Më shumë, apo më pak para?/ Zbuloni parashikimin e yjeve për financat tuaja këtë javë

21 Nëntor 2021, 09:10, Horoskopi CNA
Më shumë, apo më pak para?/ Zbuloni parashikimin e yjeve për

Paratë do të jenë të rëndësishme për rehatinë dhe vetëbesimin tuaj, por do të jenë ?të ëmbla? nëse i fitoni vetë. Java do të mbahet mend nga një ngjarje ose përvojë me një person të lindur në shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit.Burrat do të investojnë kohë dhe energji në organizimin e planeve të ndryshme që lidhen me të ardhmen e tyre. Do të keni takime apo biseda interesante me personat e lindur në shenjën e Peshqve, Akrepit apo Gaforres. Do të mund të arrini shumë gjatë këtyre shtatë ditëve, por asgjë nuk do të vijë vetëm në duart tuaja. Rezultatet që do të arrini do të jenë drejtpërdrejt proporcionale me përpjekjet tuaja.

Vajzat dhe djemtë do të kenë një javë interesante dhe produktive, me mundësinë për të shijuar rezultatet pozitive të veprimeve dhe shfaqjeve të tyre të mëparshme. Do të ketë emocione të këndshme rreth marrëdhënieve tuaja me miqtë ose njerëzit më të rinj se ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju mund të negocioni një bursë, punë me kohë të pjesshme ose diçka tjetër që mund t’ju sjellë disa të ardhura më shumë.

Binjakët

Gjatë javës nga data 15 deri në 21 nëntor do të keni më shumë angazhime me çështjet financiare, dokumentet, detyrimet etj.. Në mes të nëntorit mund të krijohet një situatë e ndërlikuar me një person me të cilin keni një marrëdhënie profesionale apo sociale (politike). Diku do të përfshihet dashuria më shumë se paratë…

Gaforja

Gjatë javës nga 22 deri në 28 nëntor do t’ju jepen mundësi të favorshme për të zhvilluar çështjet tuaja financiare. Sigurisht, asgjë nuk do të ndodhë pa përpjekjet dhe punën tuaj të palodhur. Vetëm atëherë mund të pritet një shans ose fat i favorshëm. Eshtë e panevojshme të thuhet se çdo mashtrim do të përballet me kundërshtimin e duhur. Gjatë javës mund të përfshiheni në biseda të rëndësishme në lidhje me paratë dhe financat dhe të prisni zhvillimin e tyre. Ju do të duhet të shpenzoni para për një grua që ka shumë të ngjarë të jetë nga familja juaj ose të ketë një arsye të veçantë për këtë.

Kjo javë do të ketë një ndikim interesant në zhvillimin tuaj profesional apo biznes që do ju sjellin më shumë para.  Ngjarjet e këtyre shtatë ditëve do të paralajmërojnë momente të rëndësishme përpara jush në javët në vijim. Mos i injoroni përgjegjësitë apo premtimet që lidhen me personat e lindur nën shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit.

Virgjëresha

Gjatë kësaj jave do të keni shpenzime për një fëmijë ose do të merrni para në lidhje me një fëmijë.Djemtë dhe vajzat do të duhet të luftojnë një thashetheme ose keqinformim me të cilin dikush do të përpiqet t’ju turpërojë. Për disa prej jush, megjithatë, një gënjeshtër në të kaluarën tani mund të bëhet e dukshme dhe të ketë pasojat e pritura dhe të merituara.

Peshorja

Djemtë dhe vajzat do të jenë të etur për të bërë disa blerje për garderobën e tyre personale në vjeshtë. Keni shumë ditë emocionale dhe dinamike përpara, por mos harroni detyrat apo angazhimet tuaja të rëndësishme. Duhet të ketë një ekuilibër në çdo gjë! Do të duhet të pranoni pa vërejtje veprimet ose vendimet e një personi të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.

Akrepi

Kjo javë nuk duhet të humbet duke i dhënë përparësi emocioneve tuaja, sepse gjatë këtyre shtatë ditëve do i jepni rendesi financave nga te cilat do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme ose të filloni diçka të re në jetën tuaj.

Shigjetari

Gjatë javës 22 – 28 nëntor do t’ju duhet të riplanifikoni çështjet tuaja financiare për shkak të disa situatave të reja në jetën tuaj. Kjo mund të jetë për shkak të ndryshimit të pagës, fillimit të një kontrate të re profesionale ose një rrethanë tjetër. Veprimet tuaja në lidhje me institucionet gjyqësore apo juridike të natyrës financiare apo pasurore do të kenë një zhvillim të mirë. Këtë javë, ngjarje të ndryshme do të nxisin nevojën për biseda të rëndësishme në familjen tuaj ose në vendin ku punoni. Do të ketë një proces gjyqësor të mirë për ata prej jush që janë të përfshirë.

Bricjapi

Financat: Kjo javë paralajmëron marrjen e parave që mund të lidhen me një hua, shitje prone ose pronë. Kjo do të jetë një javë e favorshme për përfundimin e angazhimeve financiare, kredive dhe pagesave të tjera.

Gratë do të kenë biseda serioze në shtëpi për çështje financiare që kanë të bëjnë me anëtarët e familjes, planet e tyre për të ardhmen, punën, shëndetin dhe më shumë. Disa detyra familjare do ju shkaktojnë pakënaqësi, pasi do mendoni se të tjerat do t’ju ndihmojnë në performancën e tyre.

Peshqit

Java sjell një ofertë apo ftesë që do t’ju gëzojë shumë. Perdoreni sa me mire qe te shtoni me shume para ne xhepat tuaj./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga