Connect with Us

VIDEO/ Man United turpërohet nga Watford, Broja luan disa minuta në disfatën ndaj Norwich

Seria A

VIDEO/ Man United turpërohet nga Watford, Broja luan disa minuta në disfatën ndaj Norwich

Publikuar

-

/

Manchester United thellon krizën e rezultateve në Premier League pasi ditën e sotme është mposhtur nga Watford me rezultatin e ngushtë 4-1.  Vendasit e mbyllën pjesën e parë me avantazhin e dy galave të King në të 28’ dhe Sarr 44’.

“Djajtë e Kuq” ngushtojnë rezultatin në të 50’ me Van de Beek, por dalje ma karton të kuq e Maguire në minutën e 69 ia vështirëson së tepërmi punën të tijve të cilët nuk arrijnë të marrin asnjë pikë. Vendasit do të vulosnin gjithçka në minutën 90+2 me Pedro dhe më pas në të 90+6 me Dennis.

Aston Villa siguron një fitore komode 2-0 ndaj Brighton falë një goli të sulmuesit Watkins në minutën e 84’ dhe Ming në të 88.

LEXO EDHE:  Pse rezultati i zgjedhjeve presidenciale në SHBA, është shumë i dyshimtë

Sfida spektakolare ato mes Burnley – Crystal Palace dhe Neëcastle- Brentford. Të sfidat mbyllen në barazim me rezultatet 3-3.

Southamptoni i Armando Brojas mposhtet nga Norëich i Milot Rashicës me rezultatin e ngushtë 2-1. Sulmuesi shqiptar u fut në lojë në minutën e 57, por nuk arriti të gjente rrugën e rrjetë, ndërsa Rashica ishte titullar duke bërë një paraqitje të mirë.

Wolves ka fituar me rezultatin minimal 1-0 përballë West Ham falë një goli të sulmuesit Jimenez në minutën e 58’.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ndodh për herë të parë në histori, Interi arrin statistikën e veçantë në Serinë A

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme Interi ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Atalantës në stadiumin “Gewiss”, ku zikaltërit ndalen pas 8 fitoresh radhazi në kampionat.

Sipas faqes së njohur të statistikave “OPTA Paolo”, Interi ka ruajtur portën e paprekur prej 5 ndeshjesh radhazi në transfertë, për herë të parë në histori që nga epoka e tre pikëve për fitore.

Një statistikë unike kjo për skuadrën e Inzagit duke u konfirmuar edhe njëherë se zikaltërve është shumë vështirë t’i shënosh pasi është dhe mbrojtja e dytë më e mirë e kampionatit pas asaj të Napolit.

Interi renditet në vendin e parë duke grumbulluar 50 pikë, +2 më shumë se Milani, por edhe me një ndeshje më shumë për të zhvilluar, duke parë se sfida e parë e vitit kalendarik 2022 ndaj Bolonjës në stadiumin “Renato Dall’Ara” u shty për shkak të rasteve të shumta me COVID-19 te skuadra emiliane.

LEXO EDHE:  ISIS merr përsipër përgjegjësinë për sulmin në Manchester

LEXO EDHE:  VIDEO/ Fitore historike për Maqedoninë, për herë të parë në play-off të Botërorit! Gjermania triumfon me "poker"LEXO TE PLOTE

Seria A

ZYRTARE/ Rezultatet negative, klubi i Serisë A shkarkon trajnerin

Publikuar

-

Nënshkruhet marrëveshja/ OVERSPORT, transmetuesi më i ri i licencuar për tre sezonet e ardhshme

Klubi i Sampdorias ka shkarkuar me efekt të menjëhershëm nga detyra e trajnerit, Roberto D’Aversën.

Për teknikun italian fatale ishin rezultatet negative të njëpasnjëshme, por edhe humbja me përmbysje të shtunën ndaj Torinos me rezultatin 1-2 në stadiumin “Luigi Ferraris”.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi nga Liguria me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar:

“Klubi i Sampdorias komunikon se ka shkarkuar nga detyra e trajnerit, Roberto D’Aversën. Falenderojmë trajnerin dhe stafin e tij për profesionalizmin e tyre gjatë gjithë kësaj periudhe të punës me skuadrën tonë”, ishte komunikata e klubit dorian.

LEXO EDHE:  ISIS merr përsipër përgjegjësinë për sulmin në Manchester

LEXO EDHE:  Pse rezultati i zgjedhjeve presidenciale në SHBA, është shumë i dyshimtë

Aventura e 46-vjeçarit në krye të Sampdorias zgjati 6 muaj ku në 22 ndeshje të këtij sezoni në Serinë A e renditi Sampdorian në vendin e 15 ku arriti të fitonte 5 ndeshje, barazuar 5 dhe humbur 12 sfida, duke grumbulluar në total 20 pikë.LEXO TE PLOTE

Seria A

Jose Mourinho i kërkon falje publike Marash Kumbullës: Kam qenë i ashpër me të

Publikuar

-

Zhoze Murinjo bën prapakthehu për Marash Kumbullën dhe e bën në stilin e tij. Deklaratat publike kundër lojtarit shqiptar sot janë kthyer në elozhe publike për mbrojtësin e ri i cili po e bind gjithnjë e më shumë portugezin te Roma. Pas suksesit 1-0 ndaj Kaljarit, Murinjo është ndalur pikërisht te faza mbrojtëse e ekipit, duke evidentuar punën që kishte bërë Kumbulla në sfidën e fituar me shifrat 1-0.

“Si fillim dua të flas për Kumbullën. Për mua ai ishte më i miri, ka bërë një ndeshje fantastike dhe kjo më bën të lumtur pasi ka kaluar një periudhë të vështirë dhe unë kam qenë shumë i ashpër me të në deklarata dhe stërvitje. Por ai ka qenë gjithmonë shumë i qetë dhe i përulur, është rritur shumë. Ai dhe Mançio kanë bërë mirë, por edhe mesfushorët e qendrës kanë bërë mirë mbulimin, ndryshe nga ajo që kishte ndodhur me Juventusin”, ishin elozhet e rralla të Murinjos.

LEXO EDHE:  Bomba që vrau 22 vetë në koncertin e Ariana Grandes/ Vëllai i autorit dënohet 55 vite burg

LEXO EDHE:  Bomba që vrau 22 vetë në koncertin e Ariana Grandes/ Vëllai i autorit dënohet 55 vite burgDeklaratat e disa muajve më parë bënë që të kishte diskutime për transferimin e Kumbullës në ndonjë ekip tjetër të Serisë A, por vendimi i lojtarit për të mos ndryshuar ekip duket se ka qenë ai i duhuri.

LEXO TE PLOTE