Connect with Us

Dëmtohet rëndë sulmuesi i Napolit, ja ndeshjet që humbet

Seria A

Dëmtohet rëndë sulmuesi i Napolit, ja ndeshjet që humbet

Publikuar

-

Dëmtim i rëndë për futbollistin e Napolit, Victor Osimhen, i cili ishte i detyruar të braktiste fushën gjatë pjesës së dytë në sfidën e humbur 3-2 në fushën e Interit. Në minutën e 50-të, sulmuesi nigerian u përplas kokë më kokë me mbrojtësin zikaltër Skriniar në një dyluftim ajror.

Të dy lojtarët kërkuan menjëherë ndihmën mjekësore me futbollistin sllovak që u ngrit shpejt në këmbë për të vijuar lojën, ndërsa qendërsulmuese nigerian nuk ia doli ta kthehej në aksion. Futbollisti i Napolit iu nënshtrua ekzaminimeve më të detajuara mjekësore që evidentuan frakturë në mollëzën e majtë.

LEXO EDHE:  Ilir Beqaj dhe mafia e ilaçeve po vrasin shqiptarët

Lojtari duhet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale për të kthyer në vend kockat e dëmtuara. Osimhen do të duhet të qëndrojë një muaj jashtë, duke humbur ndeshjet me Spartakun e Moskës dhe Leicesterin në Europa League si dhe sfidat e Serisë A kundër Lazios, Sassuolos, Atalantës, Empolit, Milanit dhe Spezias.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Shevçenko e nis me humbje te Genoa, Mourinho e mund mes spektaklit

Publikuar

-

Nga

Roma ka marrë një fitore dramatike sot ne Serine A.Skuadra e drejtuar nga Jose Mourinho arkëtoi pikët e plota ndaj Genoas, duke fituar me rezultat 0 – 2, në fundin e ndeshjes.

Te Genoa debutonte në stol Andri Shevcenko, i cili e nisi me humbje aventuren e tij ne Serine A. Ndshja ishte plotësisht e dominuar nga Roma, që kishin plotë 18 goditje në portë, por topi nuk përfundonte në rrjetë, deri kur ndeshjes po i afrohej fundi.

LEXO EDHE:  Studimi/ Dashuria e nënës fshin dhimbjen e mungesës së babait

LEXO EDHE:  Ilir Beqaj dhe mafia e ilaçeve po vrasin shqiptarëtIshte talenti Felix Afena-Gyan që hyri si zevenddesues për të shënuar në minutën e 85-të pas një asistimi të Mkihataryan, ndersa i njëjti lojtar realizoi supergol nga distanca në fundin e ndeshjes (90+4) duke vulosur takimin në shifrat 0-2.

Këta dy gola ishin të mjaftueshëm që Roma të arkëtonte pikët e plota, duke u ngjitur në vendin e pestë me 22 pikë, ndersa Genoa qëndron në vendin e 18-të me nëntë pike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Seria A

Interi mund Napolin dhe konfirmohet si pretendet për titull

Publikuar

-

Nga

Interi ka marrë një fitore të artë duke mposhtur 3-2 mes vuajtjesh Napolin në ‘’San Siro’’. Ishte skuadra e Spaletit që kaloi e para në avantazh me një supergol të Zilinskit, por zikaltrit përmbysën gjithçka në pjesën e parë.

Fillimisht, Çalhanoglu ekzekutoi saktësisht një 11-metërsh të akorduar pas një prekje me dorë të Kulibalis, ndërsa Perisiç dërgoi Interin në avantazh pas një asisti nga goditja e këndit e turkut.

Në pjesën e dytë, skuadra e Inzagit shënoi dhe të tretin me Lautaro Martinez, që rikthehet te goli pas një muaji. Por për të hapur ndeshjen mendoi Driz Mertens që lëshoi një silurë në minutën e 78-të.

LEXO EDHE:  Operacioni i vështirë i Kryemadhit dhe mungesa në spital e Ilir Metës

LEXO EDHE:  Rikthehet Kategoria Superiore, këto janë ndeshjet e ditës së sotmePor vetëm kaq, Interi futet zyrtarisht në garën për titull duke u afruar me katër pikë nga kreun, ndërsa Napolin e ndjek fati i Milanit, pasi deri dje të dyja skuadrat ishin të pagabueshme në Serinë A.

Klasifikimi aktual:

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Një ish-interist tërbon Italinë, në Serinë A shënohet goli i vitit

Publikuar

-

Nga

Ish-sulmuesi i Interit, Keita Balde ka shënuar ditën e sotme një eurogol të denjë për realizimin e vitit në Serinë A.

Senegalezi ndëshkoi Sasuolon pas 40 minutash lojë duke çuar në rrjetë një goditje të fuqishme me roveshatë, që për portierin vendas ishte e pamundur ta arrinte. Ky ishte goli i barazimit për Kaljarin, pasi vendasit kishin shënuar më herë me Skamakën.

LEXO EDHE:  Dëmtimi i zgjedhjeve/ Ahmetaj paralajmëron opozitën

LEXO EDHE:  Mungesa në dozat e vaksinës/ BE padit kompaninë AstraZeneca

Berardi kaloi sërish në avantazh skuadrën e tij duke ekzekutuar saktë një 11-metërsh, por Zhoao Pedro vulosi shifrat në 2-2 pas vetëm 4 minutash po me 11-metërsh.Kaljari mbetet në vendin e fundit me 7 pikë të grumbulluara pas 13 ndeshjesh, ndërsa Sasuolo mbetet në mesin e tabelës me 12 pikë.

LEXO TE PLOTE