Connect with Us

276 milion euro “borxh i fshehur”/ Tabaku akuza Qeverisë

Ekonomi

276 milion euro “borxh i fshehur”/ Tabaku akuza Qeverisë

Publikuar

-

cna lajme politike

Nënkryetarja e PD-së Jorida Tabaku ka akuzuar Qeverinë se u ka fshehur qytetarëve një borxh prej më shumë se 200 milionë euro.

Sipas saj, gjithçka ka ndodhur pasi është abuzuar dhe vjedhur buxheti i shtetit për interesa elektorale.

276 mln euro të tjera borxh i fshehur për shqiptarët!

Një provë e qartë e abuzimeve dhe vjedhjes së buxhetit për interesa elektorale.

Janë 78 mld lekë të tenderuara kur në buxhet u vendosën 66 mld lekë për vitin 2021.

Për rrjedhojë janë 276 mln euro borxh i fshehur dhe abuzime me fushatën e rindërtimit për të blerë zgjedhjet me paratë e buxhetit”, shkruan Tabaku në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  Demokratët nisin procedurat për shkarkimin e Donald Trump/ Për çfarë akuzohet

Sipas saj, rritja e kostove me 276 mln euro përkthehet në kontrata rindërtimi të pa studiuara dhe miratuara më parë për rrjedhojë qeveria ku ka pasur interes ka vendosur të rindërtojë një shtëpi me lekët e shqiptarëve për interesin e zgjedhjeve lokale.

Për rrjedhojë qytetarëve i është rritur borxhi për të paguar ndërkohë që qeveria me lekët e tyre ka paguar blerjen e votave për interesa elektorale.

Kontrata të dhuruara në kundërshtim me çdo ligj dhe dëshmi e asaj që është një krim elektoral me pasoja fatale për demokracinë tonë dhe buxhetin. Një krim i dyfishtë që meriton ndëshkim”, shkruan më tej Tabaku./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Ekonomi

Euro nuk del nga “humnera” ku ka rënë/ Këmbimi valutor, 22 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Dollari amerikan sot blihet me 104.1 Lekë dhe shitet me 109.3 Lekë.

Monedha e Eurozonës blihet me 120 Lekë dhe shitet me 125 Lekë, ashtu si një javë më parë.

Paundi britanik blihet me 140.5 Lekë dhe shitet me 145.6 Lekë.Franga zviceriane blihet me 113.7 Lekë dhe shitet me 118.7 Lekë.

LEXO EDHE:  Largimi masiv i shqiptarëve/ Kërpaçi akuza të forta qeverisë: Është instaluar sistemi i antivlerave

LEXO EDHE:  Dokumentari i 'Rai 3'/ Nuk përmbahet Vasili: Debilët e qeverisë gënjejnë

Dolalri kanadez blihet me 82.6 Lekë dhe shitet me 87.6 lekë.

Më poshtë po sjellin të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Java mbyllet pa luhatje në tregun valutor/ Mësoni me sa këmbehet Euro, Dollari dhe Paundi

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Monedhat e huaja po e mbyllin këtë javë pa luhatje në tregun valutor.

Si në shitje ashtu edhe në blerje, vlerat kanë qenë të njëjta, gjatë gjithë javës.

Edhe e Diela e 21 Nëntorit, mbyllet me të njëjtat vlera.

Dollari amerikan blihet 104.1 Lekë dhe shitet me 109.3 Lekë.

Euro blihet me 120 Lekë dhe shitet me 125 Lekë.

LEXO EDHE:  Akuzat e Eduart Selamit/ Basha: Nuk jam unë e keqja më e madhe në vend!

LEXO EDHE:  Dokumentari i 'Rai 3'/ Nuk përmbahet Vasili: Debilët e qeverisë gënjejnëPaundi britanik, blihet me 140.6 Lekë dhe shitet me 145.6 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 113.7 Lekë dhe shitet me 118.7 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.6 Lekë dhe shitet  me 87.6 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor për të gjitha monedhat e huaja, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Këmbimi valutor/ Ja me sa blihet monedha europiane dhe amerikane sot

Publikuar

-

Nga

Dollari amerikan sot blihet me 104.1 Lekë dhe shitet me 109.3 Lekë.

Monedha e eurozonës blihet 120 Lekë dhe shitet me 125 Lekë.

Paundi britanik blihet  140.6 Lekë dhe shitet me 145.6 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 113.7 Lekë dhe shitet me 118.7 Lekë.Dollari kanadez blihet me 82.6 Lekë dhe shitet me 87.6 Lekë.

LEXO EDHE:  Largimi masiv i shqiptarëve/ Kërpaçi akuza të forta qeverisë: Është instaluar sistemi i antivlerave

LEXO EDHE:  PS braktis mbledhjen e komisionit hetimor/ LSI: Kjo është arsyeja pse e bojkotuan

Këmbimi valutor i monedhave europiane apo amerikane ka mbetur e pandryshueshme në krahasim me një ditë më parë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor për ditën e sotme, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE