Connect with Us

“Ka programuar edhe konferencën”, Aguero e mbyll me futbollin e luajtur

La Liga

“Ka programuar edhe konferencën”, Aguero e mbyll me futbollin e luajtur

Publikuar

-

Sergio Aguero do ta mbyllë me futbollin e luajtur dhe gazetari Fabrizio Romero është i sigurt për këtë.

Sulmuesi argjentinas, pas kontrollove mjekësore ka zbuluar se kishte probleme me zemrën.

Aritmia e tij është serioze dhe nuk ia lejon të ketë aktivitet fizik si një futbollist profesionist.

Romero raporton se Barcelona është njoftuar dhe madje është programuar edhe një konferencë për shtyp javën e ardhshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Perez nuk heq dorë nga Superliga, i bën presion UEFA-s: Ju kujtoj me kë po flisni

Publikuar

-

Nga

Debati për krijimin e Superligës nuk ka fund. Iniciatori i këtij projekti, Fiorentino Perez shpesh është përplasur me Uefan lidhur me këtë kompeticion. Në asamblenë e fundit të Real Madrid, Perez nuk la pa përmendur dhe idenë e Super Ligës.

“Pandemia na tregoi se duhet të bëjmë ndryshime në sistemin e futbollit, me qëllim që të parandalojmë falimentimin si sport. Superliga është zgjidhje. Ajo ka në thelbin e saj transparencën dhe burime të mëdha financiare, për të krijuar një kompeticion të ri”.

Tifozët

“Të rinjtë po largohen nga futbolli. Formati do të jetë i hapur për të gjithë nevojat e tifozëve. Klubet po i paraprijnë rrezikut kurse UEFA jo.Presioni i UEFA-s

“Si ka mundësi që presidenti i Uefas foli me tone të rënda ndaj një klubi si Juventusi? Gjithçka ishte kundër Superligës. 3 prej 12 klubeve nuk ranë dakort me kushtet. Ne të tre kemi fituar 20 kupa evropiane. Duhet t’i kujtojmë se kush është Reali.

Fiorentino Perez themeloi idenë e Superligës, në të cilën do të merrnin pjesë 12 ekipet më të forta të historisë. Kjo solli pakënaqësi tek tifozët, të cilët u shprehën hapur kundër kësaj ideje, me idenë se futbolli është i bukur prej skuadrave të vogla.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ronaldo bind Zidanen të marrë drejtimin e United

Publikuar

-

Nga

Zinedin Zidan ka nisur të shkrijë akujt dhe të “ngrohet” për idenë e marrjes së drejtimit të Mançester Junajtidit. Emri i ish-teknikut të Realit të Madridit është përfolur si një nga kandidatët për të zëvendësuar Ole Gunar Solskjaerin në “Old Trafford” në rast shkarkim. Por deri tani ai nuk kishte qenë shumë entuziast, duke preferuar më shumë një telefonatë nga kombëtarja e Francës. Zidan, i cili fitoi Botërorin “Francë 1998” si kapiten i “Gjelave”, konsiderohet kandidati favorit për të zëvendësuar Didie Deshampin në stolin e kombëtares në momentin që ai do të largohet.

Por sipas “Record Sport”, Mançester Junajtid ka bërë progres me përpjekjet për të tunduar Zizunë në “Teatrin e Ëndrrave”. 49-vjeçari, pa punë që prej muajit maj pas largimit për herë të dytë nga “Bernabeu”, ka nisur të joshet nga ideja se në Mançester do të gjente dy ish-kampionë të tij në Madrid, Kristiano Ronaldon dhe Rafael Varanin. Gjatë dy periudhave të tij në stolin e madrilenëve, ai fitoi 3 herë radhazi Ligën e Kampioneve, dy tituj La Lige dhe dy Botërorë Klubesh.

“Djajtë” kanë përdorur vetë yllin portugez për ta bindur trajnerin që të pranojë një ofertë të mundshme në të ardhmen dhe me sa duket, negociatat e CR7-ës kanë dhënë rezultat. Gjithsesi, mediat angleze janë të sigurta se kandidati i parë i preferuar për të pasur norvegjezin është trajneri aktual i Lestërit, Brendën Roxhers. Vetëm në rast se irlandezoveriori nuk do të pranojë që të ndërpresë kontratën e tij me “Dhelprat”, do të shihen alternativat e tjera.Një ndër to është edhe ajo e trajnerit të Ajaksit, Erik ten Hag, i cili ka edhe mbështetjen e ishmbrojtësit Rio Ferdinand: “Çdo trajner në një klub të ri, dëshiron që t’u tregojë njerëzve menjëherë përse është aty. Unë përdor Konten si një pikë të mirë reference për këtë. Sa herë ai shkon në një klub të ri, nuk ka diskutime me të dhe ai u thotë: ‘Kjo është situata, ky jam unë. Nëse nuk jeni me mua, atëherë mund të largoheni’.

Mendoj se ky është mentaliteti që i ndan trajnerët e mirë nga më të mirët. Duhet të jesh në gjendje që të komandosh një dhomë zhveshjeje të mbushur me ego, personalitete dhe karaktere të forta. Tani unë nuk e njoh Ten Hagun personalisht, por ai është duke bërë një punë të shkëlqyer tek Ajaksi. Mos harrojmë se Ajaksi nuk është një klub i vogël. Ata janë më të mëdhenjtë në Holandë. Por unë mendoj se ai i ka bazat për të menaxhuar një klub të madh”.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Nuk do i besoni detajet e kontratës së Dani Alveshit te Barcelona

Publikuar

-

Nga

Dani Alvesh iu bashkua Barcelonës të mërkurën për vetëm një euro në muaj, duke e mbajtur fjalën e tij për të ndihmuar klubin në çdo mënyrë të mundshme.

Por nëse 38-vjeçari nuk e sheh kontratën e tij e cila skadon qershorin e ardhshëm, Barça pretendon të marrë një shumë mjaft të madhe parash në rast të shitjes së tij.

Sipas ‘’RAC1’’, klauzola e lirimit të brazilianit nga Barcelona është plot 100 milionë euro. Klauzola është e çuditshme duke pasur parasysh se Alvesh ka pagën më të ulët në mesin e të gjithë skuadrës së Barçës.Barça shpreson se ribashkimi i Alvesh me Çavin do të frymëzojë grupin aktual të lojtarëve për të rikthyer ditët e lavdisë së klubit. 38-vjeçari kaloi tetë vjet në Katalonjë, duke fituar 6 tituj të La Liga-s dhe tre Liga të Kampionëve.

Në një fjalim për shokët e tij të rinj të skuadrës, Alves u zotua të mësojë nga të rinjtë e tij , por thotë se shpreson që ata të mësojnë një ose dy gjëra nga ‘i vjetri’.

“Është kënaqësi të jem këtu pas një kohe kaq të gjatë. Të kthehesh këtu është një nder, një kënaqësi. Unë vij për të mësuar nga ju, të rinjtë. Por nga e vjetra, dua të përcjell një gjë: tu demonstroj se çfarë përfaqëson ky klub dhe kjo fanellë’’, ishin fjalët e brazilianit në prezantim.

LEXO TE PLOTE