LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhinset më stil të sezonit të dimrit/ Duhet t’i keni patjetër në garderobë

20 Nëntor 2021, 09:04, Lifestyle CNA
Xhinset më stil të sezonit të dimrit/ Duhet t’i keni

Pak rëndësi ka se sa xhinse ne kemi në garderobën tonë. Gjithmonë na duhen më shumë! Xhinset janë një element i rëndësishëm i veshjeve pothuajse për të gjithë. Kjo do të thote se xhinset nuk do të dalin asnjëherë nga moda.

Kujtojmë se xhinset nuk ishin gjithmonë pjesë etrendeve më në modë. Gjatë vitit 1800 ato u bënë pjesë e veshjeve të punëtorëve përshkak të materialit të tyre të qëndrueshëm.

Gjatë këtij sezoni dimri kini parasysh disa prej tendencave më të fundit.

1-xhinse të gjera më ngjyrë toke (Kafe, bezhë, kafe e hapur, gri)

2- Slim (Xhinse të ngushta) Po, do keni mundësi ti kombinoni shumë kollaj më bluzat e gjera dhe pulovrat.

3-Xhinst ekologjike. Gjithnjë e më shumë konsumatorët po shprehin një dëshirë për t’u kujdesur për planetin, madje edhe shitësit me pakicë po krijojnë koleksione të xhinsit ekologjik të bëra nga materiale me bazë bimore që mund të dekompozohen, duke sjellë në këtë mënyrë material me një ndikim minimal mjedisor./CNA.al

Lajmet e fundit nga