Connect with Us

Statistikat “masakrojnë” Solskjaer, asnjë trofe dhe 41 humbje në 3 vite

Premier Liga

Statistikat “masakrojnë” Solskjaer, asnjë trofe dhe 41 humbje në 3 vite

Publikuar

-

/

Statistikat masakorojnë Ole Gunnar Solskjaer në aventurën e tij 3-vjeçare në krye të skuadrës së Manchester United. Tekniku norvegjez ka koleksionuar 41 humbje gjatë kohës që ka qenë i ulur në pankinën e “djajve të kuq” dhe nuk ka fituar asnjë trofe.

Gjatë drejtimit të Solskjaer, Manchesteri ka humbur 4 herë në derbin kundër Manchester City, është mposhtur 3 herë nga Liverpool, Arsenal dhe Leicester dhe dy herë nga Crystal Palace, West Ham, Watford dhe Wolverhampton.

Sikur të mos mjaftonin gjithë këto humbje, “djajtë e kuq” janë dorëzuar edhe përballë skuadrave të ashtuquajtura modeste si: Cardiff, Bournemouth, Sheffield United, Basakshehir, Astana dhe Young Boys.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Realizoi kundër Brighton, Broja: Mund të kisha shënuar gola të tjerë, i zhgënjyer me rezultatin

Publikuar

-

Nga

Armando Broja është lojtari i momentit te skuadra e Southampton në Premier League.

Në sfidën e ditës së sotme sulmuesi shqiptare e nisi ndeshjen titullarë kundër Brighton, teksa ka arritur të lërë gjurmë duke shënuar gol në minutën e 30 të takimit. Takim që u mbyll me shifrat 1-1.

Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare e pranoi se duhet t’i kishte shfrytëzuar edhe rastet e tjera që iu paraqitën, për ta mbyllur me herët ndeshjen.“Ishte goditje e madhe për ne, sepse loja po shkonte në favorin tonë. Dominuam në pjesën e parë dhe gjatë fraksionit të dytë. Të pësosh gol në fund në atë mënyre ishte vërtet zhgënjyese. Nuk ndihemi mirë si u mbyll ndeshja, por ne do të vazhdojmë përpara.

Ne fokusohemi ndeshje pas ndeshjeje, në paraqitjet e ekipit. Është zhgënjyese të pësosh në fundit e lojës. Ne e kontrolluam para atij momenti. Ne do të vazhdojmë të ecim si ekip, kemi moral të lartë, do të vazhdojmë të shohim përpara.

Mendoj se mund të kisha shënuar gola të tjerë edhe në ndeshjen paraardhëse. Do të vazhdoj të punoj që të përmirësohem”, theksoi 20-vjeçari shqiptar pas ndeshjes me Brighton.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Silva i përgjigjet në fushë Guardiolës, Man. City merr kryesimin

Publikuar

-

Nga

Manchester City përfiton maksimalisht nga humbja e Chelsea-t, pasi ia del të triumfojë 1-3 në transfertën ndaj Watfordit të Claudio Ranierit dhe merr kreun e renditjes së Premier League me 35 pikë, një më shumë se Liverpool.

Serinë e golave për “citizens” e hapi sulmuesi anglez Raheem Sterling, që shënoi me kokë në minutën e katërt, ndërsa më pas ishte fantazisti portugez Bernardo Silva, që në të 31-tën dhe 63-tën shënoi dy herë, duke vulosur suksesin.Pep Guardiola e vlerësoi publikisht si futbollistin më të mirë të Premier Leagues dhe Bernardo Silva i dha përgjigjen e duhur në fushë, duke shënuar dy herë ndaj Watfordit dhe duke konfirmuar se po kalon një formë të shkëlqyer.

Nga ana tjetër Watfordi gjeti golin e vetëm me anë të Cucho në pjesën e dytë, që nuk mjaftoi për të shmangur humbjen e katërt në 5 ndeshjet e fundit, që ka lënë skuadrën në vendin e 17 me vetëm 13 pikë.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Super Armando Broja mahnit përsëri! Vjen goli i tretë në Premier Ligë

Publikuar

-

Nga

Armando Broja vazhdon të lerë shenjë me golat e tij në kampionatin anglez të futbollit. Sot, i rreshtuar si titullar ndaj Brajton, sulmuesi kuqezi nuk ka zhgënjyer, duke i dhënë avantazhin ekipit të tij në minutën e 29 të ndeshjes.

Broja përfitoi nga një përgjumje e  mbrojtjes duke marrë topin pranë zonës kundërshtare dhe pasi shmangu në mënyrë mjeshtërore një mbrojtës, dërgoi sferën në rrjetë.
Ky ishte goli i tretë i sulmuesit shqiptar në kampionatin anglez në këtë sezon.

LEXO TE PLOTE