sport CNA
Festa kthehet në tragjedi/ Tifozi i Fenerbahce pëson infarkt pas

Fenerbahce fitoi 1-2 derbin e zjarrtë të Stambollit ndaj Galatasaray, sfidë që u luajt mbrëmjen e së dielës. Triumf fantastik me përmbysje për Mesut Ozil (realize golin e parë për ekipin e tij) me shokë.

Fenerbahce mbeti me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të Tisserand (82?), por Miguel Crespo realizoi golin e fitores në minutat shtesë, duke rikthyer skuadrën e Pererira te fitorja pas katër ndeshjesh.

Goli i portugezit u festua gjatë nga lojtarët, stafi teknik dhe tifozët e Fenerbahces, që renditet në vend të pestë të kampionatit turk, duke qenë 10 pikë larg kreut.

Triumfi në derbi ka qëlluar fatal për një tifoz të Fenerbahces. 60-vjeçari ka festuar gjatë golin e Crespos, por emocionet e tepërta i kanë shkaktuar një infarkt që i ka marrë jetën.

Lajmet e fundit nga