Connect with Us

Shevçenko e nis me humbje te Genoa, Mourinho e mund mes spektaklit

Seria A

Shevçenko e nis me humbje te Genoa, Mourinho e mund mes spektaklit

Publikuar

-

Roma ka marrë një fitore dramatike sot ne Serine A.Skuadra e drejtuar nga Jose Mourinho arkëtoi pikët e plota ndaj Genoas, duke fituar me rezultat 0 – 2, në fundin e ndeshjes.

Te Genoa debutonte në stol Andri Shevcenko, i cili e nisi me humbje aventuren e tij ne Serine A. Ndshja ishte plotësisht e dominuar nga Roma, që kishin plotë 18 goditje në portë, por topi nuk përfundonte në rrjetë, deri kur ndeshjes po i afrohej fundi.

LEXO EDHE:  Kalojnë të gjitha rrugët më nga Roma?

Ishte talenti Felix Afena-Gyan që hyri si zevenddesues për të shënuar në minutën e 85-të pas një asistimi të Mkihataryan, ndersa i njëjti lojtar realizoi supergol nga distanca në fundin e ndeshjes (90+4) duke vulosur takimin në shifrat 0-2.

Këta dy gola ishin të mjaftueshëm që Roma të arkëtonte pikët e plota, duke u ngjitur në vendin e pestë me 22 pikë, ndersa Genoa qëndron në vendin e 18-të me nëntë pike./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Interi mund Napolin dhe konfirmohet si pretendet për titull

Publikuar

-

Nga

Interi ka marrë një fitore të artë duke mposhtur 3-2 mes vuajtjesh Napolin në ‘’San Siro’’. Ishte skuadra e Spaletit që kaloi e para në avantazh me një supergol të Zilinskit, por zikaltrit përmbysën gjithçka në pjesën e parë.

Fillimisht, Çalhanoglu ekzekutoi saktësisht një 11-metërsh të akorduar pas një prekje me dorë të Kulibalis, ndërsa Perisiç dërgoi Interin në avantazh pas një asisti nga goditja e këndit e turkut.

Në pjesën e dytë, skuadra e Inzagit shënoi dhe të tretin me Lautaro Martinez, që rikthehet te goli pas një muaji. Por për të hapur ndeshjen mendoi Driz Mertens që lëshoi një silurë në minutën e 78-të.

LEXO EDHE:  Rama jep lajmin/ “Nga e shtuna nisin udhëtimet për riatdhesimin e shqiptarëve”

LEXO EDHE:  Foto/ Roma e mbuluar me dëborëPor vetëm kaq, Interi futet zyrtarisht në garën për titull duke u afruar me katër pikë nga kreun, ndërsa Napolin e ndjek fati i Milanit, pasi deri dje të dyja skuadrat ishin të pagabueshme në Serinë A.

Klasifikimi aktual:

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Një ish-interist tërbon Italinë, në Serinë A shënohet goli i vitit

Publikuar

-

Nga

Ish-sulmuesi i Interit, Keita Balde ka shënuar ditën e sotme një eurogol të denjë për realizimin e vitit në Serinë A.

Senegalezi ndëshkoi Sasuolon pas 40 minutash lojë duke çuar në rrjetë një goditje të fuqishme me roveshatë, që për portierin vendas ishte e pamundur ta arrinte. Ky ishte goli i barazimit për Kaljarin, pasi vendasit kishin shënuar më herë me Skamakën.

LEXO EDHE:  Mbeti i vdekur nga tragjedia e djeshme në Genoa/ Ky është futbollisti

LEXO EDHE:  Foto/ Roma e mbuluar me dëborë

Berardi kaloi sërish në avantazh skuadrën e tij duke ekzekutuar saktë një 11-metërsh, por Zhoao Pedro vulosi shifrat në 2-2 pas vetëm 4 minutash po me 11-metërsh.Kaljari mbetet në vendin e fundit me 7 pikë të grumbulluara pas 13 ndeshjesh, ndërsa Sasuolo mbetet në mesin e tabelës me 12 pikë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Inzagi lë Xhekon në stol/ Ja formacionet zyrtare të Inter-Napoli

Publikuar

-

Nga

Interi do të përballet në Napolin në shtëpi në ndeshjen më të rëndësishme të javës në Seria A. Zikaltërit duan të përfitojnë nga hapi fals i Milanit dhe përballë kanë Napolin kryesues.

Skaudra e Inzagit vjen me mungesa në këtë sfidë. Mbrojtësi De Vrij dhe sulmuesi Aleksis Sançez mungojnë për shkak dëmtimit. Napoli nga  krahu tjetër e ka skuadrën më të plotë. Mungesa e vetme është Politani për shkak kovidi. Humbja e Milanit ndaj Fiorentinës i ka motivuar skuadrat.

LEXO EDHE:  Kampionin e botës e kërkon Roma/ Ja çfarë bën Barcelona

LEXO EDHE:  Rusia dëbon një diplomat rumun në shenjë hakmarrjeje

Ndeshja fillon në orën 18:00 dhe luhet në ‘San Siro’, të Milanos

FORMACIONET ZYRTAREInter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Correa.

Trajner: Simone Inzaghi

Napoli (4-2-3-1): Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Anguissa, Fabian; Lozano, Zielinski, Insigne; Osimhen.

Trajner: Spalletti

LEXO TE PLOTE