Connect with Us

Kim Kardashian kërkoi që të mos i jepej dënimi me vdekje/ Merr tjetër kthesë rasti i të akuzuarit

Showbizz

Kim Kardashian kërkoi që të mos i jepej dënimi me vdekje/ Merr tjetër kthesë rasti i të akuzuarit

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vetëm 4 orë para kohës kur ishte e caktuar të ekzekutohej dënimi me vdekje nga një injeksion vdekjeprurër, Julius Jones iu zbut dënimi nga ana e Guvernatori i Oklahomas.

Jones ka shpallur pafajësinë e tij nga dënimi me vdekje për më shumë se dy dekada në vrasjen e vitit 1999 të një biznesmeni në periferi të Oklahomas, i quajtur Paul Hoëell.

Kim Kardashian, e cila ka lobuar publikisht në Stitt për të zbutur dënimin e Jones, e lavdëroi guvernatorin me një mesazh mirënjohjeje në llogarinë e saj në rrjetet sociale.

“Pas shqyrtimit me lutje dhe shqyrtimit të materialeve të paraqitura nga të gjitha palët e kësaj çështjeje, unë kam vendosur të ndryshoj dënimin e Julius Jones në burgim të përjetshëm pa mundësinë e lirimit me kusht”, tha Stitt në një deklaratë.

Në llogarinë e saj në Instagram, Kardashian shkroi: “Faleminderit shumë guvernatorit Stitt që ndryshove dënimin e Julius Jones në jetë pa lirim me kusht dhe ndale ekzekutimin e tij sot. Kam kaluar pjesën më të madhe të ditës në telefon me Julius dje, mes takimeve të tij me avokatin dhe vizitave familjare, të cilat ende nuk janë vizita kontakti. Ndërsa unë isha në telefon me të, dikush erdhi në dhomë për t’i dhënë atij ilaçet e tij kundër ankthit që zakonisht detyrohesh t’i marrësh para se të ekzekutohesh, në mënyrë që të jesh më i qetë për faktin se je gati të ekzekutohesh, megjithatë Julius refuzoi sepse tha se kishte një ndërgjegje të pastër dhe kjo i jep atij paqe duke ditur se është i pafajshëm dhe nuk donte të mjekohej me ilaçe qetësimi, ai gjithashtu donte që unë të transmetoja disa mesazhe që ishin vërtet të rëndësishme për të”.

“Më e rëndësishmja është që gjithmonë duhet të siguroheni që po bëni gjënë e duhur. Julius po shoqërohej me shoqërinë e gabuar dhe kjo e solli atë në pozicionin në të cilin është sot. Ai tha se nëse po bën diçka që nëna jote nuk do ta miratonte, atëherë nuk duhet ta bësh. Është kaq e thjeshtë”.

Kardashian e mbylli mesazhin duke shkruar: “Jam shumë mirënjohëse për të gjithë ata që përdorën zërin e tyre dhe ndihmuan për të shpëtuar jetën e Julius sot. Faleminderit bordit të lirimit me kusht dhe guvernatorit Stitt.’’/CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Kejvina Kthella nuk pyet për të ftohtin/ Ekspozon të pasmet në fotot me bikini

Publikuar

-

Nga

cna show lajme

Kejvina Kthella është një nga modelet seksi të momentit. Ajo është mjaft e komentuar për jetën private po ashtu edhe fotot seksi që publikon shpesh në rrjetet sociale.

Bukuroshja së fundi ka ngritur temperaturat në rrjet, teksa ka publikuar disa foto me bikini minimaliste.Bjondina ka provokuar duke treguar format bombastike në bikini me ngjyrë të zezë. Në foton e fundit, ajo ka preferuar të tregojë vetëm trupin e saj perfekt./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas daljes nga Big Brother Vip/ Dojna Mema zbulon gjendjen e Beatrix Ramosaj

Publikuar

-

Nga

cna show

Beatrix Ramosaj është një nga ish banoret më të komentuara të Big Brother Vip. Sot, Beatrix do të duhej të ishte prezente në Fun Club Big Brother Vip, por nuk ka ndodhur kështu.

Moderatorja e Fun Club, Dojna Mema ka zbuluar arsyen pse ajo nuk ka mundur dot të bëhet pjesë e emisionit sot.Dojna Mema është shprehur se ka kontaktuar me Beatrixën dhe ajo nuk ka shkuar në emision prej gjendjes së rënduar emocionale dhe psikologjike.

“Kemi folur me Triksën, nuk ka mundur të vijë sot në program për shkak se është në gjendje të ngarkuar emocionale dhe psikologjike”, ka thënë ndër të tjera Dojna Mema./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“E shpifur, të puthesh para kamerave me gojë hapur”/ Stresi nuk kursen Beatrixën: Realitet i hidhur i femrave shqiptare

Publikuar

-

Nga

cna show

Reperi Stresi ka dhënë mendimin e tij përsa i përket lidhjes Beatrix-Donald. Reperi në një intervistë është shprehur se e gjykon shumë Beatrixën për veprimin që bëri në lidhje me trekëndëshin e dashurisë.

Sipas tij veprimi i saj ishte i shpifur dhe nuk kishte aspak të drejtë të ndërhynte në atë raport. Gjithashtu Stresi ka zbuluar se një nga asryet që ka mbështetur Bora Zemanin është pikërisht kjo.

Unë Borën nuk e njoh. E kam takuar në raste, në emisione në intervista. Është vajzë e mrekullueshme, është kinge. Në lidhje me sondazhin Beatrix apo Bora, kam mbrojtur Borën. Kam dhënë mendimin tim që Beatrix nuk i afrohet Borës fare.Për mua Donaldi është djalë shumë i mirë , e kam shumë shok, shkoj shumë mirë me të. Nuk mund ta gjykoj se ça ka bërë Donaldi, por gjykoj Beatrixën, shumë. Me dorë në zemër, ky është realiteti shqiptar dhe i femrave shqiptare, që bëjnë këto gjeste. Dikur Trixa ka qenë komentuese e  fotove dhe puthjeve të Donaldit dhe vajzës, ka qenë në komente, o sa mirë shkoni ju të dy, ky është një realitet i joni i hidhur që ndodh shpesh në komunitetin shqiptar.

S’ka pas të drejtë në atë lloj mënyre, ishte diçka e shpifur, të puthesh para kamerave me gojë hapur, budalliqe. Shqipëria duhet të ecë përpara por jo nga këto gjëra. Ky është mendimi im”, shprehet Stresi./A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE