Connect with Us

VIDEO/ Florian Marku nuk ka rivalë, shikoni momentin kur shqiptari shpallet fitues

Sport

VIDEO/ Florian Marku nuk ka rivalë, shikoni momentin kur shqiptari shpallet fitues

Publikuar

-

/

Florian Marku mbetet i pamposhtur në ringun profesionist. Boksieri shqiptar ka fituar regjistruar sot fitoren e 10, duke çuar në 11 serinë e ndeshjeve pa pësuar ende humbje.

Në duelin e zhvilluar në “Uemblin” e tejmbushur me tifozë shqiptarë, përballë ishte francezi Jorik Luiseto, të cilin boksieri shqiptar e fitoi pas 8 raundeve. Kundër 33-vjeçarit i cili kishte 11 fitore e 2 humbje në karrierën si profesionist, boksieri shqiptar ka fituar me pikë, duke siguruar vazhdimësinë si i pamposhtur.

LEXO EDHE:  15 Shtator, dalin pergjigjet e fituesve ne universitete, 18 mije kuota

Marku dominoi thuajse të gjithë ndeshjen, duke goditur me saktësi kundërshtarin dhe në fund duke marrë një sukses 78-75 që përmirëson bilancin e tij dhe e ndihmon që të bëjë përsëri shkallë më lart në renditjen botërore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Luhet sot Kukësi-Skënderbeu, zbulohet arbitri që do vendosë drejtësi

Publikuar

-

Sot, Kategoria Superiore zhvillon një ndeshje të saj, Kukësi-Skënderbeu në orën 16:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Janë zbuluar edhe arbitrat që do të vendosin drejtësi sot në sfidën e Superiores.Arbitër kryesor do të jetë Olsid Ferataj, i mbështetur nga asistentët Renato Malaj dhe Marjus Qose.

Arbitër i katërt pritet të jetë Indrit Myrtja. Në VAR do të jetë Kreshnik Cjapi dhe në AVAR, Elvis Gjoka.

LEXO TE PLOTE

Sport

ZYRTARE/ U afrua gjatë merkatos së verës, një tjetër lojtar e mbyll me Partizanin pas 6 muajsh

Publikuar

-

Dajan Shehi e mbyll me Partizanin. Qendërmbrojtëi u afrua gjatë merkatos së verës dhe shihej si një afrim cilësor për të qenë titullar këtë sezon.

Pas vetëm 6 muajsh dhe 13 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe, 24-vjeçari ka vendosur që të largohet për të nisur një aventurë të re. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojtari përmes një postimi në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Çmontohet grupi i prokurorëve/ Dosja “Tahiri” drejt asgjësimit?  

LEXO EDHE:  Mark Marku thirrje kolegëve/ Pedagogët t’i bashkohen protestës së studentëve“Faleminderit për çdo moment të bukur që kaluam së bashku. Ju uroj më të mirat të gjithëve”, shkruan qendërmbrojtësi në postimin e tij. Tashmë ngelet që zyrtarizimi të bëhet edhe nga klubi në faqen zyrtare, ndërsa në ditët në vijim pritet të zbulohet edhe e ardhmja e Dajan Shehit që me shumë mundësi do të jetë sërish në Superligën shqiptare.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Broja i pafat, godet shtyllën ndaj Mançester Sitit

Publikuar

-

Armando Broja është i uritur për gola dhe sot ndaj Mançester Sitit, sulmuesi shqiptar i Sauthempton tregoi se është padyshim një lojtar për të cilin duhet pasur shumë vëmendje nga mbrojtësit kundërshtarë.

Pas golit të anuluar, në minutën e 57 erdhi një tjetër rast i artë për sulmuesin, kur pas një goditje nga këndi, ai gjuajti me kokë para portës së Sitit. Por për fat të keq, topi u ndal nga shtylla e portës së Ederson.

LEXO EDHE:  Pse prokuroria nuk heton Edmond Spahon për 1 milionë dollarë piktura?!

LEXO EDHE:  Çmontohet grupi i prokurorëve/ Dosja “Tahiri” drejt asgjësimit?   

LEXO TE PLOTE