Connect with Us

Bëri për të qarë Sarën/ Ndjekësit “masakrojnë” Fifin: Mostër, ik masazho djemtë se të iku Graniti

Showbizz

Bëri për të qarë Sarën/ Ndjekësit “masakrojnë” Fifin: Mostër, ik masazho djemtë se të iku Graniti

Publikuar

-

/
cna lajm show

Pas puthjes që Srah dhe Dj PM shkëmbyen i mënjëhershëm ka qenë reagimi i Fifit.

Këngëtarja i ka dalë kundër Sarah duke i thënë se ka gabuar shumë dhe se Fifi do të mbështesë Dj PM, sepse ai është si vëllai i saj.

Sarah është prekur shumë nga ky reagim i Fifit dhe është shprehur se ajo veproi ashtu si e ndjeu në atë moment.

Edhe banorët e tjerë ishin në mbështetje të Sarah e cila ka shpërthyer në lot pas të gjitha kritikave nga ana e këngëtares.

LEXO EDHE:  Vendosi të dalë nga “Big Brother Vip”/ Monika nuk ndal lotët për Fifin

Pas të gjithë situatës ndjekësit kanë reaguar ashpër ndaj Fifit duke lënë të kuptuar se ajo nuk ka asnjë të drejtë që të ndërhyjë në rrugën e dyshës.

“Fifi ca mostre paske qenë o njeri egoist o narciste”.

“Fifi nivelin e ke 0! Ik masazho djemte te …. se te iku Graniti”.

“Kokrra pleres o Fifi. Si ato vjerrat e kqija je qe do me dit me detaje” janë disa prej komenteve./CNA.al

cna lajm show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

FOTO-Antonela harron praninë e kamerave/ Ekspozon pjesët intime

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Antonela, ish konkurentja e “Përputhen” dhe një nga banoret e shtëpisë së “Big Brother Vip” si duket ka harruar praninë e kamerave.

Në rrjet kanë qarkulluar disa foto ku duket Antonela, ndërkohë që bëhej gati për spektaklin e mbrëmshëm, ka ekspozuar para kamerës të brëndshmet pa treguar aspak kujdes.Në fakt, kujtojmë se ky nuk është rasti i parë që në shtëpi kanë ndodhur momente të tilla të sikletshme nga ana e banorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E papritur/ Donaldi-Beatrixës: Nuk dua ta humbas Borën…

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Trekëndëshi Donaldi-Bora dhe Beatrix është kthyer në çështjen më të përfolur të momentit.

Gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme të “Big Brother Vip”,  kjo temë u diskutua shumë gjatë dhe dyshaj Donaldi-Beatrix kanë nisur ta shohin me një sy tjetër lidhjen e tyre.

Ata janë parë shpesh herë bashkë duke biseduar, madje në një moment dëgjohen duke diskutuar edhe lidhjen e Donaldit me Borën.

LEXO EDHE:  Nuk është Arditi/ Beniada tregon hapur kush nga djemtë e “Big Brother” i pëlqen

LEXO EDHE:  Vendosi të dalë nga “Big Brother Vip”/ Monika nuk ndal lotët për Fifin

Ajo që ra më së shumti në sy ishte momenti kur Donaldi u shpreh se nuk dëshiron ta humbasë duke ju referuar kështu Borës.

Pjesë nga biseda:Beatrix: Është normale ka qenë një histori e bukur. As nuk bëhet fjalë.

Donaldi. Po ka qenë shumë e bukur, realisht.

Beatrix: E kuptoj.

Donaldi: Dhe nuk dua ta humbas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Gjuha e urrjetjes në rrjetet sociale/ Olta Boka: Televizioni nuk pyet kë përdor për të arritur qëllimet e veta

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Olta Boka ka reaguar pas komenteve negative dhe gjuhës së urrjejes që po përdoret në rrjetet sociale ndaj Beatrix Ramosaj dhe Donald Veshaj.

Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, këngëtarja jep mesazhin e fortë për publikun, i cili përfshihet më shumë në ngjarje se vetë protagonistët.

Sipas Bokës televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta dhe se të vërtetën e dinë vetëm protagonistët, ndaj nuk duhet të gjykojmë.

Reflektim për publikun, i cili përfshihet në ngjarje më shumë se vetë protagonistët. E njoh ekranin që në vegjëli dhe më mjaftojnë aq eksperienca për të thënë që media e çon rrjedhën e ujit aty ku i leverdis! Nuk ka mëshirë, as për protagonistët e as për publikun. Madje për këtë të fundit sa më shumë drama, telenovela të krijojë aq më mirë.Televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta( shikueshmëria), përsa kohë individi i cili përdoret ka pranuar të bëhet pjesë e skemës. Skemë të cilën protagonistët e kuptojnë shumë vonë.

Televizioni të ngre, të ul, një ditë mbret, një ditë legen. Ajo që dua t’i kujtoni vetes , është të numëroni arsyet pse keni mbështetur dikë, të cilin sot e hodhët poshtë për shkak të një veprimi që mund të jetë ampolifikuar me qëllim për të arritur në këtë përfundim. Edhe nëse keni të drejtë mos veproni dhe ju njësoj si ai që po gjykoni! Ju po tradhtoni zgjedhjen tuaj të cilën në fillim e mbështetët në baza të forta arsyetimi.

Jepini më shumë besim zgjedhjes tuaj se ndryshe ktheheni në objekt manipulimi dhe humbni vetëdijen gjatë procesit. E gjithë diferenca është tek vëmendja që keni ndaj detajeve. Detaje që kur lidhen me njëra-tjetrin japin përgjigje logjike, por jo të sigurtën, sepse në fund të fundit të vërtetën e dinë vetëm protagonistët!”, ka shkrur ajo në status./ CNA.al

LEXO TE PLOTE